Jak sprawić, by Twoje mieszkanie wyglądało jak to z instagrama?

Chyba każdy użytkownik Instagrama miał kiedyś sytuację, w której z lekką zazdrością przeglądał publikowane zdjęcia wnętrz i zastanawiał się, dlaczego jego mieszkanie nie prezentuje się tak dobrze. Tak naprawdę sekret tkwi w szczegółach, w dodatkach. Każdy z nas niewielkim kosztem i wysiłkiem może zmienić zwyczajną przestrzeń w miejsce, z którego nie będzie się chciało wychodzić. Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym dom stanie się ulubionym miejscem, świetnie prezentującym się zarówno w rzeczywistości, jak i w obiektywie aparatu.

 

Jasne wnętrza jako baza pod dodatki

Warto zwrócić uwagę, że zazwyczaj na zdjęciach pomieszczeń wstawianych na Instagrama królują jasne odcienie. Przeważa biel, beż, szarość, pastelowe odcienie różu oraz błękitu. Przy okazji warto podkreślić, że samych odcieni bieli jest kilkaset. Wybór z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych. Pokój ze ścianami pomalowanymi jasnymi kolorami sprawia, że wnętrze optycznie wydaje się bardziej przestronne oraz czyste. Jeśli dołoży się to tego jeszcze jasne meble, na przykład w kolorze klasycznej bieli lub jasnego drewna, zyska się doskonałą bazę pod wszelkiego rodzaju dodatki zastosowane we wnętrzu. Jeżeli natomiast ktoś jest miłośnikiem ciemniejszych kolorów, nic straconego. Zamiast pomalować cały pokój farbą w kolorze głębokiego granatu, może lepiej pomalować nią tylko jedną ścianę. Może posłużyć do wyeksponowania najważniejszych elementów pomieszczenia, np. galerii ze zdjęciami z podróży. Jeśli ściany pozostaną jasne, można użyć wyrazistego koloru np. w tapicerce fotela. Czy taki mebel w kolorze fuksji nie sprawi, że pomieszczenie będzie rasowe i wyważone zarazem? Warto to przemyśleć.

 

Nieszablonowe meble inspiracją dla innych

Kupowanie mebli z najpopularniejszych sieciówek ma wiele zalet. Niestety mimo tego, można być pewnym, że jeśli ktoś złoży nam wizytę, zastane pomieszczenie nie zapadnie mu w pamięć. Zamiast iść na łatwiznę i kupować meble polecane przez znajomych, warto przejrzeć strony internetowe z meblami, które mają niepowtarzalny charakter. Jedni za takie uznają stare antyki, inni w całości oszklone konsole a jeszcze inni proste meble z nowoczesnymi, metalowymi nóżkami. Tu warto wspomnieć, dlaczego często widzi się wnętrza, które mimo dużej ilości mebli, nie przytłaczają. Przyczyniają się do tego m.in. meble na nóżkach, które nadają optycznej lekkości całemu pomieszczeniu.

Rośliny zawsze w modzie

Elementem wystroju wnętrz, który nigdy nie przeminie, jest roślinność. Najlepiej, jeśli rośliny są prawdziwe. Łączy się wtedy przyjemne z pożytecznym, bowiem jak wiadomo rośliny oczyszczają pomieszczenia i produkują tlen. Jeśli natomiast ktoś nie ma ręki do kwiatów, może kupić sztuczne rośliny, które często są łudząco podobne do żywych kwiatów. Pamiętajmy, że zieleń roślin będzie się komponowała idealnie w każdym pomieszczeniu niezależnie od zastosowanego stylu.

 

Tkaniny sprawiają, że jest przytulniej

Jeśli ktoś chciałby zakwestionować zasadność używania we wnętrzu tkanin, niech spróbuje urządzić pokój bez chociażby dywanu, firan czy zasłon. To kluczowe elementy, dzięki którym pomieszczenie wydaje się cieplejsze. Tkaniny można zastosować także w postaci ozdobnych poszewek na poduszki, koców czy wiklinowych koszy. Im więcej użyjemy tkanin o zróżnicowanej strukturze, tym pomieszczenie będzie się lepiej prezentowało.

 

Nie zapominajmy o oświetleniu

Jeśli mamy już ładnie urządzone wnętrze, należy je dopełnić. Wisienką na torcie w tym przypadku może być oświetlenie. Bardzo ważne jest, aby żarówki dawały ciepłe światło. Odradza się natomiast stosowania niebieskich, zielonych i fioletowych odcieni. W uzyskaniu odpowiedniego nastroju nie pomogą także LED-y. Jako oświetlenie mogą posłużyć cotton balls, czarne, industrialne lampy czy girlanda świetlna. Dzięki nim stworzymy niepowtarzalny klimat, sprzyjający kreatywnemu spędzaniu wieczorów.

 

Spersonalizowane pomieszczenia

Zdjęcia rodziny na ścianie, ulubione książki na półce czy szkatułka z biżuterią też mogą posłużyć jako ozdoby. Największy grzech, jaki można popełnić urządzając dom, to ukrywanie wszystkich osobistych rzeczy w szafkach. Pomieszczenie będzie wyglądało jak z katalogu wnętrzarskiego, a przecież nie do końca na tym to polega.

 

Powrót do przytulnego domu może uprzyjemnić nawet stresujący dzień pełen wrażeń. Najważniejsze, aby stworzyć pomieszczenia dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i gustów. Podczas urządzania warto kierować się intuicją, gdyż nikt lepiej od nas nie będzie wiedział czego potrzebujemy, aby czuć się komfortowo.`

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *