prezent dla 8 latka

Pomysły na prezent urodzinowy dla 8-latka

Zabawki kreatywne

W pierwszej kolejności wypadałoby się zastanowić nad zakupieniem wysokiej klasy zabawek kreatywnych. Dlaczego? Z jednego ważnego względu – łączą w sobie doskonałą zabawę oraz rozwój kreatywności, samodzielnego/logicznego myślenia i dziecięcej wyobraźni. Wśród zestawów kreatywnych na szczególne wyróżnienie zasługują m.in.:

 • kolorowanki,
 • wydrapywanki,
 • zestawy artystyczne,
 • zestawy do tworzenia domowej biżuterii,
 • akcesoria plastyczne,
 • stempelki i naklejki.

Rozwój artystycznych i technicznych umiejętności przyda się dziecku w szkole oraz na rozmaitych zajęciach edukacyjnych. Jednocześnie rodzice mają pewność, że ich pociecha nie będzie się nudzić i idealnie wykorzysta każdą wolną minutę. 

Hulajnogi i kaski

Każdemu 8latkowi powinny się również spodobać hulajnogi. Dzięki nim będzie można się bawić na świeżym powietrzu i zaprosić do wspólnego spędzania czasu swoich rówieśników. Oczywiście hulajnoga powinna występować w parze z wysokiej jakości kaskiem, tak aby rodzice zadbali o bezpieczeństwo swojego malucha. Nikt nie chciałby przecież, aby 8latek w trakcie zabawy nabawił się urazu głowy. Hulajnoga z pewnością rozwinie zdolności motoryczne 8latka i zachęci go do aktywnego trybu życia.

Plecaki i torby

Urodziny dziecka kojarzą się zazwyczaj z koniecznością kupowania różnego rodzaju zabawek, ale nie zawsze trzeba się przecież na to decydować. Alternatywą są praktyczne prezenty, wśród których dominują m.in. plecaki i torby. Dlaczego? Ze względu na swoją uniwersalność. Z plecaków i toreb można korzystać w szkole, ale też na każdej wycieczce czy też w trakcie rodzinnej podróży i odkrywania nowych zakątków w kraju oraz na świecie. Doskonałym przykładem w tej kategorii jest plecak worek La Millou canvas by Lara Gessler, w którym bez problemów zmieszczą się kapcie, zmienne obuwie sportowe, najpotrzebniejsze gadżety dziecka, książka czy też strój sportowy.

Książki

Nie da się ukryć, że niektórzy rodzice celują jednak w nieco bardziej ambitne prezenty, dbając przy tym o rozwój intelektualny własnego dziecka, na każdej możliwej płaszczyźnie. W takiej sytuacji w ramach prezentu urodzinowego 8latkowi można wręczyć rozmaite książki dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się te w wersji:

 • przygodowej,
 • przyrodniczej,
 • edukacyjnej,
 • artystycznej,
 • rodzinnej.

Najważniejszą wiadomością dla rodziców oraz osób, które będą się zastanawiać nad zakupieniem ciekawego prezentu dla 8latka jest to, że wszystkie zaprezentowane wyżej propozycje można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy okazji są to podarunki, z których będzie się korzystało minimum przez kilka długich miesięcy i na pewno nie wylądują na dnie dziecięcej szafy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *