Perfumy – czym sugerować się podczas ich zakupu?

Zapachy towarzyszą nam już od wieków, od tych brzydkich, które źle nam się kojarzą i często ostrzegają przed czymś niebezpiecznym jak zapach spalenizny do tych, które ubarwiają naszą codzienność i nadają wyjątkowości każdej chwili, a mowa o perfumach.

Na pewno wiemy jak pachną nasi rodzice, przyjaciele czy nasz partner. Każda z tych osób odznacza się oryginalną wonią, która łatwo kodujemy w naszej pamięci. Nic więc dziwnego, że tak perfumy są dla nas tak bardzo ważne i ciężko sobie bez nich wyobrazić świat.

Z czego składają się nuty zapachowe?

Każda perfuma zbudowana jest z unikalnej nuty zapachowej, ściślej mówiąc piramidy zapachu. Często szukając perfum w drogeriach i perfumeriach internetowych natrafiamy na opisy, w których wypisane są nuty bazy, serca oraz głowy. Na pewno na samym początku takie informacje nic nam nie mówią. “Głowa? w perfumach?” zastanawiamy się czytając opis i trudzimy się próbując rozwikłać zapachową zagadkę.

Taki opis może nam ogromnie pomóc przy wyborze zapachu, jeśli tylko wiemy jak go odczytać. Zaczynając od początku czyli od nuty głowy to jest to pierwsza woń, którą wyczujemy po spryskaniu skóry zapachem. Dość szybko się ulatnia, ale trafia do zmysłów na samym początku, dlatego nazywana jest właśnie nutą głowy, ponieważ to najintensywniejsza nuta w całej piramidzie.

Następnie wyczujemy zapach nuty serca, który będziemy czuć na skórze do 4 godzin od rozpylenie. Na końcu, gdy ulotni się zapach serca zostanie nam odczuwać nuty bazy, które stanowią podstawę każdej mieszkanki perfum. Te trzy nuty składają się na doskonale wyselekcjonowaną kompozycję i tworzą spójny zapach, który wpływa na zmysły każdej osoby.

Perfumy dla kobiet – czym się sugerować przy ich wyborze?

Dla kobiety perfumy to ich osobista wizytówka. Stanowią one idealne uzupełnię każdej okazji, czy to kawa z przyjaciółką, randka z obiektem naszych westchnień czy ważna prezentacja w pracy. Mogą oczarować każdego ich rozmówcę oraz sprawić, że na długo zapadną w pamięci. Każda kobiety z pewnością posiada zapach dopasowany do różnych okazji.

W zależności czy chcą poczuć się delikatnie i kobieco, czy wręcz przeciwnie chcą, aby perfumy nadały im większej pewności siebie i stanowczości. Tak więc wybierając zapach dla kobiety warto sugerować się nutami i tym, co symbolizują oraz oczywiście, charakterem danej kobiety.

Perfumy o nutach kwiatowych będę przypominać o kobiece delikatności i klasie, na pewno spodobają się wielbicielkom elegancji i szyku. Nuty bardziej orientalne i cytrusowe dodadzą świeżości i pewności siebie i będę idealnie pasować do kobiet zdecydowanych.

Szukasz idealnych perfum dla swojego mężczyzny? Koniecznie zerknij tutaj -> https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-meskie/perfumy-francuskie-meskie/

Perfumy dla mężczyzn – jaki zapach wybrać?

Męskie perfumy zapewne kojarzą się każdemu z męską pewnością siebie, charyzmą oraz urokiem. W przeciwieństwie do perfum damskich męskie zapachy są cięższe. Dominują tutaj nuty drzewne, korzenne, ziemiste, skórzane, a nawet akcenty morskie. Przy wyborze perfum męskich trzeba zastanowić się, jaki jest mężczyzna, którego chcemy nimi obdarować.

Jeśli lubi klasykę warto postawić na perfumy mocne o nutach drzewnych z domieszką nut cytrusowych i korzennych. Dla wielbiciela lata, wiosny oraz pełnego energii idealna kompozycja będzie składać się z nim nut morskich, cytrusowych z wyczuwalną miętą. Pewny siebie mężczyzna doceni perfumy, które odznaczają się ciepłem, nutami orientalnymi oraz korzennymi, bardzo aromatycznymi.

Dlaczego warto kupić zamienniki perfumy?

Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto kupić zamienniki perfum to myślę, że przekonamy Cię kilkoma zaletami takiego rozwiązania! Takie zamienniki perfum mogą pochwalić się swoją trwałością na skórze, równo co trwałość oryginalnych perfum.

Producenci zamienników perfum dbają o ten aspekt tak samo jak dbają o to, aby był on idealnie odwzorowany. W tym celu zatrudniają specjalistów, którzy starają się wyczuć wszystkie nuty danego zapachu tak, aby skomponować wierne odwzorowanie.

Kupując zamienniki damskich perfum oraz męskich zaoszczędzimy także sporą ilość pieniędzy, które możemy wydać lub zainwestować w coś innego.

Cena oryginalnych perfum w dużej części składa się z działań marketingowych, ujmujących reklam, projektu fantazyjnego flakonika oraz marki, pod którą jest produkowana. Jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na zapachu warto więc postawić na odpowiedniki perfum i cieszyć się pięknymi nutami zapachowymi za korzystną dla nas cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *