Ekologiczne środki czystości

Dlaczego warto stosować ekologiczne środki czystości?

Coraz większa świadomość ekologiczna i moda na bycie bliżej natury sprawiają, że wielu mieszkańców Polski interesuje się ekologicznymi środkami czystości. Czym są tego typu preparaty i jakiego działania możemy się po nich spodziewać? Czy są mniej skuteczne od tradycyjnej chemii domowej?

Tradycyjne środki czystości – dlaczego coraz częściej od nich odchodzimy?

Tradycyjna chemia domowa nie pozostaje obojętna ani dla zdrowia, ani dla środowiska naturalnego. To główne powody, które sprawiają, że coraz częściej zwracamy się w stronę kosmetyków i preparatów o łagodniejszym składzie. Siła przyzwyczajenia to za mało, aby szkodzić sobie i naturze, a potem na własnej skórze odczuwać skutki tego mało przemyślanego zachowania. Stąd też coraz więcej osób (nie tylko młodych mam wyczulonych na to, w czym piorą ubranka swoich dzieci) zwraca uwagę na to, jakich produktów używa na co dzień. Środki czystości zawierające silne substancje żrące, niebezpieczne związki chemiczne o syntetycznych zapachach i kolorze mogą wywoływać poważne alergie skórne czy astmę. Mogą zaburzać prawidłową pracę układu hormonalnego, odpornościowego czy niekorzystnie wpływać na oczy czy błony śluzowe. Zdecydowanie zdrowszą alternatywą są eko produkty do sprzątania domu, dostępne w sklepie https://www.golddrop.eu/.

Ekologiczna chemia gospodarcza – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Powodów, dla których warto zainteresować się ekologicznymi środkami czystości jest bardzo wiele. Po pierwsze, charakteryzują się składem w pełni bezpiecznym zarówno dla użytkownika, jak też dla środowiska naturalnego. Nawet jeśli przedostaną się do gleby czy wód gruntowych, nie zaszkodzą tamtejszej florze czy faunie. Są biodegradowalne, dlatego ulegają naturalnym procesom rozkładu i nie są inwazyjne dla środowiska naturalnego.

Wystarczy przyjrzeć się choćby składom tych produktów https://www.golddrop.eu/pl/pdt/cty/ekologiczne-srodki-czystosci, żeby zobaczyć różnicę. Po drugie, ekologiczna chemia gospodarcza jest również o wiele bezpieczniejsza, jeśli chodzi o kontakt ze skórą. Skład domowych środków czystości z półki eko jest pozbawiony parabenów, SLES, PEG, SLS, EDTA, fosforanów czy barwników syntetycznych. Zamiast nich można za to znaleźć wyciągi i ekstrakty roślinne, sodę oczyszczoną czy kwasek cytrynowy.

Produkty bio i eko do sprzątania domu – jak pachną?

Te osoby, które obawiają się, że preparaty bio i eko, służące do czyszczenia powierzchni w domu mogą nie zachwycać swoim zapachem, są w błędzie. Produkty te zazwyczaj pachną naturalnymi olejkami eterycznymi, tak chętnie dodawanymi przez producentów do środka. Mogą być także w formie bezwonnej, która sprzyja przede wszystkim alergikom i osobom z nadwrażliwością na zapach. Poza tym preparaty bio i eko są często również staranniej pakowane. Ich opakowania wykonuje się z biodegradowalnych materiałów, które nie zaśmiecają planety w tak dużym stopniu jak tradycyjne pojemniki na chemię gospodarczą. To również ma znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *