pozycje seksualne

Pozycje w łóżku czyli ulubione pozycje seksualne Polaków

Temat seksu to w Polsce nadal temat tabu. Niewielu z nas byłoby w stanie zapytać swoich znajomych czy nawet przyjaciół o to jakie są ich ulubione pozycje w łóżku. Niechętnie temat ten podejmowany jest w gronie naszych bliskich, nie mamy odwagi, aby innym mówić o tym jakie my lubimy pozycje miłosne. I nie ma w tym nic dziwnego, wątek seksu jest tematem intymnym i wielu z nas chciałoby kwestię jakie pozycje miłosne preferuje zachować tylko dla siebie i swej drugiej połowy.

Podstawowe pozycje seksualne na świecie

Na świecie aż się roi od pomysłów na pozycje seksualne. Mimo, że istnieje ich już niezliczenie wiele, wciąż powstają nowe, często dla nas zadziwiające i wręcz niemożliwe do realizacji. Są jednak takie pozycje miłosne, które znane są na całym świecie i właśnie na tych podstawowych, lubianych przez wszystkich pozycjach się skupimy.

Podstawowe pozycje w łóżku to:

 • Pozycja misjonarska – w wersji podstawowej tej pozycji kobieta leży na plecach z wyprostowanymi, ale lekko rozszerzonymi nogami. Leżący na kobiecie mężczyzna odpowiada za tempo seksu. W celu urozmaicenia zbliżenia partnerka może ugiąć nogi i ulokować je na ramionach partnera lub przyciągnąć je do swoich piersi. Zmiana taka sprawi, że doznania będą intensywniejsze, a także da możliwość kontrolowania tempa przez kobietę. Rezultatem może być szybsze osiągnięcie orgazmu. Jako główną zaletę tej pozycji wymienić należy szczególną bliskość: para ma możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego, całowania się, przytulania oraz obserwowania siebie w czasie orgazmu.
 • Pozycja „na pieska” – w pozycji tej partner klęka za kochanką. Kobieta pochyla się do przodu, zazwyczaj klęcząc, opierając się na dłoniach lub łokciach. Kobieta może również położyć tułów na krześle lub łóżku pozostając na wyprostowanych rękach. Ważne w tej pozycji jest to, że im wyżej znajdują się pośladki, tym możliwość penetracji jest większa i głębsza. Ta pozycja miłosna pozwala na stymulację bardzo wrażliwych miejsc kobiecego ciała. Mężczyzna w pozycji tej ma wolne ręce, które mają możliwość pieszczenia kobiecych piersi i to właśnie on ma pełną kontrolę nad sytuacją i szybkością osiągnięcia spełnienia. Bliski kontakt z pośladkami partnerki może potęgować doznania.
 • Pozycja klasyczna (na boku) – ułożenie partnerów jest takie samo jak w pozycji misjonarskiej, ale na boku. W trakcie zbliżenia para ma możliwość okazywać sobie czułość, bliskość, patrzeć sobie w oczy czy całować. Pozycja ta jest lubiana zarówno przez kobiety i mężczyzn, czują się wtedy intymnie i blisko. Wolne ręce w tym przypadku dają możliwość pieszczenia jąder partnera lub łechtaczki partnerki. Pozycja ta charakteryzuje się łatwością jej wykonania, dzięki czemu jest idealna dla par początkujących. Istotna w tym przypadku jest umiejętność wyczucia równowagi, dlatego najbardziej odpowiednie dla takiej pozycji miłosnej jest twarde podłoże. W pozycji tej jest możliwość opóźnienia wytrysku.
 • Pozycja „na jeźdźca” – jest to pozycja seksualna nie wymagająca od panów zbyt wiele wysiłku. Według wielu panów jest to ich wymarzona pozycja miłosna, w której dominuje kobieta. I nie ma się czemu dziwić, gdyż to właśnie partnerka przejmuje inicjatywę, a przyjmując odpowiedni kąt nachylenia i zmieniając tempo stosunku jak i regulując głębokość posunięć niemalże sama wywołuje u siebie orgazm. Seks w tej pozycji jest idealnym rozwiązaniem dla pary, w której to ona jest doświadczona, a on występuje w roli debiutanta. W pozycji tej mężczyzna ma idealne warunki do podziwiania kształtów swojej partnerki, a partnerka ma możliwość dopasowania tempa i głębokości penetracji do własnych potrzeb.
 • Pozycja „na łyżeczkę” – w tej sytuacji kobieta leży na boku, a kochanek znajduje się za nią i wprowadza członka w zależności od preferencji do pochwy lub do odbytu. Pozycja druga (analna) nie jest jednak wskazana dla par początkujących, gdyż wiele kobiet nie jest gotowa na tego typu doznania i potrzebują czasu, aby do seksu analnego się przekonać. Zakres ruchów w tej pozycji jest niewielki, ale wolne ręce obojgu partnerów mogą skutecznie zwiększyć doznania seksualne każdego z nich. Takie ułożenie ciał sprawia, że stosunek jest dłuższy, a także pozwala na przejęcie inicjatywy przez kobietę. Pozycja miłosna na łyżeczkę jest łatwa i pozwala cieszyć się wzajemną bliskością partnerów. Zaletą tej pozycji jest przede wszystkim stymulacja punktu G.
 • Pozycja „bogini” – ta pozycja jest lubiana przede wszystkim przez kobiety. W pierwszym wariancie tej pozycji mężczyzna opierając się np. o ścianę siada z lekko ugiętymi kolanami, a partnerka siada przodem do niego obejmując jego plecy swoimi nogami. W tym ułożeniu partnerka czerpie największą przyjemność i to ona w pełni kontroluje sytuację, gdyż samodzielnie wprowadza członka do pochwy. Wariant ten wymaga od partnera sprawności fizycznej, zaś partnerka powinna posiadać doświadczenie seksualne. Wariant drugi tej pozycji jest wygodniejszy dla kobiet niedoświadczonych w temacie seksu. Partnerka w tym przypadku leży na plecach z podkurczonymi, złączonymi nogami przylegającymi do klatki piersiowej. Mężczyzna klęka przed nią i wprowadza członka do waginy, cały czas pilnując aby nogi partnerki nie straciły swojej pozycji i opiera jej stopy na swojej klatce piersiowej. Zaletą tej pozycji jest przede wszystkim możliwość głębokiej penetracji.
 • Pozycja „69” – ta pozycja nie wymaga raczej zbyt wiele wyjaśnienia. Ułożenie cyfr 6 i 9 wystarczająco jasno określa jak powinny się przedstawiać ciała kochanków w tej pozycji. Jednakże najprościej opisać tę pozycję, że mężczyzna leży na plecach, a kobieta układa się na nim tak, by jej narządy płciowe znajdowały się bezpośrednio nad twarzą partnera. Zaletą takiego ułożenia ciał jest możliwość pobudzenia za pomocą ust i języka narządów płciowych.

Najpopularniejsze pozycje seksualne na świecie

Według przeprowadzanych statystyk najchętniej wybieranymi pozycjami seksualnymi na świecie są w kolejności: pozycja „na pieska”, pozycja misjonarska oraz pozycja „na jeźdźca”.

Pozycja „ na pieska” zapewnia najgłębszą penetrację partnerki, pieszczenie punktu G, a co najważniejsze gwarantuje osiągnięcie orgazmu u obojga kochanków. Nic więc dziwnego, że pozycja ta jest najczęściej wybieraną pozycją na całym świecie.

Pozycje miłosne najczęściej wybierane przez Polaków

W Polsce pozycja miłosna najbardziej lubiana przez świat, czyli pozycja „na pieska” nie jest jednak ulubioną. Polacy na pierwszym miejscu stawiają pozycję „na łyżeczkę”, czyli pozycję należącą do spokojnych i nie gwarantującą szaleństw. Jesteśmy narodem, który z roku na rok skarży się na coraz większe zmęczenie, często również dopada nas stres, towarzyszy on nam w większości na co dzień, dlatego stawiamy na wygodę podczas stosunku i wybieramy tę właśnie klasyczną pozycję „na łyżeczkę”. Na kolejnych miejscach uplasowały się pozycje misjonarska oraz „na jeźdźca”, czyli pod względem pozycji seksualnych odbiegamy tylko pierwszą z nich od reszty świata. Zdecydowana większość par podczas zbliżeń stawia na pierwszych miejscach pozycje seksualne ogólnie znane i nie wymagające zbyt wiele wysiłku czy przesadnej sprawności fizycznej. Chętnie kochamy się w pozycjach, które gwarantują nam maksimum doznań, ale nie są trudne do wykonania.

O jakiej pozycji miłosnej najczęściej fantazjujemy?

Ciekawie przedstawiają się też statystyki dotyczące najczęstszych fantazji seksualnych Polaków. I w tym przypadku zdania są podzielone – ranking kobiet odbiega od rankingu mężczyzn.

Wymarzone fantazje seksualne Polek:

 • Seks na stole – my kobiety, najczęściej marzymy, aby partner wziął nas na stole. Być może pragnienie to związane jest z częstymi epizodami w filmach, stół czy też blat jest bardzo często wykorzystywany do celów seksualnych w różnych produkcjach. Zdarza się, że oglądając jakiś hit kinowy w którym para uprawia seks na blacie w kuchni czy na stole w jadalni wyobrażamy sobie siebie i naszego partnera w takim miejscu.
 • Seks w miejscu publicznym – taka przygoda podnosi nam zdecydowanie adrenalinę. Plaża, samochód na parkingu, winda, kino, praca, przebieralnia w sklepie – każde z tych miejsc może nam dostarczyć niezapomnianych wrażeń erotycznych i większość z nas o tym skrycie marzy. Dla wielu z nas świadomość, że ktoś może nas nakryć w trakcie stosunku jest niezwykle podniecająca, dlatego coraz więcej par stara się wcielić tę fantazję w życie.
 • Pozycja „69” – nie jesteśmy jeszcze na tyle przekonane do tej pozycji, aby ustanowić ją miejscem pierwszym w naszym rankingu fantazji, jednakże jest ona dla nas tak fascynująca, że znajduje się w czołówce. Często fantazjujemy, aby ta pozycja miłosna była tylko grą wstępną do dalszych igraszek.

Wymarzone fantazje seksualne Polaków:

 • Pozycja „69” na stojąco – zdecydowana większość mężczyzn pozycję tę wybiera jako numer jeden w swoim rankingu fantazji seksualnych. Ta pozycja seksualna wydaje się według Polaków najbardziej atrakcyjna pod względem doznań seksualnych.
 • Seks analny – ten rodzaj seksu u wielu osób budzi kontrowersje. Gdy dla jednych jest to zupełnie coś normalnego, dla innych stanowi granicę intymności nie do przekroczenia. Wiele kobiet nie jest w stanie się przełamać do takiego zbliżenia, a dla wielu mężczyzn marzeniem jest, aby tę fantazję spełnić. Seks analny wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i nie jest wskazany w przypadku par rozpoczynających współżycie. Nie bójmy się powiedzieć partnerowi, że nie jesteśmy gotowe na taki rodzaj seksu.
 • Seks na stole – podobnie jak w przypadku kobiet mężczyźni też fantazjują o seksie na stole, biurku czy blacie. Myśl o uprawianiu seksu w kuchni czy w biurze jak widać u obojga płci wywołuje podniecenie i może warto takie wspólne fantazje realizować.

Miejsca, gdzie najczęściej wykorzystujemy pozycje miłosne

Wśród miejsc najczęściej wykorzystywanych do aktów seksualnych wymienić należy:

 • sypialnię – i to raczej nikogo nie dziwi, gdyż jest to miejsce wręcz przeznaczone przez ludzkość do realizacji swoich potrzeb seksualnych czy też do okazywania miłości wobec partnera, to właśnie tutaj realizujemy różne pozycje w łóżku;
 • kuchnię – miejsce to również często jest wykorzystywane przez Polaków do rozładowania napięcia seksualnego. Kuchenny blat czy stół w wielu domach doświadczyły już naszych miłosnych uniesień i w dalszym ciągu miejsce to jest przez nas często wybierane;
 • łazienkę – ta odpowiedź ankietowanych też raczej nie wywołuje w nas zaskoczenia, lubimy bowiem spędzać czas ze swoją drugą połową pod prysznicem czy w wannie i raczej trudno w takiej sytuacji powstrzymać swoje pożądanie.

Poza miejscami w domu warto również wymienić inne miejsca wskazywane przez ankietowanych, które są ich ulubionymi do realizacji swoich potrzeb seksualnych. Jako najczęściej podawane odpowiedzi należy wskazać:

 • plażę – sporo osób decyduje się na seks w tym miejscu, jest to dla nas niezwykle podniecające, gdyż istnieje prawdopodobieństwo że ktoś nas nakryje co wzbudza w nas jeszcze większe pożądanie;
 • samochód – miejsce to może nie gwarantuje wysokiej klasy wygody czy też dużej ilości miejsca, nie ma też możliwości na wykonanie większości pozycji seksualnych, mimo wszystko samochód bardzo często jest miejscem, gdzie dochodzi do zbliżeń seksualnych i jest to miejsce zdecydowanie lubiane przez Polaków;
 • praca – szybki numerek w pracy, na biurku czy w toalecie służbowej…takie sytuacje też mają często miejsce w Polsce jak i na całym świecie. Często wśród pracowników tworzą się pary kochanków, w późniejszym etapie nawet małżeństwa. No i gdzieś te pierwsze wspólne doświadczenia seksualne należy zdobywać. Dlaczego więc nie wykorzystać do tych celów przestrzeni służbowej? Dodatkowy skok adrenaliny spowodowany jest możliwością nakrycia was w trakcie stosunku przez współpracowników.

Seks dla każdego z nas jest ważnym elementem życia. Jednakże coraz częściej stres stanowi dla nas największą przeszkodę w realizacji naszych marzeń seksualnych.

 

Autor: Ania Bartecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *