aloes czy bambus

Aloes czy bambus – który żel jest lepszy? Porównanie

Obecnie, w czasie mody na minimalizm, wiele kobiet ma dość szuflad pełnych przeróżnych produktów, których nie używają. Uwielbiamy uniwersalne kosmetyki. Jednym z nich okazał się żel aloesowy. Zdobył swoją popularność dzięki skuteczności i szerokiemu zastosowaniu. Następnie przyszła moda na żel bambusowy. I tak oto pojawia się dylemat. Aloes czy bambus — który żel wybrać?

Aloes – właściwości kosmetyczne

Aloes jest bogatym źródłem witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości wykorzystywany jest w kosmetyce między innymi przy produkcji kremów i maści. Dostępny jest również żel aloesowy, aloes do picia, a nawet olej aloesowy. Oto przykłady jego skutecznego działania:

  1. Aloes przyśpiesza regenerację naskórka, doskonale sprawdza się po zbyt intensywnym opalaniu.
  2. Zawiera przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki. Pomaga więc opóźnić oznaki starzenia, zapobiega powstawaniu zmarszczek.
  3. Stymuluje mikrokrążenie, zapewnia komórką odpowiednią ilość tlenu i innych substancji odżywczych.
  4. Łagodzi stany zapalne na skórze trądzikowej. Żel aloesowy odkaża wypryski i usuwa zaskórniki.
  5. Ujędrnia i zmiękcza skórę.
  6. Dzięki zawartości krzemionki, działa jak odżywka do włosów, przyśpiesza ich porost, zamyka ich łuski, dzięki czemu chroni przed zniszczeniem.
  7. Wzmacnia i odżywia paznokcie.
  8. Aloes do picia wspomaga leczenie alergii i przyśpiesza gojenie ran.

Dla kogo aloes?

Aloes świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które mają osłabioną skórę poprzez zaczerwienienia, podrażnienia, oparzenia słoneczne bądź też poważne zmiany trądzikowe. Ekstrakt aloesowy wzmocni odporność skóry.

Bambus w kosmetyce – właściwości

Bambus podobnie jak aloes ma wszechstronne zastosowanie. Roślina ta dotarła do Europy z Azji. Z jego użyciem znajdziemy między innymi: żel bambusowy, krem na twarz, balsam, tonik. Oto przykłady skutecznego działania tej azjatyckiej rośliny.

  1. Pochłanianie promieni UVA i UVB.
  2. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne.
  3. Bambus to bogate źródło witaminy C, D, witamin z grupy B, a także krzemu, wapnia i aminokwasów.
  4. Niweluje widoczność cellulitu i rozszerzonych naczynek.
  5. Regeneruje i wzmacnia zniszczone włosy.
  6. Odżywia kruche i łamliwe paznokcie.
  7. Bambus zawiera sacharydy, dlatego stosowany jest w szamponach.
  8. Kosmetyki z wykorzystaniem bambusa mają działanie antybakteryjne, a zatem chronią skórę przed grzybami i bakteriami.
  9. Żel bambusowy zawiera glicerynę i argininę, która głęboko nawilża skórę. Jego zaletą niewątpliwie jest szybkie wchłanianie. Dodatkowo kosmetyk ten stymuluje produkcję kolagenu i zapobiega powstawaniu zmarszczek.
  10. Produkt może zastąpić bazę pod makijaż, a nawet serum.
  11. Maseczki z wykorzystaniem ekstraktu z bambusa doskonale nawilżą naszą skórę twarzy. Można je wykonać w domu, łącząc dowolne składniki nawilżające.

Dla kogo bambus?

Ekstrakt z bambusa idealnie sprawdzi się każdemu, kto zmaga się z kruchymi i słabymi włosami. Osoby uczulone na aloes z pewnością powinny wypróbować kosmetyki z użyciem bambusa.

Aloes czy bambus? Jak widać, działanie obu roślin jest wykorzystywane w podobnych kosmetykach. Nie muszą być dla siebie konkurencją, ale ciekawym zamiennikiem. Zarówno bambus, jak i aloes niesie ze sobą szereg niezwykłych właściwości. To od zależy, który kosmetyk wybierzemy. Warto zawsze dokładnie obserwować swoją skórę przed i po zastosowaniu kosmetyku. W ten sposób dokładnie ocenimy, który żel będzie lepszy dla naszej skóry. Bez wątpienia warto przetestować te polecane azjatyckie kosmetyki!

Autor: Klaudia Pieczykolan

1 thought on “Aloes czy bambus – który żel jest lepszy? Porównanie

  1. od lat jestem wierna aloesowi. kupuję w drogerii taki co ma w składzie 98-99% aloesu i dodatkowo hoduję sobie roślinkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *