Włosy przedłużane

Jak dbać o włosy przedłużane?

Bardzo często kobiety obcinają swoje długie włosy pod wpływem chwili — na przykład uważają, że metamorfoza im bardzo dobrze zrobi. Nie jest żadną tajemnicą, że nowa fryzura zawsze poprawia samopoczucie. Zdarza się też tak, że długie włosy lądują do kosza na śmieci za namowa fryzjera stylisty. Problem zaczyna się, gdy po kilku dniach dana pani zaczyna tęsknić za swoimi długimi włosami. Niestety, nie odrosną one z dnia na dzień. Co gorsza, będą odrastać miesiącami (jeśli nie latami). Dlatego warto rozważyć przedłużanie włosów. Sprawdź, jak dbać o włosy przedłużane.

Krótkie fryzury nie muszą być oczywiście efektem decyzji podjętych w sposób emocjonalny. Nie każda kobieta będzie czuła się dobrze w krótkich włosach. Co prawda krótkie włosy są mniej czasochłonne w codziennej pielęgnacji, to jednak długie włosy mają w sobie urok, którego nie da się niczym zastąpić. Konieczność ścięcia włosów może wynikać też z zabiegów fryzjerskich, które były przeprowadzone w nieprawidłowy sposób. Nie chodzi tutaj o salony fryzjerskie, ale o farby drogeryjne, które są samodzielnie nakładane, a które mogą mieć negatywny wpływ na wygląd i kondycję włosów, jeśli ktoś nie zastosuje się do instrukcji załączonej przez producenta. Poza tym po każdym farbowaniu ważna jest właściwa pielęgnacja włosów.

Zalety włosów przedłużanych

Przedłużanie włosów to podarowanie sobie upragnionego efektu w sposób natychmiastowy, bez konieczności oczekiwania na odrośniecie włosów. Trzeba mieć świadomość, że włosy przeciętnie rosną 1 cm w skali miesiąca, zatem bardzo łatwo można policzyć, ile czasu trzeba czekać na własne włosy o wymarzonej długości. Przedłużane włosy mogą być z naturalnych pasm lub z włosów syntetycznych (sztucznych). Najlepiej jednak prezentować się będą przedłużone włosy za pomocą włosów naturalnych (są to zdrowe włosy). Do tego rodzaju zabiegu niezbędne są akcesoria do przedłużania włosów. Mogą też być potrzebne produkty takie jak tulejki termokurczliwe.

Jak dbać o włosy przedłużane w warunkach domowych?

Pielęgnacji włosów przedłużanych jest inna niż swoich włosów. Trzeba mieć tego świadomość, w przeciwnym razie można nie cieszyć się zbyt długo z przedłużania włosów. Do przedłużanych włosów trzeba stosować specjalistyczne kosmetyki. Nie należy iść spać z mokrymi włosami. Trzeba je przed snem wysuszyć, przy czym trzeba stosować odpowiednią technikę suszenia włosów. Zanim podejmiesz decyzję o przedłużaniu włosów, dokładnie dowiedz się, jak dbać o przedłużane włosy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *