Sposób na dobre samopoczucie? Kąpiel w drewnianej balii

Dużo pracy, różnego rodzaju obowiązków, kłopoty, stres – znacie to? Często nie doceniamy roli relaksu w naszym życiu. Uważamy, że jakoś damy radę, że jakoś to będzie. Tymczasem negatywne emocje kumulują się i prędzej, czy później dopadają nas. Dlatego tak bardzo ważne jest, by zadbać o swój stan psychiczny. Jak to zrobić? Pomysłów jest cała masa. Jednym z nich, wartym polecenia, to korzystanie z domowego spa. Oczywiście najpierw trzeba je stworzyć, a podstawowym elementem niech będzie drewniana balia ogrodowa.

Coś dla ciała i ducha

Kąpiel w drewnianej balii, którą nazywa się także „ruską banią” wycisza, zapewnia sporą dawkę relaksu. Nie może być inaczej, kiedy siedzimy wygodnie na ławeczce, w ogromnej beczce wypełnionej ciepłą wodą, w znanym nam doskonale otoczeniu własnego ogrodu, spoglądamy na drzewa, kwiaty, niebo. Łapiemy wtedy pozytywną energię, czujemy jak ciało i umysł oczyszczają się i uciekają wszelkie niszczące nas emocje. Nie liczy się wtedy nic, delektujemy się chwilą i ze słownika pojęć wyrzucamy słowo „stres”. Jeśli potrzebujemy pobyć sami ze sobą, serwujemy sobie samotną kąpiel. Jeżeli natomiast marzymy o miłym towarzystwie, chcemy z kimś pogadać, pożartować, zapraszamy do balii kogoś z rodziny, przyjaciela, bądź przyjaciółkę i wspólnie spędzamy czas.

Kąpiel zimą wzmacnia naszą odporność. Hartujemy wtedy organizm – ogrzewamy się w gorącej wodzie i ochładzamy poza beczką. Dzięki takim zabiegom możemy uniknąć chorób. Korzystanie z drewnianych balii poprawia funkcjonowanie układu krążenia, pomaga walczyć z różnymi dolegliwościami, w tym m.in. z bólami stawów. Panie powinny też wiedzieć, że regularne kąpiele w „ruskiej bani” dobrze działają na stan skóry. Jest ona bardziej elastyczna, zachowuje młody wygląd. Dlatego z powodzeniem zastępuje drogeryjne specyfiki – balsami i kremy.

Dekoracja ogrodu

Balię ogrodową docenią wielbiciele naturalnych sposobów dbania o siebie. Jej zalety trudno przecenić. Jednak poza tym, że pozwala troszczyć się o zdrowie fizyczne i psychiczne, może być także rewelacyjnym elementem aranżacji ogrodu. Szczególnie, że ciekawych projektów nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na stronę producenta www.balia.pl. Łączy on nowoczesność z najlepszymi tradycjami, stawia na ekologiczne materiały i dba o każdy najmniejszy detal balii, by stworzyć ideał. Drewniana bania świetnie wpisze się w otoczenie ogrodu. Nikt przecież nie powiedział, że coś, co ma służyć zdrowiu nie może jednocześnie cieszyć oczu i być ważną częścią aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *