Jak bezpiecznie prać bieliznę?

Zadbaj o swoją bieliznę – bezpieczne pranie

Pranie to najlepszy sposób na zachowanie świeżości i wysokiej jakości materiałów. Tyczy się to również bielizny, którą pierzemy częściej niż inne elementy garderoby. Jak zadbać o to, by podczas prania się ona nie zniszczyła? Jaki jest sposób na przedłużenie trwałości bielizny?

Czemu należy prać bieliznę?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak prać bieliznę w pralce, powinniśmy się zastanowić, czemu w ogóle należy to robić.

Przede wszystkim pranie bielizny to najlepszy sposób na jej dezynfekcję. Dzięki monoproduktom, które gwarantują skuteczne wypranie i dokładne zdezynfekowanie materiałów jednocześnie, za każdym razem, gdy wsadzamy bieliznę do pralki, mamy pewność, że wyjmiemy ją czystą i bezpieczną dla skóry.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że materiały, na których gromadzi się złuszczony naskórek, są idealnym miejscem do rozwoju roztoczy kurzu domowego. Podczas prania możemy pozbyć się tych groźnych alergenów. Zwróćmy na to uwagę przede wszystkim w przypadku bielizny, w której śpimy.

Pranie z troską o materiały

Pranie nie musi wiązać się z utratą jakości naszej bielizny! Nawet w przypadku, gdy często korzystamy z pralki, możemy sprawić, by materiały pozostawały w świetnym stanie. Aby móc cieszyć się takimi efektami, należy wybrać środek piorący, który ma skoncentrowaną formułę, działa skutecznie nawet w niższej temperaturze oraz pozwala na jednoczesną dezynfekcję tkanin. Wówczas nie będziemy musieli decydować się na pranie w bardzo wysokich temperaturach, by przeprowadzić dezynfekcję termiczną i usunąć drobnoustroje zgromadzone na bieliźnie. Środki piorące Mr. ZIGGI wykazują takie właśnie działanie, dlatego nadają się do przeprowadzania prania bezpiecznego dla materiałów, jak i dla wrażliwej skóry. Postawmy na hipoalergiczny płyn do prania, który z łatwością wniknie w tkaninę i dokładnie się wypłucze.

Bezpieczne pranie bielizny

Poprawne pranie bielizny

O jakich krokach należy pamiętać, gdy zależy nam na solidnie przeprowadzonym praniu bielizny? Aby uniknąć przykrych niespodzianek, wykonaj wszystkie poniższe czynności:

  • przeprowadź segregację prania (oddziel białą bieliznę od kolorowej, posegreguj w zależności od wykorzystanego materiału);
  • sprawdź znaki na metkach (w ten sposób perfekcyjnie dobierzesz warunki prania odpowiednie dla danego materiału);
  • zabezpiecz bieliznę (biustonosze czy delikatną bieliznę warto wsadzić do specjalnych woreczków na pranie, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych).

Nie zapomnij też o bieliźnie, którą należy wyprać osobno. Informację, że w taki właśnie sposób trzeba ją prać, znajdziesz na metkach. Dodatkowo, jeśli któryś z domowników jest chory lub ma infekcję intymną, jego bieliznę także pierzmy oddzielnie.

W jakiej temperaturze prać bieliznę, aby jej nie zniszczyć?

Niskie temperatury są bezpieczne dla tkanin. Wysokie jednak ułatwiają ich zdezynfekowanie. Aby uniknąć problemu z wyborem między jedną a drugą opcją, postawmy na środki piorące, które wykazują wysoką skuteczność w 40 stopniach Celsjusza. W przypadku większości materiałów taka właśnie temperatura jest zalecana (upewnijmy się i sprawdźmy to na metkach). Płyny piorąco-dezynfekujące Mr. ZIGGI pozwalają nam zadbać zarówno o bezpieczeństwo tkanin (przez aktywowanie się w niskich temperaturach), jak i o bezpieczeństwo skłonnej do podrażnień skóry, między innymi alergików (dzięki właściwościom dezynfekującym i hipoalergicznego składowi).

Pranie bielizny – podsumowanie

Chcąc zachować świetną jakość naszej bielizny, a także uniknąć podrażnień skóry czy infekcji, zadbajmy o pranie jej we właściwych warunkach. Postawmy na środek piorący, dzięki któremu zrobimy dokładne pranie w bezpiecznych dla materiałów warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *