tematy do rozmów

5 pomysłów na to, skąd brać tematy do rozmowy z dziewczyną i chłopakiem

Nie ulega wątpliwości, że chociaż wraz ze zmianami zachodzącymi w społeczeństwie, granice między kobietami a mężczyznami zacierają się. Jednak nasze mózgi według naukowców, nie zmieniły się tak bardzo na przestrzeni ostatnich dekad. Inaczej postrzegamy, przeżywamy, czujemy i analizujemy, a tym samym mamy inaczej sprecyzowane zainteresowania, czasem nawet podobne, zupełnie inaczej je widzimy i realizujemy. Idąc dalej, inaczej rozmawia się nam z koleżanką, a inaczej z kolegą. A co, jeśli dochodzi do tego fakt, że na naszym rozmówcy zależy nam bardziej niż na zwykłej osobie? Skąd brać tematy do rozmowy? Jak rozmawiać, by się dogadać? O czym rozmawiać z dziewczyną i chłopakiem? Jak rozmawiać z kobietą, a jak z mężczyzną?

 Kobiety są z Wenus, mężczyźni są z Marsa

Dzisiaj mówienie o różnicach między kobietą a mężczyzną uważa się za wysoce niestosowne. Naukowcy, mimo że są zainteresowani kwestiami różnic pomiędzy naszymi mózgami i funkcjonowaniem, niechętnie chwalą się wynikami swoich badań, obawiając się bycia uznanym za staroświeckich i seksistowskich. Tymczasem, nie ulega wątpliwości, że jakbyśmy nie zabiegali wszyscy o równouprawnienie nawet w codziennych czynnościach i rozmowach, z łatwością wyłapiemy różnice w naszym funkcjonowaniu i widzeniu świata. Różnice te warunkuje nie tylko biologia, ale również wychowanie. Chociaż z biegiem lat to się zmienia, ciągle raczej kobiety widzimy jako te delikatne, strażniczki domowego ogniska, matki, żony i kochanki, a mężczyzn jako tych, którzy powinni umieć zadbać o siebie i rodzinę. Mimo, że życie weryfikuje na ile ten obraz jest błędny, to ciągle jest on w jakiś sposób instynktownie powielany. Tym samym, kobiety częściej wybierają zawody kreatywne, wymagające wielozadaniowości, empatii lub planowania z wyprzedzeniem, także pod presją. Mężczyźni raczej znajdują się w zawodach analitycznych, ścisłych, fizycznych lub inżynierskich. Wynika to z faktu, że mózgi panów są nastawione na zadaniowość, ale prostą i konkretną, kobiety są bardziej kreatywne i elastyczne. Przynajmniej w teorii ten model działa i można go odnieść do większości społeczeństwa. Świat się zmienia, jak więc wygląda współczesny mężczyzna i współczesna kobieta?

Jak rozmawiać, by się dogadać ze współczesną kobietą?

W Internecie nie brakuje artykułów i poradników zatytułowanych: ,, Jak rozmawiać z kobietą ?”. Z reguły są one napisane przez Panów, dla panów, często autorami tekstów są samozwańczy specjaliści od uwodzenia, którzy chociaż mają doświadczenie i wiedzę potrzebną do tworzenia takiego contentu, to nie zawsze biorą pod uwagę, że świat się zmienia, a ich pogląd jest uwarunkowany stereotypami o płci.

Współczesna kobieta bowiem nie jest uwięzioną w wieży, wątłą księżniczką. Nie potrzebuje ratunku, złotej korony czy bogato zdobionych sukien. Współczesna kobieta to zdecydowana, pewna siebie, ciekawa świata caryca! Dzisiaj kobiety nie ograniczają swoich zainteresowań tylko do malowania paznokci i układania włosów. Ciekawi jest kosmos, chemia, polityka, ekonomia, są oczytane i obeznane w wielu dziedzinach. Dlatego aby zaciekawić rozmową kobietę, jej rozmówca również powinien być otwartym na świat człowiekiem, pełnym zainteresowań. Warto przed rozmową zrobić małe dochodzenie i dowiedzieć się czym nasza partnerka się interesuje, co robi w życiu prywatnym i zawodowym. Taka wiedza znacznie ułatwi rozpoczęcie rozmowy. Dodatkowo należy cały czas pamiętać, że nie jesteśmy różnymi gatunkami, dlatego mężczyzna nie powinien traktować kobiety jako gorszego czy mniej inteligentnego rozmówcę.

Porozumienie między płciowe – skąd brać pomysły na tematy do rozmowy z dziewczyną i chłopakiem?

Wiele osób idąc na randkę, spotkanie czy siedząc w jednym mieszkaniu zastanawia się o czym rozmawiać z dziewczyną, jak dobrać tematy do rozmowy z chłopakiem? Nie zawsze bywa to takie oczywiste. Wiele par nawet z kilkumiesięcznym stażem żali się, że już po jakimś czasie bycia w związku kończą się tematy do rozmów. Podobny problem dotyczy wieloletnich przyjaźni, czy nawet rodzin. Wynika to z kilku rzeczy, ale głównie z lenistwa. Zwyczajnie w świecie pełnym social mediów nie chce nam się interesować tym, co akurat dzieje się w życiu naszego partnera czy przyjaciela oraz uważamy, że wystarczy przeczytać jego aktywność na facebooku, by wszystko wiedzieć. Tymczasem nic nie zastąpi rozmowy na żywo z drugą osobą, to najlepszy sposób budowania więzi. Dlatego warto wiedzieć skąd brać pomysły na tematy do rozmowy z dziewczyną i chłopakiem.

5 pomysłów na to, skąd brać pomysły do rozmowy:

  • Codzienność

Często może być to odebrane jako tzw. Small talk. Jednak prawidłowo zadane pytanie ,,Co u Ciebie?” z nieudawaną szczerością i zainteresowaniem może być początkiem kilkugodzinnej, ciekawej rozmowy. Codzienne życie dostarcza nam wiele tematów do rozmów. Zmiana pracy, ciekawe wydarzenie w szkole, inspirujący przechodzień, to wszystko tematy do interesujących rozmów, które możemy wspólnie poruszyć, a nawet przekształcić w pasjonujące dyskusje.

  • Zainteresowania

Warto poznać zainteresowania dziewczyny lub chłopaka. Jeśli nie jesteś pewny lub pewna, czy na pewno twój rozmówca się czymś interesuje to dopytaj go, to też budzi sympatię wobec ciebie. Lubimy ludzi, którzy się nami interesują, większość z nas lubi też opowiadać o tym co akurat robi, czym się interesuje i jakie ma hobby.

  • Zajrzyj na jego/jej facebooka!

Broń Boże nie nakłaniamy was do stalkowania waszej sympatii! Jednak przejrzenie czasem tablicy w social mediach pozwala na łatwe nawiązanie do danego postu, momentu w życiu, zdjęcia, a tym samym rozpoczęcia  rozmowy.

  • Ty!

Warto opowiedzieć dziewczynie lub chłopakowi co u ciebie. Jednocześnie to okazja do podzielenia się wątpliwościami, spostrzeżeniami czy refleksjami na dany temat, a to również może być początek ciekawej dyskusji. Jednocześnie poznasz poglądy swojej sympatii.

  • Popkultura

Dżentelmeni i Damy o polityce nie rozmawiają, nie wypada też poruszać tematu religii, ale kto nie lubi podyskutować o ciekawym filmie, pięknym obrazie, fajnym komiksie czy wciągającej książce? Popkultura to świetny temat do rozmów, to też to, co nas wszystkich łączy. Każdy z nas lubi jakiś film, jakiś program czy muzykę.

Czy naprawdę tak bardzo się różnimy?

Gdybyśmy zadali to pytanie jeszcze dwie dekady temu sądzę, że odpowiedź byłaby twierdząca, jednak dzisiaj różnice między nami się zacierają. Może trochę inaczej interpretujemy pewne rzeczy, ale zainteresowania, zawody czy hobby mamy bardzo podobne. Dzisiaj nawet odzież przestaje być dzielona na damską i męską, raczej określa się ją jako uniseks. Wynika to z faktu, że w dzisiejszym świecie nie ma większego znaczenia jakiej jesteśmy płci, bo założenie jest takie, że jesteśmy równi.

Tak więc czy tematy do rozmowy z chłopakiem będą się  różnić od tych poruszanych z dziewczyną? Myślę, że nawet jeśli, to nie będą znacząco od siebie odbiegać. Dzisiejsze kobiety bowiem interesują się ,,męskimi” tematami jak np. Informatyka, a mężczyźni ,,kobiecymi” jak np. Malarstwo i nikogo to nie powinno już ani dziwić, ani gorszyć. To piękne i bardzo prawidłowe, że coraz więcej nas łączy, a nie dzieli.

Autor: Anna Maria

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *