Olaplex

Masz zniszczone włosy? Wybierz Olaplex

Być może podczas wizyty w salonie fryzjerskim zaproponowano ci kurację do włosów Olaplex. Jeżeli dalej nie wiesz, na czym ona polega i o co chodzi w tym trendzie, koniecznie musisz dowiedzieć się więcej. Ten artykuł powie ci czy warto zdecydować się na ten zabieg oraz pomoże zdobyć wszystkie niezbędne informacje i wyrobić sobie zdanie na temat tego zabiegu fryzjerskiego.

Czym jest Olaplex?

Olaplex to czynny składnik stosowany w pielęgnacji włosów. Został odkryty przez doktora Erica Presslya, który specjalizuje się w materiałoznawstwie oraz przez doktora Craiga Hawkera, specjalizującego się w dziedzinie chemii. Wynalazek ten okazał się rewolucją w dziedzinie fryzjerstwa. Stosuje się go podczas koloryzacji lub rozjaśniania włosów, ale też podczas pielęgnacji domowej.

Na czym polega kuracja?

Podczas koloryzacji włosów zmienia się ich struktura. Niszczą się mostki, wiązania dwusiarczkowe, których tysiące znajdują się w każdym włosie. Między cząsteczkami siarki i wodoru tworzą się dwa pojedyncze wiązania. Olaplex zawiera substancje, które mają za zadanie je zregenerować i zapobiegać uszkodzeniu. Wyszukuje on pojedyncze wiązania między cząsteczkami siarki i wodoru i je naprawia. To prawdziwy przełom w dziedzinie fryzjerstwa. Nie da się go porównać z innymi zabiegami stosowanymi na włosy. Biorąc pod uwagę sposób działania, nie ma odpowiednika w innych kuracjach.

Zabieg ten składa się z trzech podstawowych kroków, które pokrótce przedstawię.

  1. BOND MULTIPLIER – ma konsystencję wodnistą. Ten krok stosuje się w salonie fryzjerskim podczas zabiegu koloryzacji, ale też prostowania keratynowego.
  2. BOND PERFECTOR – ten element zabiegu również stosuje się w salonie. Konsystencja nakładanego kosmetyku przypomina maskę do włosów. Nakłada się go tuż po zabiegu koloryzacji, przed umyciem włosów szamponem.
  3. Odżywka Olaplex HAIR PERFECTOR – tę część zabiegu można wykonać w domu. Krok ten jest niezbędny w celu przedłużenie trwałości całej kuracji. Odżywka Olaplex powinna być nakładana dwa razy w tygodniu na całej długości włosów.

Kuracja Olaplex – dla kogo?

Kuracja Olaplex przeznaczona jest zarówno dla włosów farbowanych, jak i tym, które nie były poddawane zabiegom chemicznym. Oznacza to, że metoda będzie przeznaczona dla każdego klienta bez względu na rodzaj włosów. Olaplex zestaw jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie zawiera silikonów, parabenów, aldehydów, siarczanów ani ftalanów.

Olaplex — zalety

Zabieg przynosi bardzo dobre efekty, ponieważ:

  • wzmacnia strukturę włosów,
  • zapewnia dogłębną regenerację.
  • Sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie i łatwiejsze w układaniu.
  • Olaplex można dodać do farby, dzięki czemu zabieg koloryzacji nie niszczy włosów.

Olaplex – cena

Kuracja Olaplex kosztuje około 60 zł. Jest to cena, jaką należy doliczyć do kwoty za koloryzację lub inny zabieg chemiczny, na jaki się decydujemy, udając się do salonu fryzjerskiego. Wiele kobiet przyznaje, że warto zdecydować się na Olaplex – cena jest niska w stosunku do efektu, jaki uzyskujemy.

Jeśli czujesz, że Olaplex zestaw jest dla ciebie, nie zwlekaj. Efekty z pewnością przejdą twoje oczekiwania. Zalet tego zabiegu jest naprawdę dużo. To metoda całkowicie rewolucyjna i niezwykle skuteczna. Co ciekawe kosmetyk ten nigdy nie był testowany na zwierzętach, co jest jego dodatkowym atutem. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, iż cena nie jest wygórowana a zabieg całkowicie bezpieczny. Nie pozostaje nic innego jak spróbować na własnej skórze, a raczej włosach!

Autor: Klaudia Pieczykolan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *