jak się zakochać

Czujesz wewnętrzną pustkę? Sprawdź, jak się zakochać

Wielu z nas czuje wewnętrzną pustkę. Jeśli i Ty tam masz i chcesz to zmienić, sprawdź, jak się zakochać. Nowy Rok jest często dla nas czasem zmian, postanowień, czasem ulepszania naszego dotychczasowego życia.

Zmiany warto zacząć od siebie i swojego toczenia. Osoby samotne – single, mający dosyć swojego życia w pojedynkę warto aby sięgnęły po kilka dobrych rad jak znaleźć dziewczynę czy jak znaleźć chłopaka.

Zakochanie – czym jest?

Zakochanie jest to emocjonalny stan związany z bliskością drugiej osoby. Osoba zakochana nieustannie myśli o obiekcie swoich westchnień, ma silną potrzebę przebywania z tą osobą. Często na etapie zakochania nie widzimy wad naszego wybranka czy wybranki. Aby do zakochania doszło trzeba przede wszystkim wiedzieć jak się zakochać. Często zastanawiamy się nad tym jak znaleźć dziewczynę czy jak znaleźć chłopaka. Postaram się dziś ten temat przybliżyć i mam nadzieję, że dzięki temu pomogę Wam zrozumieć jak się zakochać.

Kiedy pojawia się zakochanie?

Zdarza się, że zakochujemy się w kimś od pierwszego wejrzenia, wystarczy jedno spojrzenie i już czujemy „motyle w brzuchu”, jest to niczym grom z jasnego nieba. A bywa też tak, że po długiej przyjaźni z daną osobą, po kilku lub kilkunastu latach zaczynamy odczuwać głębszą więź między sobą…i nie jest to przyjaźń. Nie da się przewidzieć dla kogo nasze serce zabije szybciej, czy to będzie nowo poznana dziewczyna w kawiarni czy to będzie kolega ze szkolnej ławki. Jedno jest pewne – nie bagatelizujmy oznak zakochania i nie walczmy z tym, bo może się okazać że stracimy szansę na miłość naszego życia.

Czy zakochanie trwa wiecznie?

Etap zakochania jest przejściowym stadium i z czasem przeradza się w miłość. Podczas zakochania czujemy ciągłą potrzebę przebywania z obiektem naszych westchnień, chcemy spędzać razem każdą chwilę, jesteśmy bardzo romantyczni, często mówi się, że zakochani widzą świat przez różowe okulary czy też świata poza sobą nie widzą. Zazwyczaj po kilku miesiącach zakochania pojawia się kolejny etap zwany miłością.

Objawy zakochania – czy to choroba…

Zakochanie podobnie jak różne choroby można zdiagnozować na podstawie określonych objawów. Nie wystarczy tylko wiedzieć jak się zakochać, ważne jest też aby wiedzieć w jaki sposób stan zakochania można zaobserwować. Do najważniejszych oznak zakochania zaliczyć możemy:

 • uczucie zwane „motylkami w brzuchu” – czujemy lekkość, euforię;

 • brak apetytu;

 • nieustanne myślenie o obiekcie zakochania, analizowanie swojego życia czy też swoich planów przez pryzmat ukochanej czy ukochanego;

 • trudność skupienia uwagi na codziennych sprawach i obowiązkach;

 • sny w których pojawia się nasza druga połowa;

 • potrzeba ciągłego kontaktu z tą osobą;

 • idealizowanie obiektu naszych westchnień wśród znajomych czy rodziny.

Nie przez przypadek Święty Walenty jest patronem osób zakochanych i chorych psychicznie…nierzadko zdarza się, że osoby zakochane są po prostu chore z miłości. Dlatego dobrze, że zakochanie nie trwa wiecznie, bo mogłoby mieć złe skutki dla naszego zdrowia.

Nie zawsze zakochanie kończy się miłością

Nikogo do zakochania czy miłości zmusić nie możemy. I nie zawsze jest tak, że osoba w której my się zakochamy zakocha się w nas. W takim przypadku możemy jedynie cierpliwie czekać, może z czasem obiekt naszych westchnień też poczuje na nasz widok „motyle w brzuchu” albo zwyczajnie odpuścić i poczekać na kolejny strzał Amora. Nie polecam narzucania się tej drugiej osobie, bo może to przynieść zupełnie odwrotny skutek. Nic na siłę, jesteśmy tylko ludźmi i nie da się nikogo zaprogramować czy zmusić do tego żeby się w nas zakochał.

Jak znaleźć dziewczynę? Jak znaleźć chłopaka?

Wraz z upływem czasu zmienia się świat i zmieniają się też możliwości, dlatego często zastanawiamy się jak znaleźć dziewczynę czy jak znaleźć chłopaka. I odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta, ale mogę Wam trochę pomóc. Przede wszystkim nie szukajmy na siłę, zakochanie, a z czasem miłość są to bardzo delikatne uczucia, które nie lubią przymusu i pośpiechu. Dzisiejszy świat daje nam wiele możliwości do tego jak znaleźć chłopaka, jak naleźć dziewczynę.

Miejsca na znalezienie swojej drugiej połowy:

 • szkoła – często jest to miejsce naszych pierwszych doświadczeń miłosnych, pierwszych sympatii;

 • zajęcia sportowe – osoby kochające sport mogą poczuć bliskość z inną osobą która też uprawia sporty, wspólne pasje często zbliżają ludzi do siebie;

 • imprezy, dyskoteki, koncerty – są to miejsca gdzie występują duże skupiska ludzi, często wiele z tych osób przebywa na imprezie w gronie znajomych i liczy na to, że wśród osób bawiących się na dyskotece znajdzie miłość swojego życia;

 • kino, wystawy, festiwale – w miejscach takich też pojawia się sporo ludzi, można poznać tu osoby mające pasje związane z kulturą, podobnie jak w przypadku miejsc związanych ze sportem tutaj też wspólne pasje mogą Was połączyć;

 • środki komunikacji – pociąg, autobus, tramwaj – miejsca te także stwarzają dużą szansę na poznanie kogoś wyjątkowego. Podróż, może stać się początkiem przygody naszego życia. Nie bójmy się okazać komuś zainteresowania, podoba Ci się że dziewczyna siedząca obok Ciebie w pociągu czyta książkę? Zagadaj, zapytaj co czyta, jaką literaturę preferuje;

 • praca – tu również może przydarzyć się nam zakochanie, wspólne tematy, wspólne przerwy śniadaniowe oraz codzienne spędzanie kilku godzin razem zbliża nas do siebie i daje szansę na znalezienie chłopaka czy dziewczyny wśród współpracowników;

 • portale społecznościowe – dzisiejszy świat daje nam możliwości poznawania nowych ludzi za pośrednictwem Internetu. Bywa, że te czasami niepozorne znajomości, krótka wymiana zdań czy napisanie komentarza pod zdjęciem może przerodzić się w coś poważniejszego. Bądźmy otwarci na świat, jeżeli mamy możliwość korzystania z takich udogodnień to wykorzystajmy to.

Nie ma złotych rad na to jak się zakochać, jak znaleźć dziewczynę i jak znaleźć chłopaka. Każdy człowiek jest inny i to co dla jednych jest atrakcyjne dla innych może być odpychające. Zakochanie pojawia się znienacka i nie da się tego zaplanować. Możemy jednak trochę pomóc losowi i zwiększyć szanse na znalezienie drugiej połowy. Najważniejszą zasadą jak znaleźć dziewczynę czy jak znaleźć chłopaka jest otwarcie na nowe znajomości, odwaga. Osoby zamknięte w sobie, niechętnie wychodzące z domu, nie lubiące spotkań ze znajomymi same ograniczają szanse na znalezienie chłopaka czy dziewczyny. Będąc już wśród ludzi i widząc obiekt naszych westchnień nie bójmy się odezwać, zrobić pierwszy krok. Znajdź wspólny temat do rozmów, zacznij rozmowę, okaż zainteresowanie. Może sposób na to jak się zakochać wcale nie jest tak trudny jak się Tobie wydaje?

Autor: Ania Bartecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *