Trendy we wnętrzach na 2020 rok

Jeżeli szukasz inspiracji wnętrz i chcesz poznać najnowsze trendy 2020 to ten artykuł jest napisany właśnie z myślą o Tobie.

Trendy ewoluują i zmieniają się, dopasowując się się do obecnych inspiracji modowych, ale również do otaczającej nas rzeczywistości.

Jeżeli chodzi o wnętrza to rok 2020 będzie czasem, w którym nasz dom stanie się miejscem naturalnym i organicznym. Powrót do natury i prostoty to unikalny motyw tego sezonu. By jednak zachować nowoczesny i nieco bardziej wysublimowany charakter dodamy tu Inspirujące akcesoria, dodatki i wzory.      

Meble przekształcane w oparciu o rzeczywistość przestrzeni, w której żyjemy, powinny być stosunkowo małe z możliwością odpowiedniego dostosowania się do naszych potrzeb.

Kolory- nie zapominajmy o barwach! Classic Blue to kolor roku 2020 według Instytutu Pantone. Dlaczego Classic Blue? Obecne czasy, w których żyjemy, sprawiają, iż brakuje nam stabilizacji i spokoju. Classic Blue pozwoli Ci się zrelaksować i wyciszyć, sprawi, iż Twoje wnętrze stanie niezwykłą oazą i miejscem ucieczki od trudów życia codziennego.

Gotowy by poznać najnowsze trendy? A zatem, zaczynajmy!

 

1.Mieszaj style! 

Czasy, w którym wszystkie elementy wnętrz były wykonane z takich samych materiałów oficjalnie się skończyły! Nadeszła pora na mix i korzystanie z różnych inspiracji!

Pierwszy trend, który prezentujemy zaczerpnięty jest z kultury marokańskiej i hiszpańskiej.  Mowa tu o jedynych w swoim rodzaju- płytkach ceramicznych. Niewielkie płytki o asymetrycznych wzorach, które powstają w wyniku wylewania i mieszania ze sobą różnokolorowych mas cementowych to hit tego sezonu. Mazy, zacieki i  mieszanka intensywnych kolorów dają naprawdę spektakularne efekty.  Dla kontrastu warto połączyć je z prostymi i nieco surowymi nawierzchniami cementowymi. W ten sposób, ściany i podłogi  stają się znacznie ciekawsze, a i nasze wnętrze nabiera nowego charakteru!.

2.Marmury i kamienie naturalne

Płytki wielkoformatowe wykonane z kamienia, marmuru lub też materiałów imitujących te surowce to ,,must have’’ roku 2020! Powszechnie wiadomo, iż marmur to niezwykle wysublimowany i elegancki materiał. Dlatego też, jest on tak bardzo pożądany przez miłośników dekoracji wnętrz. Niestety cena tego surowca jest wysoka, dlatego też coraz częściej stosuje się produkty marmuropodobne. Są to płytki o bardzo wysokiej trwałości i  gładkiej powierzchni. Najczęściej są biało-szarej barwy, z naturalnymi wzorami, które idealnie imitują wygląd prawdziwego marmuru.

Zastosowanie tych materiałów pozwoli na stworzenie eleganckich przestrzeni z domieszką luksusowego charakteru.

3.Szkło matowe i satynowe

Neutralna estetyka, matowa i przeświecająca powierzchnia czyli o zaletach matowego lub satynowego szkła w Twoim domu. Trend, który do niedawna był uważany za przestarzały i niemodny, przekształca się i rodzi na nowo! Powraca w nowym stylu i od razu króluje na liście dekoracyjnych trendów tego sezonu. Szkło może zostać zastosowane w elementach oświetleniowych, łazienkach, ale również w pokojach jako element rozdzielający przestrzenie.Zaletą tego materiału jest jego wszechstronność i możliwość szerokiego zastosowania. Ponadto, łatwo dostosowuje się do każdego stylu i przestrzeni.

 

4.Wielki powrót lat 80!

Chromowane detale, jasne wykończenia, holograficzne i neonowe elementy. Lata 80 powracają w wielkim stylu! Drobne szczegóły, które przenoszą nas do złotej ery designu, zastosowane zarówno w meblach, lampach jak i pokryciach, reinterpretują ten niezwykły styl- łącząc go ze współczesnymi dodatkami. Organiczne formy i obecność złotych lub miedzianych wykończeń zaznaczają swoją obecność jako ozdoby nóg stołowych, krzeseł i sof. Bogactwo ówczesnych czasów w połączeniu z funkcjonalnymi i współczesnymi formami z pewnością zostanie wykorzystane  w meblach i lampach najbardziej uznanych domów designerskich.

5.Ciemne odcienie!

Koniec ze skandynawskimi wzorami pełnymi białych i neutralnych tonów. W 2020 roku oczekuje się odważnych projektów i kompozycji, które wykorzystają ciemne i głębokie odcienie zarówno dla mebli, nawierzchni podłogowych jak i ścian. Ciemne i eleganckie kolory to kompozycja bardzo ciekawa, szlachetna, ale też stosunkowa trudna- odcienie te nie są tak łatwe do ogrania, jak ich neutralne odpowiedniki.Dlatego też zaleca się odnalezienie balansu i równowagi pomiędzy tymi barwami. Ciemne odcienie; szarości, granatu lub butelkowej zieleni połączmy z neutralnymi barwami- szaro-mlecznymi, a uzyskamy znakomity i modny efekt!

 

6.Struktury- czyli piękno odczuwane każdym zmysłem.

Struktury to kolejny motyw przewodni  2020-ego roku! Przyjemność z obcowania w pięknie urządzonym wnętrzu odczuwajmy nie tylko wzrokiem, ale również dotykiem. Do najchętniej używanych materiałów w tego typu pomieszczeniach należy oczywiście- drewno. Drewno czyli klasyk- zawsze modny i ciekawy. Wnętrza inspirowane stylem ,, Natural Wood” to hit tego sezonu.

Ozdobione organicznymi liniami, fałdami i łukami unikatowe meble i ściany odmienią Twój pokój. Dla fanów minimalistycznych dodatków polecamy zastosowanie inspirujących detali z ziarnistymi lub też linearnymi żłobieniami. Już nawet mały element drewniany dodany do Twoich wnętrz zbliży Cię do natury, nadajac twojemu pomieszczeniu autentyczny i wyrazisty charakter.

Jest to szczególnie ważne, bo bycie eco i życie w zgodzie naturą jest nie tylko modne, ale też zdrowe dla Twojego ciała i duszy! 

2 thoughts on “Trendy we wnętrzach na 2020 rok

  1. REMONT MIESZKANIA MIELIŚMY 3 LATA TEMU, WYKORZYSTALIŚMY MARMUR I TO BYŁ SUPER WYBÓR. PONADCZASOWY, ZAWSZE MODNY I JEDNAK KAMIEN TO KAMIEŃ…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *