więź recenzja

Więź – Anna Lewicka. Recenzja książki pełnej magii i miłości

„Więź” Anny Lewickiej to pierwszy tom trylogii pełnej miłości i magii. Autorka nawiązuje w powieści do mitologii słowiańskiej. Oprócz ciekawej, miłosnej historii dwojga ludzi, autorka przytacza też kilka ciekawych legend, a każdy rozdział książki urozmaicony jest cytatem. Czym jest tytułowa więź i jaka magia łączy bohaterów powieści?

Magia miłości czy prawdziwa magia?

Alicja to studentka z Warszawy. Nie zdążyła jeszcze poznać czym jest magia miłości, natomiast sama magia nie jest jej do końca obca. Dziewczyna wyrusza w wyprawę do Bieszczad, aby odkryć tajemnice pewnej zasłyszanej legendy. Ma nadzieję, że podróż ta odpowie jej na kilka ważnych pytań. Nie ma jednak pojęcia jak wielka przygoda i magiczna miłość czai się na nią za rogiem. Prawdziwa magia czy magia miłości? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie sięgnijcie po książkę Anny Lewickiej pod tytułem „Więź”.

Spotkanie

Historia rozpoczyna się przyjazdem Alicji do malowniczej miejscowości w Bieszczadach. Od początku autorka książki buduje napięcie. Dziewczyna poprzez swoje roztargnienie, wpada do lodowatego jeziora, o którym krąży wiele legend i pogłosek. W ostatniej chwili ratuje ją Wiktor, mieszkaniec bieszczadzkiej wioski. Alicja przez kilka dni pozostaje pod jego opieką i dochodzi do zdrowia. Załamanie pogody nie pozwala jednak tak prędko opuścić domu Wiktora, a może jednak nie tylko śnieżyca w tym przeszkadza. Pierwsze spojrzenia, pierwsze muśnięcie włosów, pierwszy dotyk i pocałunki. To wszystko możemy poczuć niemalże jak na własnej skórze. Napięcie, emocje, niezwykła namiętność i magia wisząca w powietrzu, o to na pewno zadbała autorka książki.

Kilka dni w Bieszczadach

Pomimo wielu sprzeczności, wielu różnic, takich jak chociażby wiek i styl życia, Alicja i Wiktor czują się tak, jakby znali się od lat. Łączy ich więcej niż myślą, a po kilku dniach spędzonych w swoim towarzystwie, zaczyna ich łączyć również dzika, niepohamowana namiętność i magiczna miłość. Opis budowania tej niezwyklej relacji bardzo ciekawi i wręcz fascynuje czytelnika, a każdy dzień spędzony z Alicją i Wiktorem wciąga jeszcze bardziej i bardziej. I kiedy wszystko zaczyna się pomyślnie układać, tajemnice z przeszłości zaczynają wszystko komplikować.

Magiczna więź

Niespodziewanie  relacja tych dwojga zakochanych w sobie bohaterów, przeradza się wręcz w odrazę i nienawiść. Wydarzenia jakie mają miejsca pod koniec pobytu dziewczyny w Bieszczadach, sprawiają, że przyszłość Alicji i Wiktora przestaje mieć jakikolwiek sens. Dziewczyna ucieka z miejscowości i wraca do swojego studenckiego życia, a mężczyzna nawet nie próbuje jej szukać. Oprócz wszystkich sprzecznych i pogranicznych uczuć, łączy ich jednak tytułowa więź o jakiej nie mają pojęcia. Jest to magiczna więź, która ma swoje korzenie w przeszłości i tłumaczy tajemnice jeziora, do którego wpadła Alicja. Czy Dziewczynie uda się odkryć prawdę skrywaną w legendach? Czy magiczna miłość ma szanse na przetrwanie? Co z tej miłości może się narodzić? I czy można nią zwalczyć zło?

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak zakończą się losy warszawskiej studentki i rzeźbiarza z Bieszczad, koniecznie sięgnijcie po „Więź” Anny Lewickiej. Czeka na Was fascynująca powieść o losach dwojga ludzi, których prześladuje złowrogie przeznaczenie. Opowieść, która trzyma w napięciu od początku, aż po ostanie strony książki. Jeśli chcesz zagłębić się w świat słowiańskich legend i podań, to jest to z pewnością lektura dla Ciebie, tym bardziej jeśli lubisz elementy romansu i wątek miłosny. Gorąco polecam magiczną historię Alicji i Wiktora.

Autor: Natalia Macioszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *