winietki ślubne

Spójne zaproszenia, dekoracje, winietki ślubne – przepis na piękne wesele!

Każdy, kto organizuje swoje wesele, w pewnym momencie jest zaskoczony, jak wiele rzeczy trzeba skoordynować, zamówić, dopiąć na ostatni guzik, by móc cieszyć się wymarzonym przyjęciem. Bardzo wdzięcznym tematem jest papeteria ślubna: warto pomyśleć o niej odpowiednio wcześniej, tak by wszystkie jej elementy były ze sobą spójne – od zaproszeń, przez wszystkie dekoracje, po winietki ślubne.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na spójność dekoracji i papeterii? Nie jest to oczywiście koniecznie – umówmy się, nawet bez jakichkolwiek zaproszeń, winietek na wesele – ba – nawet bez wesela ślub się odbędzie. Większość par ma jednak jakąś wizję tego dnia i stara się ją choćby częściowo, w założonym przez siebie budżecie, zrealizować. Spójne zaproszenia, stroje państwa młodych, kwiaty, winietki na wesele – wszystkie te elementy tworzą klimat przyjęcia i uprzyjemniają czas spędzony podczas celebracji tego ważnego dnia.

Papeteria ślubna – uczta dla oka estety

Jeśli należysz do osób, które ogromną wagę przywiązują do detali, a przed Tobą Twoje własne wesele – spójrz na ogromny wybór papeterii ślubnej. To teoretycznie niewielki dodatek, a w praktyce – scalający całość element pojawiający się na wszystkich etapach wydarzenia.

Dzisiejsze zaproszenia, zawiadomienia, winietki ślubne, czy drukowane dekoracje na sali weselnej mogą być ze sobą spójne. Do tego czasami naprawdę zaskakują wyjątkowym kunsztem wykonania, niebanalnym projektem czy takimi elementami ozdobnymi, jak tłoczenia, laserowe wycięcia czy druk w kolorze złota bądź srebra.

Winietki na wesele przybierają dodatkowo ciekawe formy oraz bywają wyeksponowane w zaskakujący sposób – wkłada się je na przykład w nacięte korki od wina, drukuje w formie etykiet na słoiczki z miodem albo ziołową mieszanką herbat, które stanowią zarazem upominek dla gości weselnych, czy wreszcie – przypina uroczymi drewnianymi spinaczami do kieliszków bądź serwetek przy nakryciach stołu.

Winietki ślubne: informacja, dekoracja i pamiątka

Trzeba przyznać, że naszą uwagę przykuwają właśnie winietki, ponieważ pełnią one jednocześnie kilka funkcji:

  1. Oczywiście informują, gdzie znajduje się miejsce przygotowane specjalnie dla konkretnego gościa.
  2. Dodatkowo pełnią ważną rolę w dekoracji stołu, bo są nierozerwalnie związane z indywidualnymi nakryciami wszystkich gości.
  3. Mogą być pamiątką, którą goście weselni z radością zabiorą ze sobą po weselu do domu.

Właśnie dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten element ślubnej papeterii.

Jak przygotować najpiękniejsze winietki na wesele?

Zaprojektowanie i wydrukowanie pięknych winietek może być trudne, jeśli nie jesteś grafikiem i chcesz zrealizować ten projekt na domowej drukarce. Jak możesz ułatwić sobie to zadanie?

Jedną z możliwości jest oczywiście zlecenie wykonania projektu profesjonaliście, ale problem pojawia się, gdy na krótko przed ślubem pojawią się zmiany w liście gości. Zamawianie projektu u grafika nie jest też rozwiązaniem dobrym dla tych osób, które pragną mieć kontrolę nad efektem dzięki swojemu uczestnictwu w procesie projektowania.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z internetowego konfiguratora, dzięki któremu można samodzielnie zaprojektować dokładnie takie winietki, o jakich marzymy, zamówić swój projekt i w krótkim czasie odebrać paczkę z gotowymi winietkami. To naprawdę proste – szczególnie, gdy korzysta się z Empik Foto. Wejdź, zobacz, sprawdź – i przekonaj się, czy tak przygotowane winietki na wesele będą odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *