Na zakupy po portfel – jaki model wybrać?

Rozmaite kształtem. Zróżnicowane wielkością. Robione z wykorzystaniem wielorakich materiałów. Doskonałe na prezent okolicznościowy i stanowiące prawdziwą wizytówkę. Portfele – nieodzowny element wyposażenia, który mówi o jego właścicielu dużo więcej niż się wydaje. Czym kierować się podczas wyboru właściwego modelu?

 

Wzór klasyczny

Portfele w stylu kopertowym, z reguły kwadratowe bądź prostokątne, najczęściej wykonywane z naturalnej skóry jak w przypadku wyrobów znanej marki Jan Polbis. Równie często oferowane w wariancie z tworzywa sztucznego. Zapinane na bigiel, z magnesem, na suwak bądź z zatrzaskiem. Układane w harmonijkę, albo parokrotnie składane. Z wieloma kieszonkami ułatwiającymi bezpieczne magazynowanie drobnych monet oraz kluczy. Tego rodzaju fasony portfeli – czy to damskich, czy męskich – stanowią znakomity dodatek dla osób ubierających się minimalistycznie, z klasą i elegancko. To świetne akcesoria uzupełniające typowo biurowy dress code.

Wzór sportowy

Jeżeli praca biurowa i etat w korporacji to nie Twoje zajęcie, raczej wyżej opisany model portfela nie przypadnie Ci do gustu. W miejsce gustownego rękodzieła skórzanego, wysokiej jakości produkty proponują również powszechnie znane marki sportowe. Portfel w ich wydaniu będzie zrobiony nie z efektownie prezentującej się skóry, ale raczej z cordury czy nylonu. Na pewno dużym plusem takich akcesoriów okazuje się mnogość ich fasonów, wzorów i odcieni kolorystycznych. W większości są to modele wodoodporne, a więc dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Poprzez dodatkowe elementy takie jak łańcuszki czy paski, doskonale nadają się do luźnych strojów codziennych, ponieważ przymocowywane do ubrań za pomocą wyżej wspomnianych dodatkowych części, nie wysuwają się z kieszeni. Poza tym, zamki stosowane w portfelach sportowych z założenia mają być przede wszystkim praktyczne, dlatego też ich producenci kładą szczególny nacisk na wszywanie solidnych zamków, mocnych rzep czy zatrzasków w większej ilości niż w nastawionych na wysoką estetykę portfelach skórzanych.

1 thought on “Na zakupy po portfel – jaki model wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *