Seniorka podczas biegania

Opieka nad seniorem w Niemczech nad morzem – gdzie szukać pracy?

Decydując się na podjęcie opieki nad niemieckim seniorem, wybrać można rodzinę, z którą będzie się współpracować, zakres obowiązków, a także miejsce zatrudnienia. To ostatnie ważne jest, chociażby ze względu na zarobki, a także łatwość dojazdu do Polski. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc przygraniczne miasta i miejscowości. Polki wyjeżdżające do pracy w opiece, często pytają też o zatrudnienie w nadmorskich miejscowościach. Jakie są zalety pracy w nich?

W jakich landach niemieckich poszukiwane są polskie opiekunki seniorów?

Niemieckie społeczeństwo jest jednym z tych najszybciej starzejących się w Europie. Prowadzi to do wysokiego zapotrzebowania na usługi opiekuńcze oraz niedoboru personelu medycznego. Problemy ze znalezieniem opiekunek pojawiają się w całych Niemczech.

To, dlatego Polki chcące podjąć się tej pracy zatrudnienia mogą szukać w dowolnym landzie. Wysokie zapotrzebowanie sprawia, że pracę mogą one znaleźć praktycznie z dnia na dzień. Co więcej, niemiecki pracodawca zagwarantuje niezwykle atrakcyjne warunki zatrudnienia. Opiekunka seniora w Niemczech może liczyć na wysoką stawkę godzinową, darmowe zakwaterowanie i wyżywienie, dostęp do udogodnień takich jak komputer z Internetem, telewizor, samochód.

Szczęśliwa seniorka

Dlaczego warto opiekować się seniorem w nadmorskich landach?

Ładne widoki, możliwość relaksu w pięknych okolicznościach przyrody, dobrze przygotowane ścieżki spacerowe, a także czyste powietrze to tylko część zalet pracy w nadmorskich landach. Dużym plusem jest również dobre skomunikowanie niemieckich nadmorskich miejscowości z Polską, co umożliwia częste wizyty w rodzinnych stronach. Podróż ułatwi podjęcie zatrudnienia w dużym mieście z lotniskiem, z którego odlatują bezpośrednie samoloty do Polski. Takie startują m.in. z Rostoku, Lubeki, Stralsund, Hamburga.

Prosty dojazd do domu będą mieć też opiekunki, które zaopiekują się seniorem mieszkającym w jednej z przygranicznych miejscowości. Do takich zalicza się Rugię, Rostock, Stralsund, Puttgarden, Flensburg, Travemunde, Sankt Peter-Ording, a także Wyspę Amrun, wyspę Sylt i polsko-niemiecką wyspę Uznam.

Starsza Pani szczęśliwa

Ile zarabia polska opiekunka w Niemczech?

Zarobki opiekunek seniorów w Niemczech mogą się od siebie różnić. To, od czego one zależą dokładnie omawiają porady dla opiekunek na felizajob.pl. jednym ze wskazywanych czynników jest miejsce zatrudnienia. Ogólny trend wskazuje, że opiekując się seniorem w landach zachodnich, zarabia się więcej, niż podejmując zatrudnienie w landach wschodnich. W nadmorskich miejscowościach i miastach możesz liczyć na wynagrodzenie w średniej wysokości 1400 euro miesięcznie plus dodatki premiowe. Musisz jednak pamiętać, że pracując w bogatym Hamburgu Twoja pensja sięgnąć może nawet 2000 euro na miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *