jak być ładną

Atrakcyjność, seksowność i efekt ,,wow” – jak być ładną?

,,Jak cię widzą, tak cię piszą”- mówi stare przysłowie. Chociaż inne wspomina, że to ,,nie szata zdobi człowieka”. Prawda leży pośrodku. Podobno wystarczy kilka sekund tzw. pierwszego wrażenia, żeby ocenić, czy ktoś jest dla nas atrakcyjny, czy nie. Od tego momentu zależy wszystko. Idąc do pracy, na spotkanie, czy po prostu spacerując jesteśmy ciągle narażone na ocenę innych. I chociaż mamy do zaoferowania więcej niż tylko atrakcyjny wygląd, to od niego często zależy, czy pójdziemy na kolejną randkę lub dostaniemy pracę. Jak być ładną? Jak być atrakcyjną, a jednocześnie pozostać sobą w świecie pełnym idealnych wzorców z instragrama?

Czym jest atrakcyjność?

To, co jest atrakcyjne, zależne jest od naszych gustów i kultury w jakiej dorastamy. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że gdzie byśmy się nie wychowywali, atrakcyjność fizyczna jest istotnym czynnikiem społecznym. Termin ,,atrakcyjna kobieta” może być różny na danej szerokości geograficznej, lecz gdziekolwiek byśmy się nie znaleźli, panie od wieków wymyślają i testują rozmaite sposoby na bycie tą najpiękniejszą. Atrakcyjność jest więc po prostu tym wszystkim, co związane z ciałem i duchem, oraz tym co sprawia, że jesteśmy postrzegane jako piękne, ładne i seksowne dla innych ludzi. W przyrodzie odgrywa ona bardzo istotną rolę, najlepsi samce łączą się z najlepszymi samicami, aby stworzyć najlepsze potomstwo. U ludzi obecnie nie ma to aż tak biologicznego znaczenia, jednak od tego, jak bardzo podobamy się naszemu partnerowi zależy często nasze życie seksualne czy ogólnie mówiąc, współżycie.

Jak być ładną?

Trudno jest być seksowną kobietą, kiedy nie czujemy się seksowne. Atrakcyjność zaczyna się w mózgu. Jeśli czujemy się ze sobą pewnie, lubimy siebie same, to łatwiej jest nam o siebie dbać i chętniej pokazujemy światu swoje wdzięki. Dlatego proces stawania się królową wśród księżnych musimy zacząć od swojej głowy.

Załóżmy jednak, że ten etap mamy za sobą. Atrakcyjna kobieta to osoba pewna siebie, twardo stąpająca po ziemi, świadoma broni, którą dysponuje. To bardzo ważne, by nie postrzegać pięknego wyglądu jako wroga. Wręcz przeciwnie, atrakcyjna aparycja ułatwia wiele rzeczy w życiu, chociaż oczywiście nie jest przepustką do wszystkich drzwi sukcesu.

Zgodzicie się pewnie ze stwierdzeniem, że chętniej zaprzyjaźnimy się z osobą, która wydaje nam się ładna i sympatyczna niż z taką, która wygląda jak zaniedbana kupka nieszczęścia. A będąc np w autobusie, dużo milej podróżuje się obok przystojniaka w garniturze niż obdartego, niezbyt ładnie pachnącego, jeszcze wczorajszego faceta.

Życie jednak to nie zdjęcie z portalu społecznościowego. Jesteśmy mamami, żonami, kochankami, pracownicami i bywamy przytłoczone milionem obowiązków. Ostatnią rzeczą, o której myślimy jest nasz wygląd, to błąd! Czasem wystarczy delikatny makijaż, albo dobrze dobrana, prosta, stylizacja, aby polepszyć sobie samopoczucie w najpodlejszy dzień, a tym samym poprawić nasze funkcjonowanie!

Istotnym jest by stworzyć z bycia ładną nawyk. Będąc w domu, nie planując wychodzenia, daruj sobie rozciągnięty dres, twój partner i dzieci cię widzą, a jeśli mieszkasz sama, to nigdy nie wiadomo kto zapuka do Twoich drzwi, prawda? Warto stroić się dla siebie. Przyzwyczajasz się do swojego zadbanego obrazu a idąc dalej tym tropem, bycie atrakcyjną wplatasz w codzienny harmonogram dnia.

Kim jest seksowna kobieta i dlaczego tak trudno nią być?

Seksowna kobieta to pojęcie rzeka. Wynika to z faktu, że podobnie jak atrakcyjność jest subiektywnym pojęciem, tak seksowność również nie ma jednej definicji. Najłatwiej to oczywiście odnosić do tego co czuje ogół. Co, jeśli jednak same tego nie czujemy i nie uważamy, że np. Czerwona obcisła sukienka to dobry wybór dla nas?

Przede wszystkim, nie poddawać się! Ustaliłyśmy już, że atrakcyjna kobieta, to królowa sytuacji. Jest jednak kilka uniwersalnych dla naszej kultury oznak, że dana osoba jest seksowna. Przykładowo mężczyźni zdecydowanie lgną do ciebie i niespecjalnie ukrywają się z tym, że ich ciało chciałoby czegoś więcej niż tylko miłej kawy popołudniem. Seksowna kobieta wie o tym i nie ma z tym problemu, w końcu nie po to podkreśla swoje wdzięki, żeby potem mieć pretensje o to, że ktoś ją podziwia.

Kobieta tego typu wie zatem, co podkreśla jej atuty, a co wręcz przeciwnie, wyciąga jej mankamenty (umówmy się, żadna nie jest idealna). Jednocześnie do obrazu, który kreuje umie dobrać zachowanie. Na atrakcyjność bowiem wpływa całokształt, także piękne ubranie to nie wszystko. Musisz wiedzieć jak mówić, chodzić, a nawet oddychać! Tak by cały obraz ciebie był spójny. Nie chodzi o to byś grała kogoś innego, broń Boże, to wszystko musi być twoje. Także odpowiadając na pytanie jak wyglądać seksownie? Mówimy: Bądź piękna i naturalna!

No dobrze, jednak nie wszystkie piękne i naturalne kobiety określimy mianem seksownych. W takim razie, o co chodzi? Cóż, seksapil to pojęcie nie tylko związane z fizycznością, ale również z psychiką. Nie możemy być wampami, jeśli same nie żyjemy w zgodzie ze swoim ciałem i nie mamy świadomości jego funkcjonowania. Dlatego warto zapisać się na zajęcia z tańca czy pole dance. Ćwiczenia podczas nauki układów pozwolą nam poznać siebie i swoje ciało. To zdecydowanie poprawi sylwetką, ale też nauczy nas jak się ruszać i podkreślać pozą czy ruchem atuty naszej sylwetki. Czasem wystarczy jeden gest, lub spojrzenie, by zostać uznaną za atrakcyjną i seksowną.

Zadbana kobieta, to piękna kobieta!

Nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane. To slogan, który często powtarzają przedstawiciele branży kosmetycznych. Jest w nim sporo prawdy. Jak dbać o siebie? W codziennej rutynie zapominamy, albo nie chcemy pamiętać o zabiegach, które mają na celu polepszenie naszego wyglądu. Jemy szybko, często niezdrowo, biegamy z miejsca na miejsce i dbamy o wszystkich tylko nie o siebie. A przecież, w tej maszynie to my jesteśmy najważniejsze, to my napędzamy ten silnik. Wykręcamy się brakiem czasu i pieniędzy. A co, jeśli powiemy wam, że dbanie o siebie nie musi być ani drogie, ani czasochłonne? A jedyne co musisz zrobić, to chcieć? Oto kilka sposobów, jak dbać o siebie:

  • Zaplanuj czas dla siebie- to ważne, nie musi go być dużo, to może być 10 lub 15 minut w ciągu dnia czy tygodnia. Jednak to Twój czas, z pewnością masz takie momenty, kiedy masz chwilę oddechu, zamiast bezproduktywnie wpatrywać się w sufit, zrób wtedy coś dla siebie!
  • Odpoczywaj– łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. No bo jak mając tyle obowiązków spać po osiem godzin dziennie, wypijać trzy litry wody i jeszcze do tego wyjść do spa? Odpoczynek jednak to pojęcie względne. Jedna będzie odpoczywać słuchając przez kilka minut muzyki, inna medytując, a ty być może potrzebujesz pięciu minut drzemki. Warto poświęcić tę chwilę w ciągu dnia na nawet parominutowy relaks. Wypoczęta kobieta, to atrakcyjna kobieta.
  • Zrób porządek w domu i szafie– Skoro chcesz być ładna to musisz pozbyć się wszelkich koszmarów ze swojego otoczenia. Każda ma takie ulubione znoszone jeansy i rozciągnięty, zmechacony sweter, ale poza tym, że te ciuchy są wygodne ich zalety się kończą. Bez brzydkich ubrań nie będzie brzydkich stylizacji, dlatego chyba czas się pożegnać. Otoczenie jest równie ważne, gdyż to nasze codzienne środowisku mobilizuje nas i inspiruje. Posprzątaj mieszkanie, kup jakieś ozdoby i zorganizuj swoją przestrzeń tak by była równie piękna jak i ty.
  • Dzień dla urody– jeden dzień w miesiącu zawsze się znajdzie. Niech to będzie cały dzień dla Ciebie i twojego ciała. Umów wtedy wizytę u kosmetyczki, w spa, lub wybierz się na siłownię czy basen.
  • Jedz zdrowo i ćwicz dużo– zdrowo, nie znaczy drogo, ani nie wymaga od ciebie wymyślnej diety. Postaraj się po prostu zadbać, żeby to co jesz w ciągu dnia zawierało wszelkie potrzebne mikro i makro elementy. Pij dużo, unikaj słodkich napojów i znajdź czas na ćwiczenia. Możesz ćwiczyć w domu lub wychodzić na jakieś ciekawe zajęcia, to wszystko zależy od ciebie.

Kochaj siebie i nie wymagaj od siebie zbyt dużo

Obrazy idealnych kobiet w mediach są często wyretuszowane, uchwycony jest moment i są robione dokładnie po to, by rzeczywistość na nich była nierealnie piękna. Pamiętaj, że za każdą instamatką stoi tak samo nieuporządkowane jak twoje mieszkanie, a na zdjęciu widzisz tylko wykreowany do zdjęcia fragment, że nie ma kobiet bez rozstępów i worków pod oczami po nieprzespanej nocy, są tylko te, które nauczyły się używać magii makijażu do perfekcji.

Atrakcyjna kobieta, to taka która kocha siebie, ale ciężko ci będzie zaakceptować to jaką jesteś osobą, jeśli będziesz dążyć to nieistniejących w realnym świecie ideałów. Dlatego po prostu wrzuć na luz i wyglądaj tak, by stojąc przed lustrem podobać się samej sobie. Naukowcy udowodnili, że ludzie, którzy podobają się sami sobie i są pewni siebie, rzutują tę energię na innych i tym samym są również atrakcyjni dla otoczenia. Wówczas nie będziesz się zastanawiać, jak wyglądać seksownie? Po prostu będziesz seksi!

Autor: Anna Maria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *