Gdy zakończy się narodowa kwarantanna to…? O czym marzą Polki.

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej doceniamy to, czego nie możemy mieć. Ograniczenia spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wymusiły na wszystkich całkowitą reorganizacje planu dnia, zmianę zachowań, przyzwyczajeń i rezygnację z czynności, które do czasu pojawienia się epidemii, były naszą codziennością. Wiele osób przeszło na pracę zdalną, a tradycyjne zakupy lub spotkania z przyjaciółmi pozostały jedynie w sferze marzeń. Czego najbardziej brakuje nam w obecnej sytuacji? Jak radzimy sobie z koniecznością izolacji i utrzymania społecznego dystansu? O czym marzą Polki, gdy będą wreszcie mogły wyjść z domu na zasadach, jakie znały dotychczas?

Powrót do pracy na “normalnych” zasadach

Ciekawostką jest fakt, iż kobiety, które przed epidemią marzyły o pracy w domowym zaciszu i wyobrażały sobie ten rodzaj aktywności zawodowej jako wygodny i szalenie atrakcyjny, w obecnej chwili, gdy sytuacja zmusiła je do pozostania w domu, pragną wrócić do pracy na normalnych zasadach. Okazało się, że home office nie jest tak ciekawy, jak myślały, a dodatkowo należy pogodzić go z innymi domowymi czynnościami, jak zakupy, opieka nad dziećmi, czy chociażby przygotowywanie posiłków. Ponadto wymusza konieczność dodatkowej mobilizacji i samodyscypliny, co sprawia niektórym niemałe problemy. Praca na etacie, która wiązała się z wyjściem z domu, była okazją do zostawienia codzienności i skupienia się tylko i wyłącznie na obowiązkach zawodowych. Kobiety posiadały idealnie przystosowane miejsce, przyjazne środowisko i przede wszystkim szefa, który czuwał nad terminowym wywiązywaniem się z powierzonych zadań. Teraz, o te wszystkie aspekty muszą zadbać same, co często jest ogromnym sprawdzianem dla ich organizacji i umiejętności radzenia sobie w nietypowych warunkach. Jak się okazuje, praca zdalna nie jest dla każdego, a to, co wstępnie było idealną wizją, szybko przerosło ich oczekiwania i wstępne założenia.

Zadbanie o własną atrakcyjność i wygląd

Epidemia spowodowała nałożenie licznych obostrzeń i zamknięcie punktów usługowych, które oferowały różnego rodzaju zabiegi poprawiające wygląd. Nie działają salony fryzjerskie, kosmetyczne, salony masażu, baseny, siłownie, sauny, a więc wszystkie miejsca, które kojarzą się nam z dbaniem o naszą fizyczność i atrakcyjność. Rozmowy z kobietami jednoznacznie wskazują, że pierwszą rzeczą, jaką zrobią po zakończeniu przymusowej izolacji, będzie skorzystanie z usług zaufanego fryzjera! Następną, powrót do aktywności fizycznej. Choć na pierwszy rzut oka, takie marzenia wydają się banalne, to okazuje się, że wygląd zewnętrzny jest nie tylko powodem do lepszego samopoczucia, ale i poczucia własnej wartości. Kobiety, które o siebie dbają są bardziej pewne siebie, co zdecydowanie przekłada się na inne aspekty ich życia.

Spotkanie z przyjaciółmi, podróże

W dobie Internetu, gdzie kontakt z rodziną i przyjaciółmi jest możliwy niemal 24 godziny na dobę, kobiety tęsknią za klasyczną formą spotkania, porozmawiania o codziennych problemach, wspólne wypicie kawy w ulubionej kawiarni, czy wyjście na zakupy. Oczywiście, nawet we własnych czterech ścianach, możemy mieć stały kontakt z bliskimi, jednak wirtualne rozmowy nigdy nie zastąpią fizycznej bliskości. Jest to jedynie namiastka i substytut, który sprawdzi się w nietypowych okolicznościach, gdy jedna ze stron nie ma czasu na tradycyjne spotkanie. W przypadku przedłużającej się izolacji, czujemy ogromną frustrację, problemy narastają do niewyobrażalnych rozmiarów, co bezpośrednio wiąże się ze spadkiem nastroju, smutkiem i tęsknotą, która nasila się wprost proporcjonalnie do czasu, w którym pozostajemy w odosobnieniu. Oprócz wyjścia z przyjaciółmi, większość kobiet marzy również o podróży. Co ważne, nie musi to być bynajmniej podróż na inny kontynent…najczęściej wystarczy wizyta w ulubionym miejscu, wycieczka do pobliskiego miasta, czy weekendowy pobyt nad ukochanym morzem. Taki krótki pobyt i zmiana otoczenia wpływa niezwykle korzystnie na nasze samopoczucie, codzienne obowiązki stają się łatwiejsze, a problemy mniejsze.

1 thought on “Gdy zakończy się narodowa kwarantanna to…? O czym marzą Polki.

  1. Mi marzą się wakacje za granicą, ale odpuścimy w tym roku . Wybieramy się nad nasze Polskie morze, a potem w Bieszczady .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *