Najlepsze aplikacje na telefon, których nie może zabraknąć w Twoim smartfonie.

Smartfony to niesamowite urządzenia, które cieszą się niezwykłą popularnością, ze względu na prostotę obsługi oraz dużą funkcjonalność. Ułatwiają nam wykonywanie wielu podstawowych czynności i coraz częściej zastępują komputery. Możemy dzięki nim dzwonić, pisać wiadomości tekstowe, przeglądać internet, robić zakupy, płacić przelewem, a także słuchać muzyki i oglądać filmy. Jednakże świeżo co zainstalowany system operacyjny posiada tylko i wyłącznie standardowe aplikacje, które nie wyróżniają się specjalnie. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka ciekawych programów, które dodadzą naszemu telefonowi funkcjonalności lub w jakiś sposób będą ciekawie wyróżniać się spośród pozostałych.

Czym jest aplikacja na telefon?

Aplikacja mobilna to pewnego rodzaju oprogramowanie, które działa na urządzeniach przenośnych, typu telefony i tablety. Możemy je podzielić ze względu na cel oraz sposób korzystania na: samodzielne (działają bez internetu), internetowe (potrzebują stałego dostępu do łącza internetowego), klienckie (łączą się z serwerem przez internet tylko i wyłącznie na potrzeby klienta), a także gry. Obecnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo różnorodnych aplikacji. Część z nich jest płatna, jednak producenci często umożliwiają darmowe pobieranie, dzięki czemu zarabiają na reklamach lub wtedy, gdy potencjalny klient zakupi dowolny przedmiot w grze. Możemy je pobierać ze specjalnie przygotowanej w tym celu aplikacji systemowej (np. w przypadku systemu operacyjnego “Android” nazywa się ona “Sklep Google Play”) lub z innych, zewnętrznych źródeł. Wówczas takie aplikacje musimy instalować ręcznie, przykładowo uruchamiając plik z rozszerzeniem “apk” na telefonach z Androidem.

1. CCleaner

Jest to aplikacja, która w znaczący sposób może poprawić wydajność i płynność naszego telefonu. Dzięki niej możliwe jest usuwanie starych, przestarzałych, niepotrzebnych plików, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę pamięci na inne dane. Dzięki niej uzyskujemy podstawowe informacje na temat zarówno używanej pamięci RAM a także wolnej pamięci urządzenia. Jednym przyciskiem możemy zamknąć wszystkie aplikacje, które działają w tle, jednakże od pewnego czasu są nieużywane. W taki sposób zwalniamy pamięć RAM co skutkuje zwiększeniem się wydajności. To oprogramowanie posiada także menedżer aplikacji, z poziomu którego mamy możliwość usuwania zainstalowanych programów, które posiadamy w pamięci wewnętrznej, a także na karcie microSD smartfona.

2. Messenger

Tej aplikacji nie trzeba przedstawiać wszystkim użytkowników Facebooka. Jest to komunikator internetowy, który umożliwia pisanie wiadomości, dzwonienie, a także wideorozmowy. Dodatkowo możemy z nią zsynchronizować wiadomości i kontakty z telefonu z Androidem. Co ciekawe, nie trzeba mieć założonego profilu na Facebooku, aby móc go używać. Możliwe jest założenie konta za pomocą numeru telefonu lub poprzez adres e-mail tylko i wyłącznie na messengerze.

3. Spotify

Jest to doskonała aplikacja dla wszystkich fanów muzyki. Możemy dzięki niej słuchać naszych ulubionych utworów. Ceny nie są wygórowane, natomiast interfejs jest interesujący, a baza utworów bardzo rozbudowana i co chwilę aktualizowana o nowe tytuły. Warto również wspomnieć o tym, że można jej używać przy zablokowanym ekranie oraz w tylko nieznacznym stopniu rozładowuje baterię.

4. Jak dojadę?

Świetne rozwiązanie dla studentów oraz osób, które dopiero co przeprowadziły się do innego, dużego miasta. Dzięki niej możemy wpisać w wyszukiwarkę miejsce, do którego chcielibyśmy dotrzeć, po chwili naszym oczom ukazuje się trasa z pomocą komunikacji miejskiej wraz z przystankami na których musimy wyjść oraz lista dostępnych pojazdów wraz z godzinami przyjazdu i odjazdu. Co ciekawe w niektórych miastach mamy możliwość skorzystania z opcji zakupu biletu z poziomu aplikacji.

5. Netflix

Wiele osób zapewne kojarzy tę platformę. Umożliwia ona oglądanie filmów i seriali w wysokiej jakości. Niestety za dobre usługi musimy płacić, tak też jest i w tym przypadku. Jednakże podczas pierwszej rejestracji możemy skorzystać z darmowej miesięcznej subskrypcji. Wszelkie najnowsze produkcje filmowe natychmiastowo będą dostępne na Netflixie.

6. Pyszne.pl

Doskonała aplikacja dla tych osób, które często korzystają z opcji zamawiania posiłków na wynos, wraz z dowozem. Z jej pomocą wystarczy wpisać posiłek w wyszukiwarkę, którym jesteśmy zainteresowani, zamówić go i po paru chwilach możemy cieszyć się ze smacznego, jeszcze ciepłego jedzenia. Dodatkowo najbardziej aktywni użytkownicy mogą liczyć na kody rabatowe.

7. Avast Mobile Security & Antivirus

W skuteczny sposób ochroni nas przed szkodliwym oprogramowaniem z zewnątrz. Jest to bardzo ważna kwestia, biorąc pod uwagę, że na naszych telefonach mamy m.in. aplikacje bankowe. Dodatkowo umożliwia namierzanie zaginionego telefonu oraz kontrole i zdalne usuwanie niektórych danych, nawet gdy nie mamy dostępu do telefonu.

2 thoughts on “Najlepsze aplikacje na telefon, których nie może zabraknąć w Twoim smartfonie.

  1. Noo ale żeby w zestawieniu nie było instagrama to aż jestem w szoku. Chociaż może i racja, bo nie każdy ma konto i prowadzi konta na takich portalach. Choć zachęcam, bo to spora skarbnica pomysłów

  2. MOŻE I IG TO SPORA DAWKA INSPRIACJI, ALE TEŻ PRZEKŁAMANEGO ŻYCIA, STYLU ITD. NIESTETY WIELE OSÓB W TYM WIRTUALNYM ŚWIECIE IDEALIZUJE WSZYSTKO, PRZEZ CO WIELE INNYCH, MNIEJ ODPORNYCH, MOŻE POPAŚĆ W DEPRESJĘ. TAKŻE WSZYSTKO, ALE Z UMIAREM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *