Laminacja rzęs – czy warto i jaki efekt możesz uzyskać

Marzysz o gęstych i zalotnie podkręconych rzęsach, które jednocześnie w naturalny sposób będą podkreślały Twoje spojrzenie? Taki efekt jest możliwy nawet na rzęsach jasnych, rzadkich i takich, które rosną w linii prostej. Wcale nie chodzi jednak o tusze do rzęs czy doklejanie sztucznych kępek. Spektakularny efekt zapewnia nieinwazyjny i zupełnie bezpieczny zabieg liftingu i laminacji rzęs.

Zabieg lifitingu i laminowania rzęs to stosunkowo nowa metoda, poprawiająca kondycję rzęs, która już zyskała ogromne grono zwolenniczek. Zabieg ten idealnie sprawdzi się u każdej kobiety, która marzy o pięknych naturalnych rzęsach. Jaki efekt można uzyskać po zabiegu? Pięknie ułożone, podniesione od samej nasady, wydłużone i zalotnie podwinięte rzęsy. Zabieg lifitingu i laminowania to prawdziwy hit stylizacji rzęs!

Na czym polega lifting rzęs? A co to jest laminacja rzęs?

Lifting rzęs jest to zabieg polegający na podniesieniu i podkręceniu rzęs. Efekt jest zawsze naturalny i co równie ważne – trwały. Szczególnie polecany jest on kobietom, których rzęsy są rzadkie, cienkie, krótkie i rosną w linii prostej. W tym przypadku często zalotka i tusz niestety nie wystarczają.

Podczas zabiegu liftingu rzęs pierwszym krokiem jest oczyszczenie, odtłuszczenie włosków oraz zabezpieczenie okolic oka. Następnie kosmetyczka zawija włoski rzęs na socjalnie do tego przeznaczony, niewielki, silikonowy wałeczek. Preparaty do zabiegu aminowania rzęs zawierają także keratynę hydrolizowaną, która doskonale regeneruje włoski rzęs poprzez uzupełnienie niedoboru naturalnych składników. Kolejny krok polega na nałożeniu na rzęsy odpowiedniego kremu. Na tym etapie komórki zewnętrznej warstwy włosa, czyli tak zwane łuski, otwierają się i wchłaniają wartościowe składniki tego preparatu.

Kolejnym etapem całego zabiegu jest wykonywana po liftingu laminacja rzęs. Polega ona na nałożeniu na włoski rzęs specjalistycznej odżywki, jaką jest olejek keratynowy. Olejek ten jest niezwykle bogaty proteiny zboża, soi, keratyny, kwasu hialuronowego i gliceryny oraz cały zestaw wartościowych witamin – witaminy E oraz witaminy B6, które mają zarówno idealny wpływ na zewnętrzną kondycję rzęs, jak i ich strukturę wewnętrzną. Laminacja rzęs pozostawia włoski rzęs doskonale nawilżone oraz widocznie odbudowane.

Cały zabieg jest dość pracochłonny i trwa najczęściej od 60 do 90 minut. Wykonywany na klientce, która w pozycji horyzontalnej leży z zamkniętymi oczami.

Spektakularne efekty

Efektem całego zabiegu jest wyraźne naturalne podkręcenie i pogrubienie rzęs. Widoczne jest także ich uniesienie – od nasady przez co wydają się być maksymalnie wydłużone. Zauważyć można również znacznie odżywienie oraz wzmocnienie kolorytu włosków. Taki efekt utrzymuje się od trzech, do sześciu, a nawet ośmiu tygodni – przez cały cykl życia rzęsy. Zabieg ten jest również idealną opcją dla kobiet, które chcą zdyscyplinować zbyt pokręcone rzęsy zwłaszcza w kącikach zewnętrznych – dzięki temu rzęsy stają się doskonale zdyscyplinowane.

Ponadto, zabieg liftingu i laminacji nierzadko łączony jest także z henną rzęs, czyli z nałożeniem barwnego pigmentów, który nasyca nasze rzęsy kolorem. Takie praktyki dają w efekcie niesamowicie spektakularne, hollywoodzkie wręcz spojrzenie. Dzięki temu każda kobieta poczuje się pewnie nawet bez codziennego malowania rzęs.Co ważne zabieg liftingu i laminacji rzęs można powtarzać, w zależności od czasu wzrostu naszych naturalnych rzęs. Wszystko to bez użycia maskary czy aplikacji sztucznych rzęs.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu liftingu i aminowania rzęs nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby przed wizytą u kosmetyczki nie nakładać na rzęsy makijażu. Na czas wykonywania zabiegu należy ściągnąć szkła kontaktowe.

Zalecenia po zabiegu

Jeśli zastanawiasz się czy na rzęsy po liftingu i laminacji można nakładać pełen makijaż, spieszymy z odpowiedzią. Tak, po zabiegu można się normalnie malować, jednak najlepiej po upływie 24 godzin. Możliwy jest również demakijaż wykonywany w ten sposób jak do tej pory oraz  za pomocą tych samych kosmetyków – jednak w tym przypadku należy także odczekać dobę od zabiegu. Warto jednak pamiętać, że nie wskazanie jest pocieranie oczu czy czy nadmierne ich moczenie – np. podczas długich kąpieli, sesji w saunie, pływania w basenie czy morzu bez specjalnych okularków, unikać należ także opalania się. Jest to szczególnie istotne przez pierwsze kilka dni po zabiegu. Niemniej ważnym zaleceniem po zabiegu liftingu i laminacji rzęs jest również spanie w pozycji horyzontalnej pierwszej nocy po jego wykonaniu.

Przeciwwskazania

Jak wspomnieliśmy zabieg liftingu i laminacji rzęs jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny, jednak mimo tego istnieją pewne przeciwwskazania przed ich wykonywaniem. Mowa tu głównie o infekcjach oczu, takich jakich jak jęczmień, zapalenie spojówek, liszaj czy opryszczka lub zespół suchego oka. Zabiegu nie można wykonywać także w przypadku alergii na składniki używanych preparatów, porażenia nerwu twarzy, w okresie laktacji i ciąża oraz w przypadku chorób przewlekłych –  w tym przypadku przed planowanym zabiegiem najlepiej skonsultować się z lekarzem.

2 thoughts on “Laminacja rzęs – czy warto i jaki efekt możesz uzyskać

  1. polecam, byłam – ale naprawdę musi to byc dobry salon z dobrymi opiniami . Bo to dość ryzykowny zabieg aby poddać się jemu w jakimś pierwszym lepszym salonie

  2. Efekt wow, również polecam jak przedmówczyni. Ja poszłam do zaufanej kosmetyczki, więc nie miałam żadnych obaw. Na pewno zabieg powtórzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *