film na wieczór

Film na wieczór – 75 propozycji filmowych na wspólne wieczory

Zamierzasz spędzić ten zimowy wieczór pod kocem w towarzystwie popcornu i poszukujesz fajny film na wieczór warty obejrzenia? A może planujesz spędzić wieczór z ukochanym i chcecie oglądać polskie filmy romantyczne? Podsunę Wam kilka propozycji na jakiś fajny film na wieczór. Kino domowe w chłodne zimowe wieczory to zawsze doskonałe rozwiązanie!

Mroźne, wietrzne powietrze i ponure wieczory nie zachęcają nas w żaden sposób do spędzania czasu poza domem. I wcale to nikogo nie dziwi, bo przecież po co ryzykować przeziębieniem i wpędzać się w ponury nastrój, skoro można w zaciszu domowym skutecznie ocieplić klimat, a przy okazji nadrobić zaległości i obejrzeć jakiś fajny film.

Polskie filmy romantyczne

Zacznijmy od naszych rodzimych produkcji, które warto obejrzeć ze swoją drugą połową, ale również jest to dobra opcja na wieczór z przyjaciółką czy nawet samotny wieczór z butelką wina. Bo przecież każdy czasami zasługuje na odrobinę przyjemności. Polskie filmy romantyczne może nie należą do górnolotnych, a często jest tak, że po kilkunastu minutach potrafimy przewidzieć zakończenie produkcji, ale filmy te mają to do siebie, że nie wymagają od nas zbytniego wysiłku intelektualnego, dzięki czemu są po prostu przyjemne dla naszego mózgu.

Przedstawię Wam polskie filmy romantyczne warte obejrzenia i gwarantuję, że wśród nich znajdzie dla siebie fajny film na wieczór.

 1. „Planeta singli” https://www.youtube.com/watch?v=3SiHYzecr0U
 2. „Listy do M.”
 3. „Wesele”
 4. „Serce nie sługa”
 5. „Podatek od miłości”
 6. „Słaba płeć”
 7. „Narzeczony na niby”
 8. „Tylko mnie kochaj”
 9. „Kobieta sukcesu”
 10. „Wszystko albo nic”
 11. „Mała wielka miłość”
 12. „Rozmowy nocą”
 13. „Porady na zdrady”
 14. „Pech to nie grzech”
 15. „Dzień dobry, kocham Cię!”

A może zagraniczna komedia romantyczna?

Jeżeli jesteś fanką filmów romantycznych i poszukujesz jakiś fajny film na wieczór, ale niekoniecznie produkcji polskiej to zaproponuje Ci superprodukcje o tematyce miłosnej, które z pewnością niejednemu facetowi też przypadną do gustu. Są filmy, które mimo, że są romantyczne i mogą wydawać się w pewien sposób nudne, bo przecież wszyscy dobrze wiemy, że na końcu wszyscy będą szczęśliwi, on ją pokocha, ona za niego wyjdzie itd. to warte są obejrzenia i na długo pozostaną w naszych głowach.

Spośród mojej listy z pewnością wybierzesz film na wieczór z historią miłosną, który poruszy nawet serce twarde jak głaz.

 1. „To właśnie miłość”
 2. „Amelia”
 3. „Love, Rosie”
 4. „Pretty Woman”
 5. „Sings”
 6. „Holiday”
 7. „Siedem dusz”
 8. „Notting Hill”
 9. „O północy w Paryżu”
 10. „Na pewno, być może”
 11. „50 pierwszych randek”
 12. „Żona na niby”
 13. „Co się zdarzyło w Las Vegas”
 14. „I tak Cię kocham”
 15. „Ja Cię kocham, a Ty śpisz”

Czas na akcję!

Jeżeli wśród dotychczasowych propozycji nadal nie znalazłaś nic co by Cię zainteresowało, a filmy o tematyce miłosnej nie są Twoimi ulubionymi lub, gdy Twój partner chciałby, abyś wybrała dla Was jakiś fajny film na wieczór w którym nie brakuje zwrotów akcji to skorzystaj z mojej listy filmów, które obowiązkowo musi obejrzeć każdy z nas. Film na wieczór to nie tylko komedia romantyczna. Filmy akcji też są doskonałym rozwiązaniem na wspólne spędzenie czasu i gwarantuję Ci, że nie tylko Twój facet będzie usatysfakcjonowany po takim wieczorze.

 1. „Mroczny rycerz”
 2. „Wielka Szóstka”
 3. „Logan: Wolverine”
 4. „Matrix”
 5. „szybcy i wściekli”
 6. „Cela 211”
 7. „Upgrade”
 8. „Kill Bill”
 9. „Łzy słońca”
 10. „Transporter”
 11. „Bomb City”
 12. „Wonder Woman”
 13. „Ocean ognia”
 14. „Bez litości”
 15. „Więzień labiryntu”

Dobry kryminał na wieczór filmowy?

Kolejne polecane przeze mnie filmy to kryminały. Sama osobiście jestem ich wielką fanką i uważam, że są idealne na wieczór spędzany samotnie czy też w towarzystwie bliskich osób. Ten rodzaj produkcji zazwyczaj do samego końca trzyma nas w niepewności i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Filmy takie mają zazwyczaj sporo różnych wątków, a całość jest doskonale ułożona w spójną całość.

 1. „Siedem”
 2. Twój Vincent”
 3. Infiltracja”
 4. „Bogowie ulicy”
 5. „Dziewczyna z tatuażem”
 6. „Sędzia”
 7. „21 gramów”
 8. „Dla niej wszystko”
 9. „Kokainowy Rick”
 10. „Dziewczyna we mgle”
 11. „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”
 12. „Morderstwo w Orient Expressie”
 13. „Pokot”
 14. „Aż do piekła”
 15. „Sługi boże”

Strach się bać…

Wśród propozycji filmów na wieczór nie może zabraknąć strasznych produkcji, po których koszmarem będzie nocna wyprawa do toalety. Bo przecież taki strach czasami bywa fajny i w pewien sposób ekscytujący. Jeżeli zastanawiasz się nad którąś z tych produkcji to proponuję, aby nie zabrakło tego wieczoru mężczyzny u Twego boku. Taki strach jest doskonałą okazją do wtulenia się w ramiona Twojego lubego…może warto to wykorzystać?

 1. „Czerwona jaskółka”
 2. „Ocean ognia”
 3. „Milczenie owiec”
 4. „Prestiż”
 5. „Miasto Boga”
 6. „Prawo zemsty”
 7. „Hannibal”
 8. „Jestem legendą”
 9. „Obecność”
 10. „Ciche miejsce”
 11. „To”
 12. „Śmierć nadejdzie dziś”
 13. „Kiedy gasną światła”
 14. „Wizyta”
 15. „Zbaw nas ode złego”

Wieczór spędzony w zaciszu domowym wcale nie musi być nudny i mniej interesujący niż wyjście na miasto z przyjaciółmi. Wystarczy wybrać jakiś fajny film na wieczór, a sama przekonasz się, że to doskonała opcja na chłodne, zimowe wieczory. Uszykuj koc, zrób popcorn i zaproś kogoś bliskiego na zimowy seans filmowy. Jeżeli chcesz odciążyć Twój umysł od codziennych spraw postaw na polskie filmy romantyczne, ale jeżeli oczekujesz większych emocji to proponuję filmy o tematyce miłosnej odłożyć na dalszy plan. Na rynku kinematografii aż roi się od pozycji, które każdy z nas musi obowiązkowo zobaczyć, dlatego czemu nie zacząć już dziś nadrabiać zaległości?

Autor : Ania Bartecka

1 thought on “Film na wieczór – 75 propozycji filmowych na wspólne wieczory

 1. Super taka lista ? juz sporo filmów z niej widziałam ale widzę też wiele tytułów jeszcze nie obejrzanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *