olejowanie włosów

Olejowanie włosów – prosty sposób na ich zdrowie i blask

Każda kobieta marzy o pięknych zdrowych i lśniących włosach. Bardzo często nasza fryzura jest czymś, co decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie pozostawiamy. Stan włosów jest naszą wizytówką. Informuje o tym, czy jesteśmy kobietą z klasą. Jak więc zadbać o ich odpowiednią kondycję? Wiele kobiet wykonuje olejowanie włosów. W tym artykule skupię się głównie na używaniu w tym celu oleju kokosowego.  Warto jednak dobrać olej do rodzaju naszych włosów. Najlepiej sprawdza się w przypadku niskoporowatych włosów. Zacznijmy od paru słów o tym zabiegu.

Jakie są zalety przynosi olejowanie włosów?

Co prawda, w Polsce dopiero od kilku lat słyszymy na temat olejowania włosów, ale w Azji ta metoda już od dawna była bardzo popularna. Oto zalety jej stosowania.

  1. Ten profesjonalny zabieg jesteśmy w stanie wykonać w zaciszu własnego domu.
  2. W przeciwieństwie do odżywek ta metoda przynosi długotrwałe efekty.
  3. Oleje roślinne są bardzo podobne pod względem budowy do warstwy lipidowej chroniącej naskórek głowy. Jest to więc bardzo naturalna metoda nawilżania włosów.
  4. Pierwsze efekty są widoczne już po jednym zabiegu.
  5. Olejowanie włosów może przyspieszyć ich wzrost i zapobiec wypadaniu.
  6. Włosy stają się mocniejsze i bardziej elastyczne, a także łatwiej się rozczesują.
  7. Olejowanie włosów pomaga pozbyć się łupieżu.

Olej kokosowy do włosów – dlaczego warto go wybrać?

Jednym z olejów, jaki możemy wybrać do tego zabiegu, jest olej kokosowy. Doskonale odbudowuje on zniszczone włosy. Zawiera mnóstwo witamin i jest w pełni naturalny. Poza tym jest bardzo wydajny i łatwo dostępny, znajdziemy go w każdej drogerii, a nawet sklepie spożywczym.

Olej kokosowy do włosów – jaki wybrać?

Jak wspomniałam, olej kokosowy można znaleźć bardzo łatwo. Warto się jednak zastanowić, czy każdy dobrze sprawdzi się w tej roli. Dostępne mamy dwa rodzaje oleju – rafinowany i nierafinowany. Jaki wybrać? Najprościej mówiąc, ten pierwszy nadaje się do smażenia, a drugi może być stosowany w kosmetyce. Rafinowany jest pozbawiony zapachu, natomiast nierafinowany pachnie przepięknie.

Jak wykonać olejowanie włosów?

Oto kilka sposobów jak możemy stosować olej kokosowy na włosy:

  • Maska odżywcza

Składniki:

1 łyżka oleju kokosowego,

1 łyżka miodu.

Składniki należy ze sobą połączyć, lekko podgrzać w wodnej kąpieli i nałożyć w szczególności na rozdwojone końcówki włosów. Nałożenie włosów u nasady może spowodować lekki efekt przetłuszczenia, dlatego przed ważnym wyjściem możemy nałożyć tę maskę jedynie na końcówki. Jeśli jednak mamy czas warto wykonać zabieg na całej długości. Należy odczekać 30 minut i umyć włosy szamponem.

  • Olej kokosowy jako odżywka

Składniki:

1-2 łyżeczki oleju,

Woda.

Podczas kąpieli wcieramy olej we włosy, omijając nasadę. Następnie zmywamy szamponem. To bardzo prosty sposób.

  • Serum na końcówki

Olej możemy też połączyć z wodą i spryskać suche już włosy w celu nawilżenia końcówek.

Olej kokosowy na włosy można stosować na wiele innych sposobów. Jednym z nas lepiej sprawdzi się aplikowanie go na sucho, a innym na mokro. Warto sprawdzić co w naszym przypadku okaże się skuteczne.

Olej kokosowy w kosmetyce

Osobiście mogę przyznać, że wielokrotnie zdarzyło mi się polecać ten olej znajomym. Uważam, że gdyby jakimś cudem zabrakło na świecie wszystkich kosmetyków, mógłby on zastąpić większość z nich. Olej kokosowy w kosmetyce ma bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie radzi sobie używany w celu demakijażu. Może służyć nawet jako pianka do golenia nóg i całkiem dobrze sprawdza się w tej roli.

Jak widać olej kokosowy naprawdę uniwersalny kosmetyk, który powinna znać każda kobieta. Możemy za jego pomocą wykonać olejowanie włosów przynoszące wspaniałe korzyści. Jest to niedrogi sposób na uzyskanie zdrowych, lśniących włosów. Metod jest wiele, z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Autor: Klaudia Pieczykolan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *