Nowoczesne i tradycyjne projekty szeregówek – propozycje

Nowoczesne i tradycyjne projekty szeregówek

Działki budowlane o niewielkiej powierzchni są często wykorzystywane do budowy szeregówek. Obecnie takie inwestycje cieszą się dużą popularnością wśród osób poszukujących własnego niezależnego domu, w którym mogą wypoczywać w małym ogródku, swobodnie zaparkować samochód w garażu lub pozostawić go na podjeździe. Architekci podążają za panującymi trendami w budownictwie i opracowują ciekawe projektu domów szeregowych, które zapewniają domownikom kameralność.

Projekty domów szeregowych

Każdy, kto chce mieszkać z dala od zgiełku wielkich miast i poszukuje swojego miejsca na ziemi, szuka domu na przedmieściach, gdzie życie płynie wolno i spokojnie. Powietrze jest czystsze i można grillować bez obawy o skargi niezadowolonego sąsiada. Projekty szeregówek są ekonomicznym rozwiązaniem, dlatego są chętnie kupowane w biurze projektowym, które dysponuje wieloma ciekawymi domami. Deweloperzy chętnie podejmują się budowy takich budynków, ponieważ popyt na nie stale rośnie, a działki mogą być małe i wąskie bez dużych nakładów finansowych za grunt.
Zapoznając się z katalogiem biura projektowego można dostrzec projekty domów szeregowych o różnej powierzchni użytkowej, wykonane z różnych materiałów budowlanych oraz w różnym stylu. Najwięcej ciekawych pomysłów dotyczy budynków o designie tradycyjnym i nowoczesnym. Domy szeregowe wyróżniają się doskonałą estetyką i oryginalnym wzornictwem, projekty często stawiają na duże przeszklenia, które dodają więcej światła a budynek wygląda bardzo nowocześnie.

Nowatorskie rozwiązania w postaci lukarnów coraz częściej pojawiają się w projektach szeregówek, dzięki nim wnętrze jest bardziej przytulne i ciepłe. W obszernej ofercie biura projektowego znajdują się budynki z garażem i bez niego, z różnym kształtem dachu od płaskiego do spadzistego, piętrowe i parterowe.

 

Ciekawe projekty szeregówek

  • Projekt Eco 12 szereg (IK92) – (105,72 m2). Jest to budynek w nowoczesnej stylistyce, bez podpiwniczenia, bardzo energooszczędny, parterowy z poddaszem.
  • Projekt – 6 segmentów projektu EMILKA (IN15) – (465,12 m2). Jest to nowoczesny budynek parterowy z poddaszem. Bez garażu oraz bez podpiwniczenia, również energooszczędny i tani w budowie.
  • Projekt Kaja 5 segmentów (IJ84) – (80,08 m2). Budynek nieposiadający garażu i podpiwniczenia, piętrowy, w stylu nowoczesnym.
  • Projekt ANIA (IZ84) – (115,8 m2) . Jest to budynek piętrowy doskonale oddający zarówno tradycyjny i nowoczesny styl, posiada podpiwniczenie i garaż na dwa samochody.

Projekt domu w zabudowie szeregowej Samba G1 (BW88) – pow. użytkowa 110,17 m2

Dom parterowy z poddaszem mieszkalnym, z garażem na jeden samochód, bez piwnicy. Jest to środkowy segment budynków szeregowych. Tradycyjnie podzielony na część dzienną i sypialną. Część dzienna znajduje się na parterze i składa się z przestronnego salonu otwartego na kuchnię z jadalnią i łazienki. Również na parterze znajduje się duże pomieszczenie gospodarcze. Z przedsionka można przejść do garażu. Schody z korytarza prowadzą na strych, do części sypialnej, gdzie znajdują się trzy duże sypialnie, jedna z własną garderobą, łazienka i mała łazienka.

Elegancki i funkcjonalny projekt to doskonałe rozwiązanie dla fanów szeregowców. Ze względu na swój kształt i ciekawie zaprojektowane detale budynek świetnie wygląda również, jako dom dwurodzinny lub wolnostojący (idealny na wąskie działki). W projekcie przewidziano wygodne i przytulne wnętrze, które jest wyposażone w wiele miejsc do przechowywania rzeczy mieszkańców: duże szafki i praktyczne szafy, zaplanowane pod schodami oraz w garderobie znajdującej się w pobliżu sypialni, idealnie spełniają swoją funkcję. Do dyspozycji mieszkańców jest również strych.

Część rekreacyjną tworzy się na pięknym tarasie z dostępem do salonu. Dom został zaprojektowany w technologii murowanej ze stropem gęsto żebrowym. Dach ma drewnianą konstrukcję drewnianą, pokrytą dachówką ceramiczną. Elewacje wykończone są tynkiem mineralnym i okładziną klinkierową.

Projekt domu w zabudowie szeregowej Hubert segment środkowy (IC13)

Projekt wyróżnia symetryczna bryła, dzięki czemu istnieje możliwość wielu opcji zestawienia segmentów. Ten projekt przedstawia dom piętrowy z poddaszem do zagospodarowania na dodatkowe pomieszczenie mieszkalne. Jest to dom bez podpiwniczenia, posiada jednak wbudowany garaż na jeden samochód. Nie jest to skomplikowana konstrukcja z dachem dwuspadowym, co zapewnia niezbyt wysokie koszty budowy.

Zapoznając się z tym projektem, można stwierdzić, że ma dobrze przemyślany rozkład pokojów i pomieszczeń dodatkowych, dzięki czemu stanowi praktyczne rozwiązanie. Do budynku wchodzi się przez zadaszone wejście, następnie wiatrołap i salon z jadalnią oraz kuchnią. Z salonu można wyjść na taras i przyjemnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Poddasze to wnętrza wypoczynkowe, czyli 3 wygodne sypialnie i łazienka.

Źródło: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-w-zabudowie-szeregowej/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *