Kosmetyki

Kosmetyki do kąpieli – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Kosmetyki, z których korzystamy, mają ogromny wpływ na stan naszej skóry. Jeśli chcemy, aby była ona wolna od podrażnień, zdrowa i nawilżona, powinniśmy dobrać między innymi odpowiednie kosmetyki do kąpieli. Czym kierować się podczas ich zakupu? Na co w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę? Tłumaczymy w artykule!

Dlaczego należy dobrać właściwe kosmetyki do kąpieli

W ciągu dnia nasza skóra ma kontakt z wieloma różnymi substancjami. Osiada na nas kurz czy inne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. W wydzielanym przez nas pocie, który zostaje na koszulkach, chętnie rozwijają się bakterie. W pościeli czy na kocach znajdziemy zaś roztocza kurzu domowego, których odchody są często uczulającym alergenem. Do tego niedokładnie wypłukane z ubrań środki piorące również mogą podrażniać skórę. Podczas kąpieli jesteśmy w stanie zmyć z siebie wszelkie zanieczyszczenia. Sama woda jednak nie wystarczy – może być ona twarda i zostawiać po sobie osad, co skutkuje wysuszeniem skóry. Dopiero kosmetyki do kąpieli ściągają z nas zabrudzenia oraz pozostawiają skórę idealnie nawilżoną i odżywioną.

Kosmetyki do kąpieli – zwróć uwagę na skład

Skuteczność kosmetyków, także tych do kąpieli, drzemie w ich składzie. Aby sprawdzić, czy dany produkt będzie dla nas odpowiedni, wcale nie musimy mieć szerokiej wiedzy na temat substancji chemicznych wykorzystywanych do produkcji kosmetyków. Wystarczy sprawdzić, czy składy są krótkie – te bardzo długie i zawierające w sobie alkohol świadczą o tym, że kosmetyk raczej nie sprawdzi się najlepiej. Korzystne dla skóry właściwości poświadczają również zdobyte certyfikaty. W ten sposób łatwo możemy sprawdzić, czy wybrane przez nas płyny do kąpieli czy żele pod prysznic są hipoalergiczne i nadają się do używania przez dzieci.

Właściwości korzystne dla skóry

Zanim zdecydujemy się na zakup kosmetyków do kąpieli, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się naszej skórze. Zwróćmy uwagę na to, czego potrzebuje. W przypadku, gdy jest sucha, szczególnie na kolanach i łokciach, dobrze będzie wybrać mocno nawilżający kosmetyk, na przykład opierający swoje działanie na proteinach mleka, oliwkach czy miodzie. Jeśli lubimy peelingować swoje ciało, dobierzmy taki kosmetyk, który zawiera drobinki idealne do zrobienia takiego masażu.

Dla fanów idealnie gładkiej skóry, a także dla dzieci, poleca się kosmetyki na bazie olejku czy oliwki. Długo utrzymują się na skórze, zostawiając ją nawilżoną. Posiadacze skłonnej do podrażnień skóry powinni dobierać hipoalergiczne kosmetyki, które mają bezpieczny, wolny od alergenów skład. Szeroki wybór kosmetyków do kąpieli można znaleźć na stronie https://eurochemia.com/54-kosmetyki.

Przyjemna kąpiel – dobierz kosmetyki!

Kąpiel w wannie może być jednak okazją na zrelaksowanie się po długim dniu. W tym celu przydatne okazują się kosmetyki, które pomogą nam stworzyć przyjemny nastrój:

  • kule do kąpieli, na przykład z suszonymi kwiatami lub te robiące pianę;
  • sól do kąpieli idealna do zmiękczenia wody;
  • płyn do kąpieli tworzący pianę;
  • olejki zapachowe, dzięki którym zrelaksujemy się jeszcze bardziej.

Niektóre dzieci nie przepadają za kąpielą. Inne zaś wprost ją uwielbiają. Dla jednych i drugich sprawdzą się kosmetyki, dzięki którym czas spędzony w wannie będzie prawdziwą frajdą. To między innymi: galaretki do kąpieli, musujące kule farbujące wodę, płyny tworzące pianę, a także żele do mycia o ulubionych zapachach w opakowaniach z bohaterami z bajek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *