Klocki dla 3 latka

Pomysły na prezent dla trzylatka – co warto kupić?

Trzylatki są pełne energii, ciężko im usiedzieć w miejscu. Są ciekawe świata, coraz chętniej komunikują się z otoczeniem. Mają już swoje gusta i upodobania, wiedzą, co sprawia im radość. Wybór prezentu dla trzyletniego brzdąca nie powinien być dużym problemem. Wystarczy obserwować dziecko i wybrać coś, co sprawi mu frajdę.

Prezent dla trzylatka – co wybrać?

Prezent dla trzyletniego dziecka powinien być dopasowany do jego upodobań i tego, co lubi robić. Większość dzieci w tym wieku uwielbia zabawki edukacyjne, różnego rodzaju samochodziki, tory, wózki, a także akcesoria do rysowania czy malowania. Dobrym wyborem dla trzylatka na prezent będą auta, tory i akcesoria, dzięki którym będzie mógł tworzyć samochodowy świat. Kilkuletni chłopcy uwielbiają ciężarówki i inne duże pojazdy. Fajnym pomysłem będą samochody, które można rozkładać i składać.

Klasycznym prezentem dla dzieci są maskotki i lalki. Można wybrać miękkie misie czy pieski lub zdecydować się na lalki bobasy, które można przebierać, myć i karmić. Kolejnym trafionym pomysłem będą zabawki interaktywne. W sklepach można znaleźć zabawki mówiące, grające, świecące, które zachęcają dziecko do mówienia czy śpiewania. Dzięki nim maluch może nauczyć się liczenia, alfabetu, kolorów, czy odgłosów wydawanych przez zwierzęta.

Doskonałym prezentem na każdą okazję są książki. Trzylatkowi można podarować pięknie wydane, kolorowe książki z wierszykami i opowiadaniami, które będą czytali mu najbliżsi. Książki rozbudzają wyobraźnię, ćwiczą kreatywność, dlatego warto zadbać, aby maluch miał z nimi styczność już od najmłodszych lat.

Ruch i zabawy manualne – to, co trzylatki lubią najbardziej

Trzyletnie maluchy mają sprawne rączki, dlatego mogą bawić się naklejkami, różnego typu masami. Dobrym pomysłem na prezent będą akcesoria do rysowania i malowania. Dziecku można podarować kredki, farbki i kartki, na których będzie mógł tworzyć swoje pierwsze dzieła. Maluszki ucieszą się również z kolorowanek, zwłaszcza jeżeli będą przedstawiały ich ulubionych bajkowych bohaterów. Ciekawą alternatywą są  również masy plastyczne, plastelina czy modelina. Dziecko, które ugniata masę, nie tylko ćwiczy wyobraźnię, ale również rozwija sprawność paluszków i dłoni, niezbędną do późniejszej nauki pisania. Klocki to kolejny prezent, który sprawdzi się dla dzieci w każdym wieku.

Trzylatkom można podarować klocki drewniane, pozwalające na budowanie ciekawych konstrukcji. Dobrym pomysłem będą również klocki słomkowe, magnetyczne lub plastykowe np. Lego. Warto jednak zadbać, aby były dopasowane do wieku dziecka, bo zbyt zaawansowane mogą zniechęcić malucha do zabawy. Trzylatki lubią wcielać się w różne role, naśladować dorosłych czy bajkowych bohaterów. Trzylatek będzie zachwycony, gdy będzie mógł udawać policjanta, weterynarza, lekarza czy Indianina.

Aby zabawa była ciekawsza, maluchowi można dokupić elementy pozwalające na stworzenie ciekawej scenerii. Przyda się fartuch lekarza czy namiot tipi. Namioty tipi dla dzieci mogą służyć nie tylko do zabawy, ale również jako baza na skarby czy miejsce do wyciszenia. Trzylatki to wulkany energii, dlatego dobrym wyborem będzie prezent sportowy. Piłki, hulajnogi czy rowerek biegowy na pewno się sprawdzi i sprawi, że dziecko będzie chętnie spędzało czas na świeżym powietrzu. Tego typu prezenty ćwiczą koordynację ruchową, trenują mięśni, a tym samym przyczyniają się do prawidłowego rozwoju malucha.

Prezentów, z których ucieszą się trzylatki, jest bardzo dużo. Warto jednak pamiętać, aby wybrane zabawki były dobrej jakości, spełniały określone normy. Dzięki temu prezent sprawi radość, a zabawa będzie bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *