Zaskocz swoich gości – top 5 atrakcji ślubno-weselnych

Atrakcje na ślubie i weselu nie muszą być standardowe. Możesz zaskoczyć gości oryginalnymi pomysłami, dzięki którym na długo zapamiętają uroczystość. Coraz większą popularnością wśród par młodych cieszą się nowoczesne rozwiązania. Ślubne atrakcje mają nie tylko cieszyć oko, ale także bawić. Nie pozwól na to, aby goście weselni zaczęli się nudzić. Kilka atrakcji będzie w stanie zapewnić im rozrywkę na dłuższy czas.

Filmowa miłość

Jakie rzeczy kojarzą się z romantycznym ślubem? Karoca z końmi? Suknia księżniczki? A może białe gołębie? Wypuszczanie gołębi, tuż po ceremonii, przez parę młodą wciąż jest dość popularną tradycją. Białe gołębie od wieków symbolizują miłość i oddanie. Przy okazji fotograf będzie mógł uchwycić piękny moment odlotu ptaków na zdjęciach. Podobną atrakcję stanowi wypuszczanie motyli, również tuż po ślubie. W Polsce taka praktyka zdarza się rzadziej, ponieważ pomysł pojawił się kilka lat temu zagranicą. Motyle z pewnością zrobią niesamowite wrażenie, ale należy pamiętać, że potrzeba ich więcej niż gołębi, aby wywołać odpowiedni efekt. Te piękne stworzenia potrzebują także odpowiedniej temperatury, co najmniej 15°C, i słonecznych warunków pogodowych. Wypuszczonym motylom nie dzieje się krzywda, jeśli zostały zakupione z profesjonalnej hodowli. Nie sprawdzą się na weselach w centrum miasta, ponieważ nie będą miały właściwego środowiska od przeżycia. Jednak w innym wypadku będą oryginalną atrakcją, które ozdobi zdjęcia i zachwyci gości.

Fantazyjne balony

Jeśli nie chcesz brać żadnych zwierząt, to balony będą równie dobrze prezentującą się atrakcją. Balony z helem mogą zostać wyprodukowane w dowolnym kolorze i z wybranymi napisami czy nadrukami. Każdy gość dostaje po jednym balonie, a na sygnał wszystkie lecą do nieba. Alternatywna opcją są lampiony, które stworzą świetlny spektakl na nocnym niebie. Oczywiście, trzeba poczekać do wieczora, ale widok lampiony wynagrodzi czas oczekiwania na tę atrakcję. Wypuszczanie lampionów przez parę młodą wzięło się od tradycji na Dalekim Wschodzie, które mają przynosić szczęście nowożeńców. Lampiony unoszą się nawet na 500 metrów nad ziemią i widać je z dalekiej odległości, więc obserwacja nieba nie zakończy się tuż po wypuszczeniu światełek.

Widowiskowe pokazy

Różnego rodzaju pokazy na weselu, to ciekawa opcja, która będzie przerywnikiem w trakcie zabawy. Pokaz można dobrać zależnie od zainteresowań i możliwości finansowanych pary młodej. Najlepiej wybrać jedno, ale konkretne widowisko. Pokazy taneczne są często wybieraną atrakcją, szczególnie przez miłośników tańca. Zazwyczaj na takich pokazach jest przedstawiany wybrany taniec towarzyski, choć powodzeniem cieszą się także tańce współczesne. Niektórzy tancerze, oprócz głównego pokazu, oferują naukę kroków tanecznych dla gości. Będzie to dodatkową atrakcją, która zapewni trochę aktywności. Innym widowiskiem, zawierającym elementy tańca, jest teatr ognia, tzw. fireshow. Z pewnością takie pokazy wywołają spektakularne wrażenie na wszystkich widzach. Jeden spektakl trwa od 20 do nawet 40 minut, czasami zawiera również zabawę ze światłem, neony czy elementy pirotechniczne. Równie ciekawą trakcją może być pokaz sztuki barmańskiej. Profesjonalni barmani przygotowują drinki w niekonwencjonalny sposób. Między innymi, pokaz obejmuje żonglowanie butelkami i latające szklanki, a także elementy pirotechniczne. Na koniec zwykle oferowane są drinki zamawiane na życzenie gości. Pokazy dopełnią wieczór, przedstawiając niesamowite umiejętności artystów.

Pamiątkowe zdjęcia

Jednym z klasycznych, choć dość nowych pomysłów jest fotobudka. Każdy gość będzie mógł mieć personalizowanie zdjęcia z twojego wesela. Wydrukowane fotografie zostaną z nimi na dłużej. Bardziej nowoczesną opcją jest fotobudka w formie lustra. Osoba, która robi sobie pamiątkowe zdjęcia widzi się w całości i ma możliwość modyfikacji fotografii, nawet po jej zrobieniu. Maszyna nie potrzebuje do obsługi dodatkowego pracownika, wszystko odbywa się automatycznie, a edycja zdjęć odbywa się z pomocą dotykowego ekranu. Inną opcją, związaną ze zdjęciami, jest pokaz zdjęć pary młodej.  Prezentacja, składająca się ze wspólnych wspomnień nowożeńców, będzie bardzo osobistym i wzruszającym akcentem. Zdjęcia może wybierać para młoda, ale niewykluczone, że znajomi i rodzina będą chcieli dołożyć coś od siebie. Wystarczą podstawowe umiejętności montowania video, aby zrobić dla siebie i gości pamiątkową atrakcję, która z pewnością zostanie zapamiętana.

Dekoracyjne fontanny

Atrakcjami mogą być również elementy żywności, takie jak czekolada czy alkohol. Czekoladowa fontanna będzie niezwykłą dekoracją, którą na pewno docenią wszystkie dzieci bawiące się na weselu. Sprawdzi się także w przypadku starszych miłośników wszelkich słodkości. Wybór rodzaju czekolady, która będzie wypływać z fontanny, zależy od preferencji pary młodej – może być to czekolada mleczna, gorzka, a nawet smakowa. Dookoła fontanny będą porozstawiane różne owoce i ciasteczka, które można zanurzać w czekoladzie. Gwarantowane niezwykle słodkie atrakcje. Alternatywną formą jest fontanna alkoholowa, zawierająca różnego rodzaju napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Z pewnością będzie cieszyła się większym zainteresowanie u dorosłych gości wesela. Oba rodzaje fontanny stanowią także piękną dekorację sali weselnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *