Buty na ślub

Jak dobrać buty do sukni ślubnej?

Suknia ślubna jest jednym z najważniejszych strojów w życiu każdej kobiety. To kreacja, którą Panna Młoda starannie dobiera i nosi z prawdziwą dumą. Na długo pozostaje w pamięci i jest symbolem tego niezwykłego dnia oraz uroczystości, podczas której ludzie wchodzą w związek małżeński. Dlatego też bardzo ważne jest dopasowanie do niej idealnych butów.

Jakie powinno być obuwie dla Panny Młodej? Wygodne!

Buty dla Panny Młodej, niezależnie od tego, jak będą wyglądały, muszą być przede wszystkim wygodne. To obuwie, w którym kobieta nie tylko będzie siedzieć czy chodzić, ale przede wszystkim tańczyć. Niektóre kobiety przetańczą dosłownie całą noc, dlatego, jeśli nie chcą nabawić się odcisków, bąbli i ran, powinny zadbać w pierwszej kolejności o wygodę.

Rekomendujemy zakup butów na ślub wykonanych ze skóry, co pozwoli na zachowanie dobrej wentylacji. Niezależnie od tego, czy w czasie dnia ślubu będzie chłodno, czy gorąco, obuwie ze skóry nie spowoduje odparzeń. Co więcej, doskonale dopasuje się do stopy, a to z kolei sprawi, że będzie się w nim chodzić miękko i komfortowo.

Buty ślubne kobiecie

Stylizacja. Jakie ozdoby powinny znaleźć się na butach ślubnych?

Podczas ślubu wygląd ma ogromne znaczenie, dlatego każdy element stroju powinien współgrać z pozostałymi. Suknia, buty, biżuteria, welon… wszystko musi mieć taki styl, aby tworzyło komplet idealny. Dlatego warto zastanowić się, jakiego rodzaju buty będą najlepiej wyglądać do konkretnej sukni ślubnej. Czy będą to buty z cekinami, kryształkami albo złoceniem? A może warto sięgnąć po zupełnie gładki model?

Przykładem stylizacji mogą być idealnie gładkie, białe pantofelki, które sprawdzą się do skromnej sukni ślubnej. Będą bardzo uniwersalne, dlatego zarówno szeroka, jak i wąska kreacja dobrze się do nich zaprezentuje. Z kolei do sukni ozdobionej drobnymi kryształkami warto dodać podobnie ozdobione pantofelki.

Ślubne buty na wysokim obcasie

Wysokość obcasa

Wysokość obcasa jest niezwykle ważna w przypadku obuwia ślubnego. Klasyczny strój kobiecy Panny Młodej kojarzony jest zazwyczaj z wysokimi szpilkami. To właśnie one są utożsamiane z najbardziej kobiecymi, eleganckimi butami, które są przeznaczone właśnie na specjalne okazje. Jednak nie oznacza to, że są jedynym wyborem dla Panny Młodej.

Wiele kobiet nie lubi wysokich szpilek lub po prostu nie może w nich chodzić przez dłuższy czas. W takim przypadku warto zdecydować się na niższe obcasy, również w kształcie szpilki, albo całkowicie zrezygnować z tego rodzaju obuwia. Zamiast szpilek do sukni ślubnej można przecież założyć także obuwie na słupku, które zaprezentuje się równie ciekawie. Wiele modeli znajduje się w sklepie Brilu, dlatego na pewno każda Panna Młoda znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Czy buty muszą być białe?

Choć przyjęło się, że buty na ślub mają być białe, Panny Młode coraz częściej sięgają także po inne kolory, zwłaszcza jeśli decydują się wyłącznie na ceremonię cywilną. Dodatkowo nie każda kobieta wybiera śnieżnobiałą suknię. Dlatego też w takich przypadkach warto sięgnąć po inne opcje, na przykład po kremowe, srebrzyste, złociste lub delikatnie beżowe pantofelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *