Płytki granitowe

Czy warto zdecydować się na płytki granitowe?

Obecnie, jeżeli decydujemy się wykańczać wnętrza, to zdecydowanie możemy pozwolić sobie na zastosowanie funkcjonalnych oraz efektownych rozwiązań. Pomimo tego, że na rynku obecnie jest bardzo duży wybór profesjonalnych płytek, to naprawdę bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza płytki granitowe, które cechuje nie tylko oryginalny wygląd, ale także wytrzymałość i doskonała jakość.

Jak odpowiednio wybrać płytki z granitu?

Zanim zdecydujemy się na dane płytki, to powinniśmy dobrze zastanowić się, w jakim miejscy zostaną one położone, a więc do czego nasze płytki granitowe będą nam potrzebne. Wiadomo, że inne płytki sprawdzą się w wypadku schodów wewnętrznych, zewnętrznych, blatów kuchennych, posłów, tarasu, ścian, czy też inne będą dobre w przypadku ogrodu.

Zanim dokonamy zakupu, to warto zwrócić uwagę, jaką fakturę mają dane płytki, jak i niezmiernie istotny jest też kolor, ponieważ nawet płytki tego samego rodzaju, mogą znacząco różnić się od siebie pod względem koloru. Trzeba również wybrać płytki doskonałej jakości, jakie nie ulegną szybkiemu uszkodzeniu.

W związku z tym, warto zwrócić uwagę na wszystkie wartości użytkowe, jakimi cechują się dane płytki grantowe. Wiadomo że nie jest to zakup na rok, czy na dwa, ale na dłuższy okres czasu, także warto zainwestować więcej, aby być z nich całkowicie zadowoleni.

Płytki granitowe płomieniowane

Mamy wiele różnego rodzaju płytek granitowych, a do jednej z nich, zaliczyć możemy płytki granitowe promieniowane. Na czym właściwie polega promieniowane? Sprowadza się do tego, że płytki są poddawane działaniu wysokiej temperatury, a następnie schładza się je wodą.

Dzięki temu powierzchnia takich płytek jest chropowata, a dzięki temu jest antypoślizgowa. W związku z tym, takie właśnie płytki doskonale sprawdzą się na zewnątrz. Jeżeli położymy je na podjeździe, tarasie, czy też wyłożymy nimi ścieżkę ogrodową, to będą one niezwykle efektownie się prezentowały, ale jest to również rozwiązanie praktyczne oraz bezpieczne, ponieważ dzięki nim, wielokrotnie możemy zapobiec upadkom, szczególnie zimą, czy też jesienią.

Dlatego też, taki granit warto stosować na schodach, gdzie jego właściwości antypoślizgowe mogą się bardzo przydać. Poprzez to, że w wyniku promieniowania pory kamienia są otwarte, to wymaga on impregnacji, dzięki czemu można łatwo i szybko zadbać o niego i sprawić, że będzie on się dobrze prezentował, nawet w najgorszą pogodę.

Płytki granitowe polerowane i szlifowane

Polerowana powierzchnia płytek, jest uzyskiwana poprzez profesjonalne szlifowanie. Poprzez taki właśnie mechanik, granit staje się bardzo gładki, błyszczący, natomiast jego kolory są niezwykle intensywne i doskonale się prezentują.

W związku z tym, płytki takie stosuje się w takich pomieszczeniach, gdzie ich dekoracyjny charakter najlepiej się sprawdzą, a w związku z tym sprawdzą się na przykład w łazience, w kuchni, czy też w gabinecie. Nie można zapomnieć o tym, że płytki polerowane nie absorbują wilgoci, ich czyszczenie nie sprawia problemu, jak i cechuje je odporność na wszelkie uszkodzenia oraz zniszczenia, w związku z tym, będą doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których często przebywamy.

Płytki z granitu

Płytki te występują w wielu różnych kolorach oraz wzorach granitu, w związku z tym będą idealne, jeżeli chcemy uzyskać w naszych wnętrzach idealny efekty, niezależnie od tego czy mamy je urządzone we wnętrzach nowoczesnych, czy też minimalistycznych. Najpierw musimy dokładnie zapoznać się z właściwościami danych płytek granitowych i wybrać takie, które w naszym przypadku sprawdzą się najlepiej. Będzie to naprawdę bardzo dobrze rozwiązanie, gdyż materiał ten jest efektowny, wytrzymały, jak i praktyczny, a więc ma takie cechy, na które wielu klientów zwraca uwagę.

Jeżeli chodzi o płytki granitowe szlifowane, to one idealnie sprawdzą się w wypadku osób, dla których bardzo ważny jest wystrój wnętrza, solidne wykończenie, jak również wytrzymałość. W związku z tym można zauważyć że płytki te cieszą się dużym zainteresowaniem. Stanowią one kompromis między płytami płomieniowymi a polerowanymi.

Więcej znajdziesz tutaj: https://salonmarbella.pl/plytki-granitowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *