Osocze bogatopłytkowe Kraków - efekt, zabieg

Osocze bogatopłytkowe – kto powinien je zastosować?

Czym jest bogatopłytkowe osocze?

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z autologicznej krwi danego pacjenta, u którego stężenie płytek krwi jest znacznie większe w porównaniu do występującej ilości w fizjologicznym osoczu, a więc naturalnym. Technologię PRP wykorzystuje się od bardzo dawna. Szczególnie znajduje ona swoje zastosowanie np. w ortopedii. Dzięki tej metodzie możliwe jest leczenie urazów mięśni, schorzeń stawów i złamań, a także przyczynia się ona do szybszego gojenia miękkich tkanek itp.

Dla kogo zalecane jest osocze bogatopłytkowe?

Zabieg osocza bogatopłytkowego może być przeprowadzony u osób, które chcą zniwelować zmarszczki albo cierpią na wszelkie typy uszkodzenia ścięgien czy stawów (tutaj więcej o zabiegu w Krakowie: osocze bogatopłytkowe Kraków). Ponadto to idealne rozwiązania dla pacjentów borykających się z nadwrażliwością na botulinową toksynę, czyli botoks. Ponadto z zabiegu wykorzystującego bogatopłytkowe osocze mogą skorzystać mężczyźni zmagający się z problemem łysienia. Ten rodzaj terapii przyczyni się d pobudzenia procesu wzrostu włosów oraz jednocześnie będzie sprzyjać ich zagęszczeniu.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?

W Leaclinic w mieście Kraków doświadczeni lekarze oferują przeprowadzenie zabiegu, który wykorzystuje osocze bogatopłytkowe. Procedura zabiegowa wygląda w ten sposób, że początkowo, po przeprowadzeniu konsultacji, wskazany obszar jest ostrzyknięty za pomocą specjalnie do tego przeznaczonej cienkiej igły. Zabieg z zastosowaniem bogatopłytkowego osocza poprzedza się od pobrania niedużej ilości krwi, a potem umieszcza się ją w wirówce. Po procesie odwirowania krwi otrzymuje się gotowe do przekazania pacjentowi osocza. Specjalista z kliniki wyizolowuje koncentrat płytek krwi, który podaje pacjentowi ustalając wcześniej w indywidualny sposób metodę. W kolejnym etapie czynniki wzrostu krążące jeszcze do tej pory w całym ludzkim organizmie w krwiobiegu są śródskórnie podane we wskazane problematyczne miejsce. Komórki skóry zostają pobudzone aż do odnowy procesów. Dzięki przeprowadzeniu tego zabiegu, skóra cechuje się młodzieńczą witalnością, a z dotyku i wyglądu jest znacznie gładsza i napięta odbijając lepiej światło niż jak dotąd. Terapia bogatopłytkowego osocza jest w pełni bezpieczna, a co również ważne – nie zagraża ona zdrowiu, jeśli ten rodzaj zabiegu został przeprowadzony w sprawdzonym miejscu i przez doświadczonego specjalistę jak w Leaclinic. Każdy cechuje się indywidualną wytrzymałością na ból, dlatego dla zwiększenia komfortu pacjenta można zastosować specjalny znieczulający krem przed wykonaniem jeszcze zabiegu. Po upływie około 45 minut zaczną aktywować się znieczulające substancje przynoszące swoje rezultaty.

Przeciwwskazania do zastosowania osocza

Niestety, ale przeprowadzenie zabiegu wykorzystując do tego osocze bogatopłytkowe nie jest przeznaczone dla wszystkich. Przede wszystkim nie można go zastosować wśród kobiet w ciąży. Inną grupą są osoby posiadające zmiany ropne na skórze. Ponadto, pacjenci z czynną infekcją czy też opryszczką także muszą wyzdrowieć jak również osoby z ogólnoustrojową infekcją czy też różnymi chorobami krwi.

Osocze bogatopłytkowe – możliwe powikłania?

Autologiczne bogatopłytkowe osocze jest w pełni bezpiecznym materiałem, ponieważ stanowi on materiał biokompatybilny. Ryzyko wsytąpienia jakichkolwiek powikłań jak np. reakcja alergiczna czy też nietolerancja jest wręcz znikome z tego względu, iż PRP to autologiczny materiał, który pozyskuje się z własnych i indywidualnych tkanek danego pacjenta. Jak dotąd nie odnotowano występujących niepożądanych działań wśród pacjentów, którzy mieli przeprowadzony zabieg opierający się na zastosowaniu bogatopłytkowego osocza. Jedynie co może pojawić się to wyłącznie skutki infekcji albo mechanicznego podrażnienia skóry. Po wykonaniu zabiegu, może powstać minimalny obrzęk oraz rumień, ale to stanowi efekt nakłuć w danych miejscach. Jednakże zapewne ustąpią one w ciągu najbliższej doby od zabiegu. W miejscach, w których podało się osocze, mogą pojawić się drobniutkie siniaki, ale one także ustąpią i znikną za kilka dni, więc po przeprowadzeniu zabiegu nie będzie widać negatywnych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *