chiński kalendarz płci

Co to jest chiński kalendarz płci? Ustal płeć dziecka!

Kiedy nadejdzie ten Twój moment, że z pełnym przekonaniem, hmmm no może tak prawie pełnym (głównie z powodu wielu obaw i braku doświadczenia) pomyślisz sobie jak to cudnie byłoby zostać mamą, bądź pewna, że będzie to najpiękniejszy plan na życie jaki możesz stworzyć w swojej głowie. W czasach gdy możliwość zostania mamą to często marzenie trudniejsze do spełnienia niż wygrana w totka wielu pewnie powie, że powinnaś się puknąć w głowę zanim będziesz planować płeć dziecka i cieszyć się z tego co los Ci da. Jednak to zupełnie normalne, że marząc o dziecku będziesz się zastanawiać, czy będzie to chłopiec czy dziewczynka.  Odpowiedź na Twoje pytania kryje chiński kalendarz płci. Czytaj wiec dalej…


Pewnie snujesz już plany jakie będzie Twoje maleństwo

Idąc dalej może medytujesz nad tym, jakie ten wyśniony maluszek będzie miał oczy, nos, usta, itd. Obstawiam, że tak, bo większość przyszłych rodziców się nad tym głowi. Tych którym jest wszystko jedno i nie nastawiają się nad tym, czy będą mieć syna czy córkę jest zdecydowanie mniej. Czasem tak usilnie chcemy mieć dziecko konkretnej płci, że w ogóle nie potrafimy sobie wyobrazić innego scenariusza. W końcu to będzie Twoje dziecko i masz pełne prawo już teraz wstępnie zadecydować, czy będziesz je później zawozić na zajęcia baletowe czy treningi piłki nożnej. Warto więc sprawdzić co podpowie Ci kalendarz płci.

Co to takiego ten chiński kalendarz płci?

Chiński kalendarz płci to znana od stuleci metoda pozwalająca zaplanować poczęcie zakładając już konkretną płeć dziecka.
Kalendarz płci działa na zasadzie zestawienia:

  • wieku mamy
  • miesiąca poczęcia dziecka

Przyjmujemy wtedy liczbę ukończonych przez przyszłą mamę pełnych lat. Zerknij poniżej na kalendarz płci i sprawdź jak to wygląda u Ciebie. Z lewej strony w pionowej kolumnie odszukaj liczbę odpowiadającą Twojemu wiekowi, a później spójrz na poziome wiersze z numerami miesięcy. Teraz już masz wskazówkę, kiedy zaplanować różowego, a kiedy niebieskiego bobaska.

chiński kalendarz płci

Jednym ten kalendarz płci może wydawać się wytworem ludzkiej wyobraźni, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ba –   są wręcz tacy, którzy wrzucają go do jednego bezwartościowego wora z wróżbami podobnymi do tych andrzejkowych. Jednak są też ci, którzy wierzą w trafność jego wskazań. Ustalają wtedy za jego pomocą kiedy jest największą szansa na sprawienie sobie dzidziusia określonej płci.

Okazuje się, że nie jest to tak do końca nic nieznacząca wróżba, ponieważ badania potwierdzają w ponad 80 procentach zgodność wyliczeń płci dziecka biorąc pod uwagę właśnie wiek matki i miesiąc poczęcia maleństwa. Nie powinnaś jednak przyjmować wyliczeń chińskiego kalendarza płci jako 100% pewniaka bazując tylko na nim.

Decydowanie się przez przyszłych rodziców na dziecko konkretnej płci może być podyktowane różnymi powodami.  Nie zawsze nastawienie na określoną płeć dziecka wiąże się tylko z widzimisię rodziców. Czasem wynika to z głębszych powódek –  na przykład obciążeniem jakąś genetyczną chorobą w rodzinie przedstawicieli danej płci. Jednak to już poważne kwestie medyczne, których nie będę tu poruszać.
Myślę, że warto znać różne sposoby, które pomogą Ci zaplanować odpowiedni czas poczęcia syna czy córki. Daję Ci tutaj możliwość zorientowania się, jak działa chiński kalendarz płci i jak z niego korzystać.

Muszę Tobie powiedzieć też, że u mnie się sprawdziło!!! Chiński kalendarz się nie pomylił. Mam zgodnie z planem cudną córeczkę. Zawsze marzyła mi się dziewczynka, choć pewnie synek byłby tak samo cudny… No to powodzenia!!!!

Autor: Kasia Sikorska

1 thought on “Co to jest chiński kalendarz płci? Ustal płeć dziecka!

  1. A u mnie kalendarz się pomylił, według niego powinnam mieć chłopca a pojawiła się córeczka. Ale wiadomo nic nie ma 100% sprawdzalności, w końcu nawet lekarz potrafi się pomylić. Ale zawsze fajna to rozrywka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *