jak dobrać okulary

Jak dobrać okulary, by wyglądać modnie?

Obecnie noszenie okularów ma na celu nie tylko poprawienie naszego wzroku. Może sprawić, że będziemy prezentować się szykownie i elegancko. Jeśli więc zastanawiasz się jak dobrać okulary korekcyjne zgodne z obecnymi trendami, koniecznie zapoznaj się z artykułem.

Rozmiar okularów

Przede wszystkim wybierając okulary korekcyjne, powinnyśmy wziąć pod uwagę ich rozmiar. Nie mogą być one zbyt małe, ale nie powinny też wystawać poza owal twarzy. Warto mierząc różne oprawki do okularów patrzeć na nie pod różnym kątem, nie tylko na wprost, ale też w dół, by nie było przerwy między zausznikiem a skronią. Z drugiej strony zbyt małe okulary będą powodowały ból głowy i nie będziemy czuły się komfortowo.

Oprawki okularowe 2019 – popularne modele

Wiele kobiet spędza godziny u optyka, wybierając odpowiednie dla siebie okulary korekcyjne. Aby oszczędzić sobie czas, zwróć uwagę na poniższe przykłady. Są to obecnie najmodniejsze oprawki do okularów.

  1. Koci kształt

Jest to bardzo kobiecy rodzaj oprawek. Dodaje charakteru całej stylizacji, a właścicielce – pewności siebie.

Dla kogo?

Sprawdzą się świetnie w przypadku twarzy kanciastej, czyli takiej, która ma kształt kwadratu lub prostokąta i mocno zaznaczoną żuchwę.

okulary kocie oczy

  1. Geometryczny model oprawek

Takie oprawki do okularów cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie powodzeniem cieszą się te w kolorze czerwonym, żółtym i brązowym. Klasycznym rozwiązaniem będą oczywiście oprawki w kolorze czarnym.

Dla kogo?

Idealnie sprawdzą się w przypadku posiadaczek owalnej lub okrągłej twarzy. Optycznie ją wydłużają i wyszczuplają.

jak dobrać okulary

  1. Model prostokątny

Prezentują się bardzo szykownie i z klasą.

Dla kogo?

Najlepiej sprawdzą się na zaokrąglonych twarzach.

jak dobrać okulary

  1. Oprawki z podwójnym mostkiem

Jest to bardzo ciekawy model nawiązujący do lat 80.

Dla kogo?

Doskonale sprawdzi się w przypadku posiadaczek dużego nosa. Odwróci od niego uwagę i zapewni odpowiednie proporcje twarzy.

jak dobrać okulary

  1. Okulary awiator

Nie każdy wie, że ten model wywodzi się z lotnictwa. Początkowo miały one zapewniać pilotom ochronę przed promieniami słonecznymi. Mogą się też kojarzyć z filmem Top Gun, gdzie główny bohater Tom Cruise nosił właśnie takie oprawki okularowe. Dziś są jednymi z najchętniej wybieranych modeli.

Dla kogo?

Ten typ okularów może nosić prawie każdy. Sprawiają, że rysy twarzy nabierają nieco ostrości.

  1. Okrągłe oprawki

Dodają lekkości i pasują do wielu stylizacji. Są bardzo klasyczne i nie wychodzą z mody.

Dla kogo?

Pasują do twarzy prostokątnych i kwadratowych. Optycznie zmiękczają rysy twarzy i pomagają jej uzyskać łagodny wyraz.

Na jakie oprawki okularowe się zdecydować?

  • Przede wszystkim weź pod uwagę kształt swojej twarzy. Możemy zrobić to samodzielnie w domu lub z pomocą specjalisty. Oto kształty, które możesz posiadać: twarz owalna, okrągła, trójkątna, kwadratowa, podłużna.
  • Udając się do optyka, weź ze sobą zaufaną osobę, która potrafi dobrze doradzić i nie będzie za każdym razem mówiła, że wyglądasz świetnie. Uczciwie oceni czy warto dokonać zakupu.
  • Poproś o pomoc sprzedawcę. Optyk z pewnością ma większe doświadczenie w tym zakresie i chętnie udzieli Ci rad, jakie okulary pasują do Twojego kształtu twarzy i typu urody.
  • Pamiętaj, że przede wszystkim to Ty masz się dobrze czuć. Wybierz więc oprawki, które podobają się Tobie.

Mam nadzieję, że wiesz już jak dobrać okulary. Nie jest to łatwy wybór. Może zająć Ci sporo czasu, ale gdy już wybierzesz odpowiednie dla siebie, stylowe okulary korekcyjne na pewno będziesz z przyjemnością je nosić.

Autor: Klaudia Pieczykolan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *