Peeling enzymatyczny w salonie urody

Jak działa peeling enzymatyczny?

Jak działa peeling enzymatyczny?

Peeling twarzy winien być wykonywany systematycznie, w celu pozbycia się obumarłego naskórka, pobudzenia krążenia oraz precyzyjnego oczyszczenia własnej skóry. Niestety niejednokrotnie o nim zapominamy, gdyż nie musimy robić owego codziennie.

Należałoby pomimo wszystko wypracować sobie nawyk oraz powtarzać peeling enzymatyczny co najmniej raz w tygodniu, żeby cieszyć się zdrową, gładką oraz odżywioną cerą. Więc podczas tradycyjnej pielęgnacji powinniśmy sięgać po tenże środek. Mnóstwo osób rezygnuje z owego etapu nie jedynie dlatego, iż o nim zapomina, lecz w związku z podrażnieniami, jakie mogą nastąpić następnie.

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to typ zabiegu kosmetycznego kwalifikowany do peelingów chemicznych, wyróżniający się kremową spoistością bez ścierających granulek. Różni się od peelingu mechanicznego (tzw. skrubu), jaki ze względu na ścierniwo nie jest dedykowany dla każdego typu cery.

Enzymatyczny peeling do twarzy zalecany jest zwłaszcza do skóry naczynkowej, trądzikowej, delikatnej, suchej oraz skłonnej do podrażnień. Naturalny peeling enzymatyczny proponowany w salonach kosmetycznych można przygotować oraz zrobić samodzielnie we codziennym zaciszu czy kupić gotowy środek w drogeriach lub aptekach oraz cieszyć się rezultatami zaraz po paru sesjach.

Peeling enzymatyczny można robić w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym czy w domu. Możesz więc wykonywać peeling enzymatyczny praktycznie wszędzie. Artykuł tenże jest wskazany szczególnie, jeśli masz kłopoty z cerą oraz predyspozycje do występowania zaczerwienień twarzy po wykorzystywaniu rozmaitych środków pielęgnacyjnych.

Co prawda, peeling enzymatyczny jest łagodny oraz w głównej mierze wsparty o elementy roślinne, jednakże nieraz skóra delikatna może reagować podrażnieniem. Nie należy się tymże zbytnio przejmować. Po paru godzinach, zaczerwienienia na twarzy ustępują oraz nie ma po nich żadnego znaku.

Peelingi enzymatyczne – jak działają?

Jednym spośród najchętniej wybieranych zabiegów na twarz jest peeling enzymatyczny, popularny też jako peeling chemiczny. Dzięki właściwym kosmetykom z łatwością możesz wykonywać peeling enzymatyczny w domu, ale klientki niejednokrotnie decydują się na terapię w gabinecie kosmetycznym.

Peeling enzymatyczny ma za zadanie wyeliminować suche skóry, zrównać oraz ożywić skórę twarzy. Zawiera on zwykle enzymy takie jak keratolina, papaina lub bromelaina bądź system enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży. Elementy owe delikatnie likwidują obumarły naskórek (martwy naskórek) obniżając spoistość komórek powłoki zrogowaciałej naskórka.

Peeling taki obniża widoczność porów, wygładza skórę, dodaje jej blasków, natomiast ponadto podnosi przyswajanie się kosmetyków. Jeśli znamy już działanie peeling enzymatycznego to możemy przejść do kolejnych zagadnień.

Kiedy sięgnąć po peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to doskonały wybór, gdy ze względu na kłopoty skórne mamy obawy przed zastosowaniem standardowego peelingu z cząstkami ścierającymi martwy naskórek. Gdyż działanie peelingów enzymatycznych jest delikatniejsze aniżeli działanie gruboziarnistych peelingów do ciała, poleca się wykorzystywać je do czyszczenia twarzy.

Peelingi enzymatyczne sprawdzają się też gdy nasza skóra nie wskazuje większych kłopotów, lecz w przeszłości kiepsko odpowiedziała na mechaniczne wycieranie martwego naskórka oraz np. była poprzez pewien czas czerwona oraz podrażniona, należałoby sprawdzić efektywność oraz delikatność peelingu enzymatycznego.

Dla kogo jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny ze względu na cienką spoistość pozbawioną cząsteczek złuszczających mogących podrażniać skórę oraz powodować jej zaczerwienie, zalecany jest zwłaszcza cerom delikatnym oraz wrażliwym, skórom ze skłonnością do rumienia, uczuleniowym oraz naczyniowym.

Tenże typ peelingu zaleca się również skórom trądzikowym z nasilonymi odmianami trądzikowymi oraz ropnymi stanami zapalnymi, cerze dojrzałej oraz suchej i skórze z przebarwieniami oraz zatkanymi porami.

Działanie peelingu enzymatycznego zaleca się też osobom, które mają skórę tłustą bądź mieszaną, jednakże w ich wypadku odpowiedniejszym wyborem może wykazać się peeling mechaniczny.

Przygotowanie cery do peelingu enzymatycznego

Przygotowanie skóry do zabiegów pielęgnacyjnych to bardzo istotny krok umożliwiający zapobiec szkodliwych działań ubocznych środków. Na dzień przed wykonaniem peelingu enzymatycznego nie należy stosować żadnych środków, jakie zwierają kwasy i retinol.

Warstwa skóry nie winna być podrażniona na skutek zrobienia depilacji lub mikrodermabrazji. Złuszczanie rogowej powłoki naskórka przy wykorzystaniu owego zabiegu nie ma większych przeciwwskazań i efektów ubocznych. Jednakże przed wykorzystaniem każdego środka, jaki nakłada się na przestrzeń skóry, potrzebne jest zrobienie próby uczuleniowej.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Umyj twarz oraz dekolt tonikiem. Gotowy peeling enzymatyczny nakładaj na twarz oraz dekolt delikatną warstwą. Pokryj całą skórę bądź niektóre miejsca (np. czoło, brodę, nos) omijając okolice oczu. Pozostaw peeling na skórze poprzez ok. 5-10 minut bądź poprzez wskazany poprzez wytwórcę czas. Potem oczyść skórę ciepłą wodą.

Jakie są zalety peelingu enzymatycznego?

Po wykonaniu peelingu enzymatycznego skóra staje się przede wszystkim gładka, błyszcząca i wyczyszczona oraz znika martwy naskórek – tak właśnie działa peeling enzymatyczny!

Zauważalne jest jej wygładzenie i zmniejszenie przebarwień oraz wygładzenie koloru skóry. Dzięki temu chociażby niezwykle delikatna oraz sucha skóra staje się naświetlona, wyrównana i nabiera lepszego koloru.

Dochodzi też do zmniejszenia widoczności porów. Skóra po peelingu jest idealnie przygotowana do używania kosmetyków, gdyż podnosi się jej wchłanialność. Doskonale jest nałożyć krem bądź ampułkę bezpośrednio po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *