muzyka dla dzieci

Muzyka dla dzieci – 15 największych hitów z You Tube

Muzyka jest niesamowicie ważnym elementem w życiu człowieka. Potrafi wpływać na nasz nastrój i emocje, wzbogaca naszą wyobraźnię, inspiruje i dostarcza wielu bodźców. Korzyści płynące ze słuchania muzyki są ogromne. Muzyka odpręża, łagodzi stres, wyzwala twórczość, wpływa na nasz rozwój. Dlatego też jadąc samochodem, przebywając w pracy, biegając czy gotując, słuchamy muzyki. Włączamy radio, ulubioną płytę czy zakładamy słuchawki. Tańczymy, relaksujemy się, czerpiemy energię. Nie wyobrażamy sobie czasami dnia bez muzyki.

Muzyka dla dzieci

Muzyka ma też ogromne znaczenie dla naszych dzieci. Wpływa ona  na rozwój:

  • Intelektualny
  • Społeczny
  • Emocjonalny
  • Motoryczny
  • Językowy

Już w brzuchu mamy dziecko słyszy muzykę, niemowlę często usypia przy kołysankach, a przedszkolak uwielbia śpiewać i uczyć się nowych piosenek. Puszczamy dzieciom piosenki bardzo często. A jakie piosenki lubią dzieci? Jaka muzyka dla dzieci jest odpowiednia? Jakie piosenki dla niemowląt możemy puszczać? Oto lista 15 hitów z You Tube, które dzieci uwielbiają. Teledyski do piosenek są kolorowe, ciekawe i zachęcają również do oglądania. Piosenki te często łączą funkcję rozrywkową i ruchową z funkcją edukacyjną.

Piosenki dla dzieci 3+

„Boogie Woogie” –  to piosenka przy której dzieci mogą poćwiczyć również swoją motorykę, poprzez wskazywanie poszczególnych części ciała. Teledysk przedstawia dzieci, które tańczą, wystawiając nogi, ręce , kręcąc się, klaszcząc i obracając w rytm wesołej muzyki.

 „Mucha w mucholocie” – przygody wesołej Muchy, która postanowiła wybrać się w podróż do Krakowa samolotem, a właściwie mucholotem. Szalonej muszce przygląda się gromada dzieci, która naśladuje mucholot. Wesoła podróż do Krakowa i energiczna muzyka z pewnością wprawi w dobry nastrój niejednego Malucha.

„Zostań moja przyjaciółką” – piosenka o przyjaźni dziewczynek, które dzieli wiele kilometrów. Piękna melodia i słowa piosenki, które opowiadają o prawdziwej przyjaźni i o marzeniach.

„Głowa ramiona kolana pięty” – piosenka, która ćwiczy motorykę. Dzieci mogą śpiewać i pokazywać poszczególne części ciała w coraz szybszym tempie. Wspaniała zabawa gwarantowana.

„Spacer to przygoda zdrowa” – piosenka, która zachęca do spaceru bez względu na pogodę. Czy słońce czy deszcz warto wyjść się przewietrzyć i pobawić. Wiosna, lato, jesień, zima, każda pora roku sprzyja spacerom i wspólnej zabawie na świeżym powietrzu.

„Pali się” – piosenka o numerze 998 na Straż Pożarną. Jest to typowo piosenka edukacyjna, która może wprowadzić dziecko w tematykę numerów alarmowych i pierwszej pomocy.

„Cukierki, cukierki”- przesłodka piosenka o cukierkach i słodyczach, które uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli. Jednak morał piosenki jest taki, ze należy jeść przede wszystkim owoce i warzywa, aby być zdrowym.

„Szczotka, pasta”- piosenka, która zachęca do mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej. „Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!”

„Gang Świeżaków” – to piosenka o znanej drużynie warzyw i owoców, Kalafior, Borówka, Rzodkiewka, Groszek oraz Jabłuszko, Czosnek ,Truskaweczka Bakłażan, Marchewka i Brokuł zapraszają do  śpiewania i wspólnej zabawy.

Piosenki dla niemowląt

„Pieski małe dwa” – to piosenka dla najmniejszych dzieci, opowiadająca o przygodzie dwóch małych piesków, które napotykają podczas spaceru na rożne przygody.

„Jada, jadą misie, śmieją im się pysie”- piosenka o misiach, które rozrabiają, śmieją się i są wiecznie głodne.

Gummi Miś –„Bańkę Łap”- to piosenka w której zielony Miś korzysta z kąpieli i bawi się przy tym wesoło łapiąc bańki. Nasze dzieci uwielbiają Gummi Misia, tak samo jak chyba każde dziecko uwielbia mydlane bańki i zabawy w wodzie.

„Stary niedźwiedź” – piosenka, którą z pewnością zna każdy z nas. Opowiada o misiu który śpi, chrapie i którego dzieci boją się zbudzić.

„Dziadek fajną farmę miał” – to piosenka o dziadku, który hoduje na swojej farmie różne zwierzęta. Oprócz słów i melodii dzieci mogą usłyszeć charakterystyczne odgłosy zwierząt, które z pewności im się spodobają.

„Misio mniam mniam” – piosenka o misiu łakomczuszku, który wciąż ma pusty brzuszek i chodzi głodny. Chętnie zjada śniadanie, obiad i kolacje i wciąż mu mało pysznego jedzonka.

Piosenki dla dzieci, piosenki dla niemowląt mają bawić, cieszyć, wywoływać uśmiech i radość. Dodatkowo pełnią też funkcje poznawcze i edukacyjne. Warto więc włączać je naszym Pociechom, ale pamiętać o umiarze. W Internecie można znaleźć mnóstwo kanałów z piosenkami dla dzieci starszych i młodszych, a słuchanie ich rozwija pamięć u dzieci, wyrabia gust muzyczny i wpływa na wszechstronny rozwój dzieci. Zapraszam więc do wesołej zabawy .

Autor: Natalia Macioszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *