Jak utrzymać porządek w domu przy pupilu?

Obecność psa w domu wiąże się koniecznością wymagania od właściciela szczególnego dbania o porządek, bowiem należy regularnie pozbywać się sierści, piachu oraz kurzu. Warto również nauczyć pupila czystości, zaopatrując się w specjalne produkty takie jak mata, która służy właśnie do nauki czystości psa. Obecnie na rynku dostępne są także specjalne środki, które pozwalają wyeliminować brzydkie zapachy z mieszkania. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, które zaleca się w przypadku szczeniaków, którym w trakcie nauki czystości zdarza się załatwiać swoje potrzeby w różnych pomieszczeniach.

Utrzymanie porządku przy pupilu- jakie metody?

Wiele osób zadaje pytanie jak radzić sobie z porządkiem w mieszkaniu mając pupila? Warto zaznaczyć, iż nie jest to łatwe zadanie, aczkolwiek przy zastosowaniu sprawdzonych metod można je znacznie ułatwić. Należy pamiętać, że najistotniejsza jest odpowiednia dezynfekcja zarówno mebli, podłogi jak i dłoni, nieco trudniejszym wyzwaniem jest pozbycie się sierści oraz kurzu, szczególnie w przypadku psów z długą sierścią. Jednakże istnieją produkty, które mają na celu wyeliminować powyższe czynniki, wśród nich można wymienić między innymi:

  • specjalistyczne mydło antybakteryjne– pomaga pozbyć się bakterii i zarazków, najczęściej znajduje zastosowanie po skończonym sprzątaniu po pupilu
  • odkurzacz do sierści– dzięki dużej mocy ssania pozwala zebrać sierść z różnego rodzaju powierzchni
  • chusteczki antybakteryjne– jest to idealne rozwiązanie, które sprawdza się w czasie higieny poza domem lub będąc w podróży.

Jak sprzątać sierść?

Przede wszystkim należy podkreślić, iż problemu wypadającej sierści u psów oraz innych pupilów nie unikniemy do końca, jednak poprzez systematyczne działania można je zminimalizować. Zaleca się, aby dokładnie i regularnie czesać sierść zwierząt używając specjalnych do tego gadżetów. Szczotka do ubrań znajduje zastosowanie zwłaszcza w przypadku dywanów, kanap oraz innych mebli, które pokryte są materiałem. Obecnie na rynku dostępne są również specjalne rolki zawierające samoprzylepną powierzchnię, która dokładnie zbiera wszelkie zanieczyszczenia. Dobrym rozwiązaniem są także lateksowe rękawiczki, najczęściej wykorzystywane podczas czyszczenia kanap, natomiast w bardziej skomplikowanych przypadkach, gdy sierść wchodzi w zagłębienia mebli zaleca się użycie odkurzacza ręcznego. Mając na uwadze problem jakim jest sierść pupila warto podczas zakupu legowiska decydować się na zdejmowane pokrowce, które później można wrzucić do prania.

Jak się pozbyć problemów po spacerze?

Często zdarza się, iż pupil wraca ze spaceru z piaskiem oraz błotem przyczepionym do łap, w tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest przyzwyczajenie zwierzaka do pewnych czynności. Bowiem po powrocie warto korzystać z miseczki z wodą oraz szmatki, którą można wytrzeć łapy psa po powrocie do domu, natomiast jeśli pupil jest cały w błocie najlepiej spłukać go wodą w wannie. W przypadku zbyt mokrej sierści należy wytrzeć ją ręcznikiem z mikrofibry, gdyż bardzo szybo wchłania wilgoć!

Jakie rozwiązania podczas problemów występujących w trakcie posiłków?

Oczywistą rzeczą jest, iż zwierzętom może zdarzyć się zarówno rozlać wodę jak i rozrzucić jedzenie z miski, dlatego zaleca się aby miejsce, które jest przeznaczone do karmienia było jak najlepiej zorganizowane, w taki sposób, aby można był je łatwo wyczyścić. Obecnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest specjalna podkładka pod naczynia zwierząt, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż sama podkładka nie wystarczy, bowiem istotne jest aby regularnie dbać o higienę misek! Można do tego wykorzystać płyn do naczyń, jednak powinno się to robić w łazience, aby ograniczyć ryzyko przedostania się różnego rodzaju patogenów do pokarmów!

Co zastosować w przypadku małych zwierząt?

W przypadku małych zwierząt utrzymanie czystości jest nieco bardziej problematyczne, małe gryzonie takie jak: świnki morskie, chomiki, oraz ptaki które trzymane są w klatkach potrafią narobić niezłego bałaganu. Aby zapobiec rozsypywaniu pokarmu poza klatkę warto wykorzystać plastikowe podkładki, gdyż można je łatwo umyć. Powinno się również pamiętać o regularnym sprzątaniu klatki, dzięki czemu ograniczyć można nieprzyjemne zapachy oraz pojawiające się drobnoustroje. Ostatnim czasem popularny wśród klientów jest specjalistyczny płyn służący do mycia i dezynfekcji klatek.

Koty- jakie metody wykorzystać?

W przypadku kotów, podstawowym elementem wyposażenie jest rzecz jasna kuweta, którą najlepiej umieścić w pobliżu toalety, poprzez takie rozwiązanie można w łatwy i szybki sposób pozbyć się nieczystości. Ważny jest także wybór odpowiedniego żwirku, zaleca się aby kupować żwirki silikonowe lub drewniane, ponieważ pozwalają zachować znacznie większą czystość!

Bardzo istotne jest, aby pamiętać, że dbając o porządek w miejscach w których przebywają zwierzęta troszczysz się również o zdrowie wszystkich domowników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *