Narodziny dziewczynki, wiadomość

Wyprawka – co się przyda każdej przyszłej mamie?

Wyprawka – to krótkie słowo mieści w sobie wiele przedmiotów niezbędnych dla mamy i dziecka. To rzeczy potrzebne jeszcze w szpitalu po porodzie oraz już po powrocie do domu. Ubrania, kosmetyki, akcesoria przydatne mamom – lista najpotrzebniejszych przedmiotów wcale nie jest taka krótka. Poznaj niezbędnik dla każdej mamy – przewodnik po wyprawce, który pozwoli skompletować najpotrzebniejsze przedmioty.

Akcesoria przydatne mamom – co warto mieć w wyprawce?

  • Dowiedz się, w jakim momencie najlepiej przygotować wyprawkę
  • Poznaj must have w wyprawce dla dziecka
  • Odkryj akcesoria przydatne mamom, które również warto uwzględnić w wyprawce

Wyprawka – kiedy ją przygotować?

Wyprawkę dla noworodka najlepiej kompletować w miarę wcześnie, by być przygotowanym, zanim dziecko pojawi się na świecie. Najlepszym momentem na rozpoczęcie zbierania przedmiotów tworzących wyprawkę jest II i III trymestr ciąży. Podstawą wyprawki są nie tylko ubranka i kosmetyki dla malucha, ale i fotelik samochodowy niezbędny już po porodzie, by bezpiecznie wrócić ze szpitala czy też wózek, w którym dziecko wyjedzie na swój pierwszy spacer. Niezbędne są też akcesoria wspomagające codzienną pielęgnację oraz przewijanie dziecka. Należy pamiętać również o mamie – na liście są też akcesoria dla niej, które pomogą jej w pierwszych chwilach po porodzie.

Wyprawkowe must have dla dziecka

Wybierając produkty, które znajdą się w wyprawce, warto skorzystać z kompendium wiedzy. To praktyczny przewodnik zawierający podpowiedzi dotyczące niezbędników wyprawki. Kompendium dostępne na stronie Bebe Concept zostało opracowane dzięki wsparciu doświadczonej położnej i certyfikowanej doradczyni laktacyjnej, wykładającej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Kompendium wyprawkowe zawiera zestaw list, podzielonych na kategorie, które okażą się nieocenione podczas jej kompletowania. Dzięki niemu każda mama będzie w stanie zgromadzić wszystkie potrzebne przedmioty do własnego przemyślanego zestawu.

Co więc powinno się znaleźć w wyprawce? Po pierwsze, artykuły do higieny i pielęgnacji, które pozwolą zadbać o noworodka od pierwszych chwil jego życia. W tej kategorii mieszczą się zarówno pieluszki, smoczek, mokre chusteczki, jak i wanienka, termometr do wanienki, myjka bambusowa i olej do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. Znajdziesz tutaj też podpowiedzi dotyczące odpowiednich kosmetyków dziecięcych.

Po drugie, tkaniny – czyli kocyki czy otulacze. Liczy się przede wszystkim ich skład oraz jakość. Kocyki, rożki, śpiwory, otulacze, prześcieradła czy tkaninowe pieluszki – one wszystkie powinny być wykonane z naturalnych materiałów przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka. Po trzecie, garderoba. Tutaj też znaczenie mają naturalne materiały, bezpieczne i przyjemne dla skóry dziecka. W tym zakresie należy pamiętać na przykład o zakupie pajacyków, body z długim i krótkim rękawem, półśpiochów, kombinezonu, czapeczki zimowej i bawełnianej, bluzy oraz skarpetek.  Poza wymienionymi kategoriami przydatne okażą się też gadżety do wyposażenia pokoju lub kącika niemowlęcego, pierwsze zabawki i przytulanki, a także niezbędne akcesoria w domu, jak i do wykorzystania poza nim.

Wyprawka

Akcesoria przydatne mamom – wyprawka dla mamy

Wśród wielu przedmiotów stworzonych z myślą o dziecku nie należy zapominać również o mamie. Akcesoria przydatne mamom będą dla niej ogromnym wsparciem w pierwszych chwilach życia noworodka, ale nie tylko. Jakie akcesoria przydatne mamom warto mieć na uwadze? Na pewno szklaną butelkę do monitorowania dziennego nawodnienia Mama Bottle. To gadżet, który pozwoli zadbać o odpowiednie przyswajanie wody przez kobiety w ciąży oraz po porodzie. Wspiera mamę w dbaniu o to, by zaspokoić jej dzienne zapotrzebowanie na wodę. Mama Bottle wskazuje zalecaną ilość wody do spożycia i proponuje również prosty przewodnik, który pomoże to osiągnąć.

Akcesoria przydatne mamom, które pozwolą jej się zrelaksować? To analogowy odtwarzacz do relaksacji, który pomoże w relaksie, wyciszeniu, medytacji oraz problemach z bezsennością. Pomaga w skupieniu się i koncentracji. Efekt wyciszenia można osiągnąć nie tylko dzięki 8 technikom relaksacji i snu – odtwarzacz nie wydziela również negatywnych fal, nie posiada wyświetlaczy i nie łączy się z innymi urządzeniami. Ma to na celu pogłębienie efektu wyciszenia oraz uwolnienia umysłu od zmartwień i niewygodnych myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *