Biała szatka i świeca chrzcielna – dlaczego są tak ważne podczas sakramentu chrztu

Chrzest święty to uroczystość o charakterze duchowym. Organizacja chrztu dziecka to bardzo ważne zadanie. Warto mieć, zatem na uwadze to, że do tak szczególnego dnia należy przygotować się w odpowiedni sposób. Dla całej najbliższej rodziny maluszka chrzest dziecka to wyjątkowe święto warto, więc podczas jego organizacji zadbać o wszystkie szczegóły. Pamiętajmy o tym, że każdemu dziecku ze chrztu świętego zostają dwie szczególne, symboliczne pamiątki, a mianowicie są to biała szatka do chrztu i świeca chrzcielna.

Świeca na chrzest i biała szatka, jako ważne symbole chrztu świętego

Świeca i szatka to elementy, których nie może zabraknąć podczas chrztu świętego. Biała szatka jest, bowiem symbolem czystości i niewinności natomiast świeca chrzcielna symbolizuje życie duchowe, które dziecko rozpoczyna wraz z przyjęciem chrztu świętego. Należy przy tym podkreślić, że niezmiernie istotnym zadaniem rodziców i rodziców chrzestnych jest podtrzymywanie tego światła i podsycania wiary dziecka. Zgodnie z tradycją kościoła białą szatkę podczas uroczystości chrztu świętego nakłada na dziecko matka chrzestna, zaś zapalenia świecy dokonuje ojciec chrzestny.

Świece chrzcielną zapala się od świecy paschalnej, która symbolizuje Chrystusa Zmartwychwstałego. Warto również podkreślić, że świeca na chrzest (dostępna pod adresem https://balumi.com.pl/kategoria/szatki-i-swiece/swiece-do-chrztu/ ) i biała szatka do chrztu (do kupienia pod adresem https://balumi.com.pl/kategoria/szatki-i-swiece/szatki-do-chrztu/ ) to nie jedyne symbole tej niezwykle ważnej uroczystości. Do symbolów chrztu świętego zaliczamy również: krzyżmo, wodę chrzcielną a także znak krzyża. Sakrament chrztu świętego ma, więc bardzo symboliczny charakter. To właśnie od tego dnia dziecko staje się dzieckiem Bożym i zostaje włączone do społeczności Kościoła.

Biała szatka i świeca na chrzest – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów tych przedmiotów?

Zarówno biała szatka do chrztu jak i świeca na chrzest powinny być przede wszystkim wykonane z materiałów dobrej jakości. Będą one, bowiem stanowiły pamiątkę dla dziecka, dlatego dobrze byłoby, aby utrzymały się w dobrym stanie przez długi okres czasu. Świecę do chrztu można wykorzystać ponownie podczas pierwszej komunii świętej warto, więc mieć to na uwadze i zdecydować się na zakup klasycznego modelu, który będzie pasował zarówno do sakramentu chrztu świętego, jak i pierwszej komunii świętej. Jeżeli chodzi o szatkę do chrztu to i w tym przypadku wiele osób również chętnie stawia na klasykę.

Elegancka, subtelnie zdobiona bawełniana szatka do chrztu, na której wyhaftowane jest imię i data chrztu dziecka, swoim wyglądem doskonale wpisuje się w charakter tego tak ważnego sakramentu. Mimo iż na rynku możemy odnaleźć szatki w kształcie koszulek czy też serc to skromna, delikatna klasyczna szatka nie traci na swej popularności. Jeżeli zależy nam, więc na kupnie gustownej szatki oraz pięknej klasycznej świecy z ręcznie wykonaną podprofitką warto zapoznać się z oferta firmy Balumi. Odnajdziemy tu, bowiem przedmioty, które z cała pewnością będą stanowiły elegancką i wytworną oprawę chrztu. Warto dodać, że w sklepie Balumi świece na chrzest i szatkę do chrztu możemy zakupić zarówno oddzielnie, jaki i w gotowym zestawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *