jak się pozbyć cellulitu

Znienawidzona pomarańczowa skórka, czyli jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit co prawda nie sprawia bólu fizycznego, a jednak spędza sen z powiek większości kobiet. Jest to defekt estetyczny, który sprawia, że skóra nie jest gładka i jędrna, ale strukturą przypomina skórkę pomarańczy. Jak pozbyć się cellulitu? Okazuje się, że są sposoby, które naprawdę działają i jeśli masz pod tym względem kompleksy, koniecznie musisz je poznać.

Zmora większości kobiet

Istnieje powszechne przekonanie, że cellulit występuje tylko u otyłych kobiet. Nie jest to prawda, ponieważ mogą go mieć nawet bardzo szczupłe, młode dziewczyny. Badania pokazują, że problem ten dotyczy właściwie tylko kobiet. Niezwykle rzadko cellulit występuje u mężczyzn. Ma to związek z budową ciała i rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w organizmie. Najczęściej można zauważyć cellulit na udach, pośladkach i brzuchu. Jednak u szczupłych kobiet przeważnie występuje cellulit na udach. Skąd się bierze nasz nieprzyjaciel?

Przyczyny powstawania cellulitu

 • Gromadzenie toksyn w organizmie.
 • Siedzący tryb życia.
 • Niewłaściwe odżywianie, nadmiar cukru i soli w diecie.
 • Noszenie obcasów.
 • Ucisk na naczynia krwionośne.
 • Przyczyny hormonalne – przewaga estrogenów i niedobór progesteronu.
 • Noszenie zbyt obcisłych ubrań.
 • Nieprawidłowa postawa ciała, skrzywienia kręgosłupa.
 • Problemy z krążeniem.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Jak się pozbyć cellulitu? Oto przykłady skutecznych działań w walce z nim.

 1. Masażer na cellulit. Gadżet ten zyskuje bardzo dużą popularność. Na rynku mamy dostępnych bardzo wiele rodzajów tego wynalazku – manualne, elektryczne i ultradźwiękowe. Masażer na cellulit pobudza skórę, rozbija lipidy i pobudza drenaż limfatyczny.
 2. Masaż z użyciem bańki chińskiej. Można ją zakupić w aptece lub przez Internet. Warto przed zabiegiem przyswoić sobie wiedzę na jego temat. Ważne by masaż był wykonywany zawsze w kierunku serca.
 3. Na przemian zimne i ciepłe prysznice. Zabieg ten pomaga ujędrnić ciało i przynosi bardzo dobre efekty wizualne. Ponadto może być stosowany codziennie i nie wymaga zakupu żadnych sprzętów i kosmetyków.
 4. Peeling kawowy – doskonały pogromca cellulitu. Kawa dodawana jest do najdroższych kosmetyków antycellulitowych. Warto więc wykorzystać domowe fusy w celu przygotowania peelingu. Zalet tego zabiegu jest nieskończenie wiele. Jedyny minus to konieczność dokładnego szorowania łazienki, ponieważ kawa niestety barwi otoczenie.
 5. Szczotkowanie ciała na sucho. Regularnie wykonywany peeling na sucho pobudza układ limfatyczny i sprawia, że cellulit jest zdecydowanie mniej widoczny.
 6. Trening siłowy. Ćwiczenia na siłowni niewątpliwie pomagają w walce z nadwagą i cellulitem. Sprawiają, że budujemy i wzmacniamy mięśnie, poprawia się też ich napięcie. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka.
 7. Picie dużej ilości wody. Transportuje ona substancje odżywcze do komórek oraz pomaga usunąć zbędne odpadki z przemiany materii. Najlepsza jest woda niegazowana bez cukru.
 8. Kosmetyki ujędrniające. Warto zwrócić uwagę na składniki aktywne, a dodatkowo nakładając krem, wykonujemy masaż, który ujędrni naszą skórę.
 9. Unikanie słodyczy i przetworzonej żywności. Warto zastąpić je warzywami i owocami. Dieta na cellulit powinna zawierać też produkty bogate w błonnik.

Jak żyć z cellulitem?

Pamiętaj, że cellulit nie powstaje z dnia na dzień i tak samo szybko nie da się go pozbyć. Jest on wynikiem niewłaściwych zwyczajów żywieniowych, braku ruchu i aktywności fizycznej.

Jak się pozbyć cellulitu? Jeśli problem ten nie daje Ci spokoju, postaraj się wprowadzić zdrowe zwyczaje, pomocne będą też wymienione wcześniej zabiegi na cellulit. Warto wspomnieć, że same dla siebie jesteśmy najbardziej krytyczne, mężczyźni często nie zwracają uwagę na ten defekt, dopóki im o tym nie powiemy.

Autor: Klaudia Pieczykolan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *