Dieta pudełkowa – czy warto?

W obecnych czasach, kiedy nasze życie to ciągły ruch i brak czasu gotowanie pełnowartościowych posiłków jest praktycznie niemożliwe. Mimo, że czas pandemii nas spowolnił, a kalendarze już nie pękają w szwach obowiązki domowe, dzieci, praca zdalna wypełniają nasz dzień a każdą wolną chwilę przeznaczamy na odpoczynek. W mediach społecznościowych, telewizji, na blogach możemy znaleźć masę porad jak wykorzystać ten czas. Gotowanie nowych potraw, pieczenie chleba, eksperymentowanie z kuchniami świata – to jedne z wielu wymienianych sposobów jak urozmaicić sobie dzień w kuchni. Niewątpliwie domowy posiłek, przyrządzony przez nas daje nam dużo satysfakcji. Jesteśmy pewni produktów jakie wykorzystujemy i jakości potraw. Powoli wracamy do normalnego trybu życia co wiąże się również z brakiem czasu. Na rynku możemy spotkać wiele firm cateringowych oferujących dietę pudełkową. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią spędzać godzin w kuchni a cenią sobie swoje zdrowie. Jednak czy warto?

Dieta pudełkowa – dla każdego?

Wchodząc na pierwszą lepszą stronę z ofertą cateringową widzimy wachlarz wyboru. Możemy dobrać dietę do swoich preferencji, kaloryczność do naszej masy ciała i aktywności fizycznej. Wegetariańską lub wegańską. Mięsną zoptymalizowaną lub taką tylko zawierającą tylko ryby. Są również firmy, które oferują diety dla osób z nietolerancją glutenu lub laktozy. „Pudełka” zapewniają nam wygodę, jednak czy jest to opłacalne? Przy dokonywaniu wyboru danej firmy możemy przejrzeć przykładowe menu na dzień. Widzimy, że dania są zróżnicowane pod kątem warzyw, owoców, przypraw i innych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Już to daje nam do myślenia – gotując w domu nie mamy możliwości przygotowania tak bogatych w różne produkty posiłków. Często kupujemy kilka rodzajów warzyw i przygotowujemy dania na parę dni, aby się nie zmarnowały. Monotonność jednak nie jest dobra dla naszego ciała. Każde warzywo, mięso czy nabiał ma różne wartości odżywcze i nie jesteśmy w stanie każdego dnia dobierać ich odpowiednią ilość. To samo tyczy się kaloryczności. W zależności od naszej masy ciała i wykonywanej aktywności fizycznej mamy różne zapotrzebowanie na kalorie. Liczenie ich w czasie pracy czy obowiązków domowych staje się udręką. Firmy cateringowe przygotowują dla nas pełen zestaw na dzień zbilansowany pod względem kaloryczności oraz wartości odżywczych w zależności od naszych upodobań. Te, które oferują 5 posiłków zapewniają także drugie śniadanie i podwieczorek – coś co często w pracy jest dla nas niezdrową przekąską, która ma na celu zaspokoić nasz nagły głód. Zdecydowanie lepsze dla naszego organizmu będzie wypicie smoothie, sałatki lub zupy niż chipsów lub batonika, po które często sięgamy „w biegu”.

Produkcja masowa a jakość produktu

Drugą stroną diety pudełkowej jest wątpliwa jakość przygotowywanych dań. Produkcja masowa kojarzy nam się z słabej jakości składnikami i dużą ilością ulepszaczy smaku. Jednak duża konkurencyjność na rynku daje nam poczucie, że dania, które otrzymujemy są wysokiej jakości a produkty są świeże i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Zdecydowanie przy wyborze firmy pomogą nam opinie innych w mediach społecznościowych lub głosy znajomych. Nie trzeba daleko szukać, wiele ludzi w naszych kręgach korzysta z takich usług i metodą prób i błędów dochodzi do tego, która firma zapewnia według nich najlepsze posiłki.

Jaka cena?

Ostatnim czynnikiem jaki powinniśmy wziąć pod uwagę jest cena. Koszt diety pudełkowej wacha się w granicach 35-70 zł za dzień plus koszt dostawy. Często wydaje się nam to dużo, jednak, gdy podliczymy wydatki związane z jedzeniem w ciągu dnia, produktami na posiłki, przekąskami czy zamawianiem jedzenia z restauracji okazuje się, że koszt jest bardzo podobny lub mniejszy, jeżeli wziąć pod uwagę różnorodność składników.

Podsumowując, dieta pudełkowa zdecydowanie jest dla osób, które cenią sobie wygodę, zdrowe odżywianie i komfort. Dania na cały dzień dostarczane każdego wieczora pod Twoje drzwi, i swoboda związana z tym, że nie musisz się zastanawiać nad tym czy odżywiasz się odpowiednio i zdrowo to naprawdę przekonujące argumenty. Pamiętajmy, że firmy oferują catering jedynie od poniedziałku do piątku lub soboty, co oznacza, że jeżeli mamy ochotę na gotowanie lub wypad do ulubionej restauracji zawsze pozostaje nam weekend na te czynności.

2 thoughts on “Dieta pudełkowa – czy warto?

  1. Do tanich to nie należy,. fakt – ale jaka to oszczędność czasu… szczególnie przy bliźniakach 🙂 polecam, ale trzeba znaleźć naprawdę dobry catering

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *