jak zgubić brzuch

Czy da się schudnąć miejscowo? Jak zgubić brzuch?

Pytanie o to , jak zgubić brzuch, najlepiej szybko i na trwałe, spędza sen z powiem milionów kobiet oraz mężczyzn. Znane są tysiące sposobów walki ze zbędną tkanką tłuszczową. Nie chcemy tracić czasu na te nieskuteczne, więc zajmiemy się dziś sprawdzonymi metodami na walkę ze zbędnym tłuszczem. Powiemy też o mitach, jakie panują w tej dziedzinie i jaka jest skuteczna dieta odchudzająca. Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie: Czy mogę schudnąć tylko z brzucha?

Czy da się schudnąć miejscowo?

Zwykle wydaje nam się, że na płaski brzuch najlepsze są ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha, np. brzuszki. Jednak ciągłe powtarzanie tych samych ćwiczeń może niewiele zmienić, a jedynie zniechęcić do aktywności fizycznej. Wynika to z faktu, że nie da się schudnąć miejscowo, kiedy chudniemy, zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej z całego ciała. Najlepsze efekty przynosi połączenie zdrowej diety, urozmaiconych ćwiczeń i dużo cierpliwości.

Dieta odchudzająca – najczęstsze mity

Istnieje wiele mitów związanych z odchudzaniem brzucha. Oto kilka przykładów.

 • „Brzuszki zapewniają sześciopak”. Jak wspomniałam wcześniej, ćwiczenia muszą być urozmaicone. Robienie brzuszków wzmacnia nam mięśnie, ale samo w sobie nie sprawi, że brzuch będzie płaski.
 • „Samo jedzenie zdrowych produktów pomoże mi schudnąć”. Chudniemy, jeśli nasz bilans kaloryczny jest na minusie. Nawet jedząc same zdrowe produkty, możemy przytyć, jeśli jemy ich zbyt wiele.
 • „Będę wykonywać ćwiczenia Ewy Chodakowskiej i stanę się jak ona”. Każdy ma inne uwarunkowania genetyczne i nawet intensywne treningi nie zmienią naszego typu sylwetki. Oczywiście warto je wykonywać, ale należy porównywać się tylko i wyłącznie ze sobą.

Skuteczna dieta na brzuch

Najlepiej wprowadzić na stałe zdrowe zwyczaje, które nie będą dla nas tymczasową dietą, ale stylem życia. Oto zasady, których warto przestrzegać.

 1. Jedz naturalną, nieprzetworzoną żywność. Zwracaj uwagę na składy, pierwsza pozycja w nich zawarta to składnik, którego jest najwięcej, a każdej kolejnej jest coraz mniej. Zwracaj na to uwagę i wybieraj o ile to możliwe najprostsze składy.
 2. Gotuj w domu, mniej jedz na mieście. Jedzenie poza domem staje się coraz bardziej popularne głównie ze względu na wygodę, nie musimy stać przy garnkach, sprzątać po jedzeniu, zmywać naczynia. Pamiętaj jednak, że jeśli sam gotujesz swój obiad, możesz wybierać pełnowartościowe składniki.
 3. Nabiał może powodować wzdęcia, jeśli masz uczulenie na laktozę lub zauważysz, że źle się po nim czujesz, unikaj go.
 4. Dieta na płaski brzuch powinna zawierać produkty bogate w błonnik, który ułatwia prawidłową przemianę materii i pomaga w trawieniu.
 5. Pij duże ilości wody. Średnio osobie dorosłej zaleca się picie 2 l wody dziennie. Wyliczenia te powinny być jednak dobrane do wagi, płci, wieku i wzrostu danej osoby.
 6. Przyjmuj niewielkie ilości pokarmów na raz.
 7. Unikaj jedzenia owoców po obiedzie. Powoduje to ich fermentację w żołądku i w konsekwencji niestrawność.

Ćwiczenia na płaski brzuch

 • Trening interwałowy, czyli o zmiennej intensywności. Możesz wybrać jazdę na rowerze, bieganie, skakanie na skakance.
 • Deska, czyli plank. Ćwiczenie to nie wymaga posiadania żadnego sprzętu, a przynosi świetne efekty nie tylko na brzuch, ale też ramiona, plecy i nogi.
 • Wybieraj ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha, ćwiczenia na dolne partie oraz boczki.
 • Ćwiczenia z hula-hoop. To dobry sposób na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo taki trening będzie zabawą i rozrywką.

Odstający brzuch mimo diety i ćwiczeń

Często kobiety skarżą się na, że nie wiedzą, jak zgubić brzuch, mimo iż reszta sylwetki wygląda na szczupłą. Przyczyną może być też niewłaściwa postawa ciała, która wizualnie powoduje efekt dużego brzucha. W razie wątpliwości warto udać się do lekarza na konsultacje.

Jak zgubić brzuch? Pomyślisz, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Powodów, dlaczego brzuch wydaje się zbyt duży, może być wiele. Przyczyną może być brak ruchu, nieodpowiednia dieta, brak świadomości o ewentualnych nietolerancjach pokarmowych. Warto wprowadzić zdrowe zwyczaje, dieta na brzuch może być smaczna i przynieść świetne efekty. Jeśli mimo wszystko problem nie ustąpi, należy udać się do lekarza, ponieważ problem może okazać się poważniejszy.

Autor: Klaudia Pieczykolan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *