programy rozrywkowe

Najciekawsze programy rozrywkowe do obejrzenia całą rodziną

W dzisiejszych czasach telewizja oferuje nam bogaty wybór programów. Jednak nie wszystkie programy rozrywkowe są warte obejrzenia całą rodziną. Chcesz ze swoimi bliskimi spędzić miłe popołudnie przed telewizorem? Nie wiesz, które seriale, programy muzyczne lub reality show w doskonały sposób umilą Wam czas? Zajrzyj do naszych propozycji, a z pewnością znajdziesz programy rozrywkowe warte obejrzenia.

Co to jest program rozrywkowy?

Nie ma jednoznacznej definicji czym jest program rozrywkowy, jednakże nie wymaga to raczej wielkiego tłumaczenia. Jest to program telewizyjny, który ma nas zabawić, dostarczyć nam śmiechu, rozrywki, sprawić, że oderwiemy się na moment od naszego codziennego życia i zmartwień.

Programy telewizyjne oferowane przez telewizję są o bardzo szerokiej tematyce i co chwilę na antenie możemy oglądać nowe seriale, programy muzyczne, teleturnieje czy reality show. Każda z tych grup programów rozrywkowych ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Jedno jest pewne – taka rozrywka przyciąga wiele osób przed ekrany telewizorów, dlatego producenci wręcz prześcigają się w tworzeniu nowych idei na scenariusz telehitów.

Programy rozrywkowe znane przez wszystkich

Familiada – teleturniej ten znany jest niemal wszystkim. Prowadzącym jest Karol Strasburger, który niezmiennie od początku istnienia programu, a więc od 1994 roku jest jego gospodarzem. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny, każda z nich ma w swoim składzie 5 osób. Gra polega na odgadywaniu odpowiedzi ankietowanych osób. Teleturniej „Familiada” emitowany jest w TVP2 w każdą sobotę, niedzielę, a także święta o godzinie 14.00.

programy rozrywkowe

Milionerzy – prowadzącym program jest Hubert Urbański, którego zadaniem jest zadawanie pytań osobie chcącej zostać milionerem. Pytań jest 12 i uczestnik programu ma prawo do skorzystania z trzech kół ratunkowych. Dzięki temu programowi możemy pogłębić naszą wiedzę, dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat świata, który nas otacza. Tematyka pytań jest niezwykle szeroka, a gracz nigdy nie wie na jakie pytania może trafić. Teleturniej emitowany jest przez TVN od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.55.

programy rozrywkowe

Jeden z dziesięciu – jest to teleturniej edukacyjny, prowadzony przez Tadeusza Sznuka i emitowany od 1994 roku. W programie bierze udział 10 zawodników, których zadaniem jest udzielanie prawidłowych odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzącego. Każdy gracz ma 3 „szanse”, które pozwalają mu nie udzielić odpowiedzi lub udzielić odpowiedź błędną. Po wykorzystaniu swych trzech „szans” gracz odpada z gry. Podobnie jak „Milionerzy” jest to rozrywka, która dostarcza nam sporo wiedzy na temat świata. Program nadawany jest przez TVP1 od poniedziałku do piątku o godzinie 18.55.

programy rozrywkowe

Kulinarne programy rozrywkowe

Master Chef Junior – program ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem i chętnie oglądany jest zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Jest to program kulinarny, który ma za zadanie wyłonić talenty spośród najmłodszych amatorów kuchni. Udział w nim mogą wziąć dzieci w wieku od 8 do 13 lat. W Polsce do tej pory zostały wyemitowane 3 serie, ale być może niebawem doczekamy się kolejnej edycji. Dzieci biorące udział w tym programie walczą o tytuł Mistrza Kuchni Juniorów, nagrodę pieniężną oraz wycieczkę. Uczestnicy mimo swojego młodego wieku niejednokrotnie potrafią zaskoczyć widza swoją wiedzą na temat gotowania, a także wywołać uśmiechy na naszych twarzach niebanalnymi odzywkami czy dyskusją z jurorami.

programy rozrywkowe

Ugotowani – program ten zyskał w Polsce ogromne zainteresowanie i doczekał się już swojej 13 edycji. Jest to rozrywka w stylu reality show o charakterystyce kulinarnej. W każdym odcinku czworo nieznajomych z tego samego miasta spotyka się ze sobą nawzajem na przyjęciach. Każdy z nich organizując przyjęcie u siebie w domu ma za zadanie przygotować przystawkę , obiad i deser według własnego uznania. Uczestnicy oceniają się nawzajem. Zwycięzca, który otrzyma największą liczbę punktów wygrywa 5000 zł. Program nie tylko rozszerza naszą wiedzę kulinarną, ale też wywołuje radość, pozwala zobaczyć jak mieszkają uczestnicy programu, czym się zajmują, a także pozwala zaczerpnąć inspiracji w różnych sferach naszego życia.

programy rozrywkowe

Kuchenne rewolucje – jest to chyba najbardziej znany program kulinarny, który prowadzony jest przez Magdę Gessler. „Kuchenne rewolucje” cieszą się ogromną oglądalnością, o czym może świadczyć fakt iż obecnie na antenie TVN emitowana jest 18 edycja tego programu. Istotą całego przedsięwzięcia są restauratorzy, którzy mają problem z utrzymaniem swojego lokalu gastronomicznego i zwracają się do znanej restauratorki Magdy Gessler o pomoc. Przez cztery dni prowadząca program pomaga właścicielom wprowadzić zmiany w ich lokalu – pomaga sporządzić właściwe menu, zmienia wystrój a także często i nazwę lokalu, pomaga uporać się z pracownikami, aby rzetelnie wykonywali swoją pracę oraz prowadzi kampanię reklamową restauracji.

programy rozrywkowe

Inne programy o tematyce rozrywkowej

Kocham Cię, Polsko! – w teleturnieju udział biorą dwie drużyny, które ze sobą rywalizują. Tak jak już nazwa sama wskazuje teleturniej sprawdza wiedzę uczestników na temat naszej Ojczyzny. Program dostarcza widzowi sporo śmiechu i jest połączeniem różnych dziedzin życia. Od uczestników wymagana jest oczywiście wiedza o Polsce, ale także znajomość tekstów polskich piosenek, spryt czy szybkość. Prowadzącą program obecnie jest Barbara Kurdej-Szatan, a poprzednie edycje prowadził Maciej Kurzajewski. Jest to idealna rozrywka dla całej rodziny, gdyż nie dość, że możemy dowiedzieć się sporo o naszej Ojczyźnie to również podczas oglądania nie zabraknie radości i śmiechu.

programy rozrywkowe

The Wall. Wygraj marzenia – prowadzącym teleturniej jest Paweł Orleański. W rozgrywce udział bierze dwoje zawodników, którzy tworzą drużynę. Mają przed sobą ogromną ścianę z przeszkodami, ze szczytu której spuszczane są kule. Na dole ściany są przegrody do których wpadają kule oznaczone różnymi kwotami pieniężnymi. Gracze mają za zadanie udzielić prawidłowych odpowiedzi na pytania, każda dobra odpowiedź to dodatkowe pieniądze dla drużyny, a zła odpowiedź powoduje zmniejszenie puli nagrody. Podczas gry możemy poczuć ogromne emocje, gdyż nikt nie jest w stanie przewidzieć do której przegrody wpadnie kula. Program emitowany jest w TVP1 w każdy piątek o godzinie 20.35.

programy rozrywkowe

Koło fortuny – teleturniej ten jest raczej każdemu dobrze znany, gdyż początki jego istnienia sięgają roku 1992. W obecnej edycji programu prowadzącym jest znany piosenkarz Rafał Brzozowski. Zasady gry są proste, trzech zawodników losuje kwoty na tytułowym kole, dobiera litery i odgaduje hasła. Gra stanowi połączenie dwóch innych gier – ruletki oraz wisielca.

Mam talent! – jest to program rozrywkowy w charakterze konkursu, którego celem jest wyłonienie zwycięzcy spośród osób prezentujących na scenie swoje umiejętności artystyczne. Prowadzącymi program są Marcin Prokop i Szymon Hołownia, a w składzie jury zasiadają: Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska oraz Agustin Egurrola. Na chwilę obecną w Polsce telewizja TVN wyemitowała 11 edycji tego programu.

Seriale warte obejrzenia

Pingwiny z Madagaskaru – jest to serial animowany, który z wielką przyjemnością jest oglądany zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. Odcinki serialu nie są ze sobą połączone, dlatego wystarczy znać fabułę programu i bez problemu się zorientujemy jaki jest przekaz. Cztery pingwiny przebywające w zoo na co dzień pilnują tam porządku. Niestety banda lemurów ze swoim władcą na czele – Królem Julianem skutecznie im przeszkadzają w tajnych operacjach. W serialu pojawia się wiele różnych zwierząt, które w zależności są albo zwolennikami pingwinów albo Króla Juliana i jego podwładnych. Serial jest bardzo zabawny i naprawdę warto go obejrzeć wraz z dziećmi. Z każdego odcinka możemy wyciągnąć jakieś cenne wnioski, które być może w przyszłości wykorzystamy w naszym życiu.

Rodzinka.pl – serial ten chyba jest jednym z najbardziej lubianych przez polskie rodziny. Do chwili obecnej serial doczekał się emisji 13 serii odcinków i wciąż nagrywane są kolejne. Serial opowiada o życiu pięcioosobowej rodziny Boskich, która mieszka w Warszawie. Pani domu to Natalia, która jest na co dzień szefową wydawnictwa pism kobiecych, a jej mężem jest Ludwik – architekt. Małżeństwo razem wychowuje trójkę synów – Tomka, Kubę i Kacpra. Seriale takie jak „Rodzinka.pl” wywołują w widzach spore emocje, gdyż scenki przedstawione w nich są często spotykanymi scenkami w życiu każdego z nas, a dodatkowo są przedstawione w sposób humorystyczny. Odcinki nie są połączone znacząco ze sobą, dlatego też nie musimy oglądać wszystkich aby zrozumieć sens tego programu rozrywkowego.

A może programy muzyczne?

Big Music Quiz – ten program muzyczny prowadzony jest przez znanego artystę sceny disco-polo – Sławomira. W grze biorą udział dwie drużyny składające się z 4 gwiazd, a zabawa polega na sprawdzeniu ich znajomości muzyki polskiej oraz zagranicznej. W grze jest kilka etapów, na koniec tylko jeden gracz zostaje zwycięzcą. Uczestnicy muszą się wykazać szybkością, dobrym słuchem czy też innymi zdolnościami, które są ważne w karierze muzycznej. Teleturniej ten również dostarcza wiele humoru wszystkim widzom bez względu na ich wiek.

Jaka to melodia? – program był przez lata prowadzony przez Roberta Janowskiego i to z nim większość osób go kojarzy. Od niedawna gospodarzem programu został Norbert „Norbi” Dudziak. W rozgrywkach udział bierze troje zawodników, a ich zadaniem jest odgadnięcie jak największej liczby utworów muzycznych.  Teleturniej możemy oglądać codziennie w TVP 1 o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 18.35.

programy rozrywkowe

The Voice of Poland – w Polsce mieliśmy już kilka edycji tego programu w dwóch wersjach – wersja gdzie uczestnikami były osoby dorosłe, a także wersja dla dzieci. Jest to typowy program telewizyjny typu talent show, którego celem jest odkrycie talentów wokalnych uczestników. Uczestnicy pod okiem swojego trenera nabywają nowe umiejętności wokalne, a także mają szansę zdobyć cenną nagrodę jaką jest kontrakt fonograficzny ze znaną wytwórnią muzyczną oraz tytuł „Najlepszego głosu w Polsce”.

Postaw na reality show

Rolnik szuka żony – obecnie trwa nabór do kolejnej, już szóstej edycji programu. Prowadzącą program niezmiennie jest Marta Manowska. W reality show udział bierze grupa rolników – singli, którzy zgłaszają się do niego z zamiarem znalezienia swojej drugiej połówki. W pierwszym odcinku każdej edycji poznajemy kandydatów i kandydatki, do których osoby zainteresowane mogą wysłać listy. W kolejnych odcinkach kandydat na podstawie otrzymanych listów wybiera grupę pań lub panów których chce bliżej poznać. Osoby wybrane przez kandydata są zapraszane do jego domu i po kolei eliminowane przez naszego rolnika. W końcowym etapie rolnik zostaje ze swoją wybranką, a my możemy śledzić ich dalsze losy.

programy rozrywkowe

Nasz nowy dom – jest to reality show prowadzone prze Katarzynę Dowbor. W każdym odcinku prowadząca wraz z ekipą budowlańców przeprowadza metamorfozy domów Polaków. W trakcie remontu rodzina zamieszkująca dom zostaje wysłana na 5-dniowe wakacje, a po powrocie dom jest jak nowy.

Ameryka Express – program ten to reality show prowadzone przez Agnieszkę Woźniak – Starak, w którym bierze udział osiem par – w każdej parze jest jedna osoba z polskiego show-biznesu oraz jej przyjaciel. Uczestnicy wyruszają w podróż zagranicę, gdzie mają po drodze do wykonania mnóstwo różnorodnych i często niezwykle trudnych zadań. W co drugim odcinku para, która dotrze do wyznaczonego celu jako ostatnia kończy swoją przygodę z programem. Do chwili obecnej powstały trzy edycje programu i nie jest wykluczone powstanie kolejnych edycji. Program bawi, uczy, a także pokazuje uroki różnych krajów ich tradycje czy zwyczaje.

Telewizja oferuje nam bardzo szeroki wachlarz programów mających nam dostarczyć rozrywki – programy muzyczne, reality show, seriale, teleturnieje. My jako widzowie chętnie zasiadamy przed telewizorami i śledzimy losy naszym ulubieńców. Niezależnie czy są to seriale, programy muzyczne czy inne programy rozrywkowe warto czasami zasiąść z całą rodziną i oderwać się od spraw codziennych. Wspólne oglądanie telewizji niewątpliwie integruje każdą rodzinę i jest zalecane przez specjalistów w celu utrzymania dobrych relacji rodzinnych.

 

Autor: Ania Bartecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *