Psycholog online –profesjonalne wsparcie w trudnym czasie

W życiu każdego człowieka zdarzają się takie momenty lub etapy, które przewracają świat do góry nogami, odbierając poczucie bezpieczeństwa, sensu i nadziei. Utrata pracy, choroba własna lub bliskich, żałoba, rozstanie z partnerem, problemy wychowawcze z dziećmi – ciężar takich zdarzeń potrafi przytłoczyć na tyle, że trudno znaleźć w sobie siłę na ich samodzielne przezwyciężenie. Warto wtedy sięgnąć po profesjonalną pomoc psychoterapeuty, który bezpiecznie i skutecznie przeprowadzi nas przez kryzys. Można to zrobić w gabinecie psychologicznym lub online – i to naprawdę nic wstydliwego!

Czy psycholog online jest tak samo skuteczny?

Są osoby, u których wizyta w gabinecie psychologicznym budzi wewnętrzny opór i strach, za to zdecydowanie swobodniej czują się w kontakcie z psychologiem online. Rozmowa w bezpiecznym, znanym otoczeniu domowego zacisza pomaga im się otworzyć podczas rozmowy i efektywniej wykorzystać bezcenny czas każdej sesji. Psycholog online jest też doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy nie możemy korzystać z terapii w trybie stacjonarnym: z powodów zdrowotnych, z braku czasu lub nawet z przyczyn zupełnie od nas niezależnych albo niespodziewanych. Warto pamiętać, że niezależnie od tego, czy rozważamy pierwszy kontakt ze specjalistą, czy zamierzamy kontynuować terapię prowadzoną dotąd stacjonarnie, psychoterapia online może stanowić takie samo wsparcie, jak sesje odbywane w gabinecie.

Pomoc psychologiczna przez internet: dla kogo i jak się odbywa?

W jakiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc psychologiczną do specjalisty? Tak naprawdę zawsze wtedy, kiedy czujemy, że natłok lub waga problemów po prostu nas przerasta, negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie, powoduje kłopoty ze snem, zaburzenia apetytu, stany lękowe czy długotrwałe obniżenie nastroju. Pomoc psychologa jest niezbędna w sytuacji, gdy zmagamy się z uzależnieniami, fobiami, depresją, zaburzeniami osobowości, a także wtedy, gdy niskie poczucie wartości albo ból emocjonalny paraliżują nasze decyzje i aktywności oraz negatywnie wpływają na realizację zamierzeń czy planów.

Psycholog online prowadzi zarówno konsultacje doraźne, jak i regularne sesje zapewniające ciągłość podjętej już wcześniej terapii. Rozmowa przez internet odbywa się podobnie jak w gabinecie: o umówionej godzinie psychoterapeuta pozostaje do naszej dyspozycji przez cały czas trwania sesji. Do odbycia spotkania wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do sieci internetowej, więc pomoc można uzyskać praktycznie w każdym miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy.

Psycholog Warszawa: wybierz najlepszego specjalistę!

Psychoterapia online powinna odbywać się w zaufanym centrum, w którym usługi psychologiczne świadczone są przez wszechstronnie doświadczonych  terapeutów. Specjalistę dla siebie można wybrać, przeglądając profile na stronie i korzystając z bezpłatnej konsultacji. Następnie wystarczy umówić dogodny termin spotkania, które odbywa się za pośrednictwem ogólnodostępnego komunikatora Skype. Pacjent otrzymuje e-mail aktywacyjny z potwierdzeniem sesji oraz instrukcją dotyczącą płatności. Optymalny czas jednego spotkania to 50 minut, a w przypadku terapii par lub rodzin: 2×50 minut (warto zarezerwować wtedy online dwie następujące po sobie sesje).

Jeśli więc czujemy, że w naszym życiu nastąpił kryzys i znajdujemy się na rozdrożu – warto sięgnąć po specjalistyczną pomoc, by jak najszybciej móc ruszyć w przyszłość z nowym pokładem sił i skutecznie wzmocnioną wiarą we własne możliwości.

Skorzystaj już teraz z usług sprawdzonych specjalistów – umów się na terapię online na https://www.psychologgia-plus.pl/psychoterapia-online-przez-skype.html

1 thought on “Psycholog online –profesjonalne wsparcie w trudnym czasie

  1. Musiałam skorzystać z takiej porady online, trochę się bałam…jednak internet nie do końca jest bezpieczny, aczkolwiek byłam pozytywnie zaskoczona. Duża prywatność i pomoc na jaką liczyłam – otrzymałam. Także nie taki diabeł straszny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *