mapa marzeń

Mapa marzeń – najlepszy sposób na ich realizację

Czy jesteś romantyczną marzycielką, która lubi wybiegać myślami w przyszłość, mówić innym o swoich planach i trudno sprowadzić ją na ziemię? A może boisz się marzyć, aby nie być rozczarowana? Czy wiesz, że możesz sprawić, że Twoje marzenia będą łatwiejsze do zrealizowania? Mapa marzeń to świetny sposób, aby Twoje marzenia stały się rzeczywistością. Jak ją wykonać i dlaczego warto to zrobić? Zaraz się o tym dowiesz.

Czym jest mapa marzeń?

Mapa marzeń pozwala wizualizować nasze plany. Inna jej nazwa to mapa szczęścia. Jest to tablica, na której umieszczamy graficznie zobrazowane marzenia, cele i pragnienia. W tym celu możemy wykorzystać:

 • zdjęcia,
 • wycinki z gazet,
 • rysunki,
 • muszelki,
 • szkiełka,
 • kamienie,
 • pióra,
 • guziki,
 • biżuterię.

Jak widzisz, stworzenie takiej mapy jest banalnie proste i możesz wykonać ją samodzielnie w domu. Dlaczego warto to zrobić?

Potęga podświadomości ma wielką moc!

Takie graficzne przedstawienie naszych planów sprawia, że nie są dla nas tak odległe, jak wcześniej. Uświadamiamy sobie, że są w zasięgu naszej ręki. Gdy wykonamy taką tablicę, będziemy mieli jasno określone cele i plany, a to z kolei pomoże nam w ich realizacji. Następnie możemy powiesić ją sobie w dowolnym miejscu w domu i spoglądając na nią przypominać sobie, do czego dążymy, a jednocześnie cieszyć z tego, co już osiągnęliśmy. Potęga podświadomości sprawi, że marzenia będą dla nas bardziej realne.

Mapa szczęścia – jak ją przygotować?

 1. Ustal swoje priorytety. Najlepiej na kartce wypisz, co jest dla Ciebie najważniejsze. Weź pod uwagę różne aspekty swojego życia takie jak: rodzina, zdrowie, przyjaciele, rozwój osobisty, relaks i rozrywka, życie zawodowe, finanse, duchowość i emocje.
 2. Zastanów się, jak w poszczególnych dziedzinach chcesz coś ulepszyć. Odpowiedzi muszą być szczere.
 3. Puść wodzę fantazji! Wypisane plany nie mogą być zbyt ogólne. Musisz precyzyjnie określić, co chcesz osiągnąć. Tylko mając wyraźnie określony cel, będziesz wiedzieć jak do niego zmierzać.
 4. Technika wykonania tablicy jest dowolna. Możesz umieszczać obrazy dowolnie, jak Ci się podoba albo skorzystać ze schematów. Przede wszystkim masz się dobrze bawić i ma to trafiać do Ciebie.
 5. Forma plastyczna jest dowolna. Może Cię ograniczać jedynie własna wyobraźnia. Maluj, rysuj, wyklejaj papierem kolorowym, zdjęciami, wycinkami z czasopism, umieszczaj dodatkowe elementy, które mają dla Ciebie symboliczne znaczenie.
 6. Mapę wykonuje się raz do roku, ale może to być też mapa marzeń na całe życie. Wybór zależy od Ciebie.
 7. Tablicę możesz powiesić na ścianie, postawić w widocznym miejscu, na które często będziesz spoglądać.

Moc pozytywnego myślenia

Nawet jeśli czasem brakuje Ci optymizmu, dzięki takiej mapie zobaczysz, że udzieli Ci się moc pozytywnego myślenia. Inaczej spojrzysz na pojawiające się przeszkody. Będziesz wiedziała, że nie zaszkodzą Ci w realizacji swoich celów. Spoglądając na mapę szczęścia, uświadomisz sobie, że masz cel i nikt ani nic Ci go nie odbierze.

Wiele osób uważa, że marzenia się spełniają, ale prawda jest taka, że musimy im w tym pomóc. Człowiek, który ma jasno określone cele i pragnienia, będzie wiedział jak do nich dążyć. Pomocą może się okazać mapa marzeń znana też jako mapa szczęścia. Wizualizacja naszych marzeń sprawia, że stają się dla nas bardziej realne. Carlos Ruiz Zafon powiedział: „Nigdy nie rezygnuj z marzeń. […] Nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne”. Nie bójmy się marzyć i szukajmy motywacji. Tylko wtedy nasze działania będą celowe.

Autor: Klaudia Pieczykolan

1 thought on “Mapa marzeń – najlepszy sposób na ich realizację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *